back to top

Як часто потрібно мити голову: поради з догляду за волоссям

Як часто потрібно мити голову? 🚿 Розбираємося, як підібрати правильний догляд для будь-якого типу волосся, уникнути помилок і зберегти свіжість довше ✨💆‍♀️

Волосся — найважливіший показник здорового стану його власниці або власника, такий самий, як шкіра або нігті. Красиве, густе, блискуче волосся хочеться мати всім — це і самооцінка, і комфорт, і впевненість у собі. Але догляд за шевелюрою має велику кількість міфів, і найбільший з них — якраз на тему миття голови. Сьогодні в статті розповімо, як часто потрібно мити голову, як робити це правильно, поділимося секретами догляду, сушіння й укладання.

Як часто треба мити волосся: загальна інформація

Як часто потрібно мити голову

Коли гуглиш інформацію, що стосується здоров’я та догляду за собою, однозначну відповідь знайти дуже складно. Усі джерела пропонують різні поради, і ти просто покладаєшся на свою інтуїцію. Але однієї інтуїції замало — потрібно володіти певними знаннями про саме волосся, типи шампунів