Эта запись также доступна на: Русский
🔥 Як вибрати обігрівач для дому? Поради щодо підбору безпечного та економічного обігрівача для затишку в кожній кімнаті вашого будинку! 🏠❄️
Чи знайоме вам це почуття, коли опалювальний сезон ще не почався, а вдома холодно так, що ти натягуєш на себе п’ятнадцяту пару шкарпеток і кутаєшся в кота? Що ж, саме час подумати про покупку обігрівача. Сьогодні розбираємося разом, як вибрати обігрівач для дому, що враховувати і як правильно користуватися, щоб техніка служила якомога довше.
Чому варто купити обігрівач для дому, навіть якщо є централізоване опалення?
Кожен з нас стикався з моментом, коли приходиш додому після холодної та сирої вулиці, а батареї все ще холодні, або просто в улюбленій спальні температура нижче, ніж у всьому будинку. Центральне опалення часто працює за графіком і його буває недостатньо, щоб створити справжній домашній затишок. А обігрівач — це ваше особисте джерело тепла, яке можна увімкнути натисканням кнопки і наповнити кімнату довгоочікуваним теплом.
Ще один плюс — можливість підлаштувати мікроклімат для кожного приміщення. У всіх різні потреби: комусь потрібно тепліше в дитячій або робочому кабінеті, а хтось любить спати в прохолодній спальні. Обігрівач для дому дозволить легко досягти цього балансу та подарує відчуття затишку та турботи кожному члену сім’ї.
- Додаткове тепло, коли потрібно: рятує у холодні дні або на початку опалювального сезону.
- Індивідуальне налаштування: тепліше там, де це особливо потрібно.
- Економія: не доводиться опалювати весь будинок – зігріваємо лише потрібні кімнати.
- Швидка робота: миттєво зігріє навіть після тривалої відсутності будинку.
Обігрівачі для дому: різновиди
Обігрівач, конвектор, калорифер, радіатор — все це назва одного типу техніки. Для нагрівання можуть використовуватись різні технології, внутрішній пристрій і навіть джерела енергії. Тому прийнято розділяти обігрівачі за принципом роботи або нагрівання.
Конвекторний обігрівач для дому
Мабуть, це найпоширеніший вид сучасних обігрівачів. Працює він за таким принципом: усередину обігрівача вбудований нагрівальний елемент (ТЕН). Він нагріває холодне повітря, яке потрапляє всередину корпусу. Теплі повітряні маси піднімаються вгору, а їхнє місце займають холодні, які теж нагріваються і піднімаються. Цей процес відбувається циклічно, завдяки чому у приміщенні підтримується відносно постійна температура.
Регулюється нагрівання або за допомогою механічного термостата, як у Cecotec Ready Warm 6600 Turbo Convection Plus, або дистанційно через телефон, за допомогою пульта ДК і навіть через сенсорну панель.
Зазвичай такі конвектори встановлюються на підлогу: що ближче до підлоги, то вище ККД (коефіцієнт корисної діяльності). Простіше кажучи, тим прилад ефективніший. Але й на стіну такі обігрівачі для дому теж можна вішати.
До речі, сам собою такий конвектор сильно не розжарюється, тобто, отримати опік від випадкового дотику не можна.
Масляний обігрівач для дому
Пам’ятаєте ці «гармошки», які часто можна було зустріти на дачах чи балконах? Це і є ті самі масляні обігрівачі. По суті, це ще один різновид конвектора, оскільки принцип нагрівання приміщення той самий. А от влаштування трохи відрізняється.
Отже, масляний обігрівач — це повністю герметичний металевий корпус, всередині якого знаходиться спеціальна мінеральна олія. На дні обігрівача розташований ТЕН. Він нагріває олію, яка у свою чергу передає теплову енергію на секції.
Хоча здається, що масляні обігрівачі для дому — пережиток минулого, насправді навіть зараз вони досить популярні через свою зручність та економічне енергоспоживання. А ось такий Сecotec Ready Warm 9000 Space чудово підійде для додаткового чи основного обігріву великої спальні чи житлової кімнати до 20 м2.
Тепловентилятор
Тепловентилятор — це знайомий всім «дуйчик». Компактний, легкий та зручний пристрій для дому чи офісу відразу ж завоював довіру користувачів саме через свою зручність. Дуйки-тепловентилятори можуть бути звичайними (зі спіральним нагрівачем) або використовувати керамічну технологію нагріву.
Пам’ятаєте фени з іонізацією та стайлери з керамічним покриттям? Так ось такі обігрівачі використовують фактично ту ж технологію. Керамічний нагрівальний елемент нагрівається до нижчих температур, ніж традиційний спіральний, тому такий обігрівач для дому є довговічнішим. Навіть якщо він випадково впаде, наприклад, на килим, ризик загоряння набагато нижчий, ніж у звичайного дуйчика. Та й нагрівається приміщення швидше за рахунок вищої теплопровідності. А ще він не пересушує так сильно повітря.
Безперечна перевага таких тепловентиляторів звичайно, у їх зручності: можна поставити на будь-яку поверхню, а ефективність буде такою самою. А в Cecotec Ready Warm 6000 Ceramic передбачили ще й зручний тримач.
Інфрачервоний обігрівач
Це ті легендарні «УФО», які ми пам’ятаємо ще з 2000-х. Виглядають вони як довга панель, усередині якої розташований інфрачервоний випромінювач. Тут нам потрібно трохи поринути у нетрі фізики, щоб зрозуміти, як він працює.
Отже, інфрачервоні хвилі — різновид теплової енергії, що випромінює все живе. Ми не можемо їх бачити, але можемо відчувати тепло. На відміну від ультрафіолету або рентгену, інфрачервоне випромінювання є абсолютно безпечним для людини, оскільки організм сприймає його як «своє». Саме генерацію інфрачервоних хвиль покладено в основу УФО.
Тепло, що генерується, зазвичай дуже інтенсивне. До речі, це єдиний вид обігрівачів, який нагріває не повітря, а навколишні предмети та поверхні. Це відбувається саме через особливості випромінювання. Нагріті предмети зазвичай віддають тепло довше і охолоджуються повільніше, ніж повітря, у якого досить висока тепловтрата.
До речі, не можна не відзначити очевидний плюс інфрачервоних обігрівачів: підібрати модель можна практично під будь-який об’єм приміщення – невеликий офіс, приймальня чи вітальня. І розташувати його можна під стелею, при вході до кімнати або стіни.
Керамічний обігрівач
Автор цього інтер’єрного рішення — просто геніальний: керамічні обігрівачі ідеальні для мінімалістів. Виглядають вони як звичайні конвекційні обігрівачі, тільки замість білої нудної панелі ви бачите стилізовану під мармур плиту. Забарвлення може бути різне, тому підібрати під власний інтер’єр буде просто.
Принцип роботи у них теж збігається з конвекторними, але конструкція трохи відрізняється, що дозволило інженерам досягти мінімальної товщини:
- Основа конструкції – металевий корпус. Фактично, це задня стінка, до якої кріпиться решта елементів.
- До металевого корпусу кріпиться алюмінієвий екран. Він захищає радіатор від тепла в стіну.
- Між нагрівальним елементом і алюмінієвим екраном розташовується спеціальна полімерна плита — термічний компаунд. Незважаючи на складну назву, функції цього елемента прості: підвищення теплопровідності, зниження тепловтрати, рівномірний розподіл тепла, захист від перегріву. Фактично цей елемент виконує запобіжні функції.
- Нагрівальний елемент — зазвичай використовується спеціальний кабель, а не ТЕН.
- Керамічна плита з особливого теплоакумулюючого матеріалу.
Керамічні обігрівачі можна ставити на підлогу або кріпити до стіни, як Teploceramic TCM-RA 750, і чим нижче, тим краще. І так, і так така техніка виглядатиме стильно і не створить візуального шуму.
Як вибрати обігрівач для дому та квартири?
Коли бачиш таку різноманітність обігрівачів усіх форм і розмірів, просто очі розбігаються, і вибрати потрібний для дому може бути не так просто. Адже важливо, щоб радіатор не просто генерував тепло, а справді був повноцінним опалювальним приладом, якого вистачить як мінімум для однієї кімнати. Отже, на що ми звертаємо увагу при виборі:
- Потужність у будь-якій техніці – один із ключових параметрів, і обігрівачі для дому – не виняток. Причому важливо не просто орієнтуватися на цифри, а співвідносити їх розмірами та об’ємом вашої кімнати. У класичному варіанті (при нормальній теплоізоляції будинку) для обігріву 1 м2 потрібно 100 Вт/год енергії. Наприклад, у мене кімната 24 м2, і теоретично для неї підійшов би обігрівач потужністю 2400 Вт/год. Але оскільки кімната сама по собі дуже тепла з товстими цегляними стінами, мені підійде і 2000 Вт/год.
- Тип обігрівача. Найбільш звичними, практичними та зручними вважаються конвекторні обігрівачі для дому та їх різновиди. Якщо ви, як і я, винаймаєте житло, то купувати керамічний конвектор немає сенсу, а ось для будинку з готовим інтер’єром буде «в тему».
- Терморегулятор чи сенсорний екран? Хоча сенсорні екрани зручніші та точніші (можна виставити температуру до 0.1℃), зустрічаються вони поки що досить рідко. А ось механічний терморегулятор — вічна класика, більш зносостійка. Усереднений варіант — керування через пульт: можна не вставати з дивана. Така функція є у Cecotec Ready Warm 1200 Thermal.
- Деякі моделі підтримують таймер — зручне доповнення, яке теж поки що не стало мейнстримом. Можна увімкнути обігрівач, налаштувати таймер і лягати спати, не боячись, що до ранку кімната сильно перегріється.
- Естетика та дизайн. Хоча й не першорядний критерій, проте важливий. Якщо обігрівач перебуватиме на видному місці, важливим є його зовнішній вигляд. Добре, що зараз виробники пропонують обігрівачі у різних стилях: від класичних масляних радіаторів до стильних склокерамічних панелей та тонких конвекторів.
- Варіанти встановлення. Настінні обігрівачі для дому заощаджують місце та дуже зручні у невеликих приміщеннях. Підлогові моделі більш мобільні, можна переміщати з одного приміщення до іншого. А ось стельові — скоріше варіант для офісів.
Як вибрати обігрівач у ванну та на веранду?
Зазвичай санвузол і веранда — два неопалювані приміщення, якщо ви живете в приватному будинку.
Для ванної кімнати важливо вибрати обігрівач, який не тільки витримає вологі умови, але й швидко створить затишок. Ідеальним рішенням стануть інфрачервоні панелі з вологозахистом або конвектори з високим класом захисту від вологи (не нижче за IP24). Такі радіатори швидко нагріваються та нагрівають невелике приміщення санвузла. І все ж таки краще тримати їх так, щоб вода на них не потрапляла.
А ось для веранди можна взяти керамічний дуйчик або стандартний конвектор для підлоги, який можна переміщати. А ще дуже в тему буде інфрачервоний обігрівач на ніжці, як, наприклад, UFO Basic 2300 W.
Як вибрати обігрівач в дитячу кімнату?
У дитячій важливо мінімізувати ймовірність контакту дитини з електроприладом. Можна використовувати маленькі конвектори на 6-7 секцій, як Cecotec Ready Warm 7000 Space 360, і включати його тільки тоді, коли дитини немає в кімнаті. Більш безпечними будуть керамічні дуйчики, як Olimpia Splendid CALDODESIGN S — такий вентилятор можна поставити на шафу поза зоною досяжністю дитини.
Правила безпеки під час використання обігрівача для дому
Пожежна безпека – один із найважливіших нюансів при використанні такої техніки. Адже обігрівачі для дому — не просто електроприлади, а генератори тепла, тому важливо скористатися ними з великою обережністю.
- За жодних обставин не накриваємо обігрівач нічим! Навіть якщо вам потрібно висушити ганчірку чи шкарпетки, краще придбати додатково спеціальну сушарку для білизни на батарею, але нічого не вішати на сам радіатор.
- Якщо модель не оснащена таймером, не залишаємо прилад увімкненим на ніч, а особливо — якщо ви їдете на кілька днів.
- Краще не торкатися працюючого приладу мокрими руками.
- Не дозволяйте приладу перегріватись (як би це не звучало). Краще вмикати обігрівач інтервально на кілька годин, а потім давати йому трохи часу на відпочинок.
- Якщо ви користуєтеся масляним обігрівачем кілька років і раптом помітили маслянисту калюжу на підлозі або пляму на килимі, краще відразу нести в сервіс, а не намагатися заклеїти текти самостійно.
А ще одна порада відноситься скоріше до комфорту використання, ніж до потенційної безпеки. Справа в тому, що включений обігрівач для дому досить сильно сушить повітря, до чого особливо чутливі маленькі діти. До речі, ця проблема є загалом у всіх опалювальних приладів, включаючи радіатори централізованого опалення. Тому опалення краще поєднувати з помірним зволоженням, а як вибрати зволожувач для різних кімнат, читайте тут.
Підведемо підсумки
При виборі обігрівача важливо пам’ятати, що кожна кімната диктує свої умови: від ванної кімнати з підвищеною вологістю до прохолодної веранди або затишної дитячої. Розібравшись у принципах роботи різних обігрівачів та їх особливостях, можна підібрати техніку, яка створить комфорт і при цьому буде економічною та безпечною. Головне — звертати увагу на потужність, тип обігріву, рівень безпеки та, звичайно, зручність керування. Правильно підібраний обігрівач для дому стане надійним союзником у боротьбі з холодом та допоможе зробити будинок по-справжньому теплим та затишним.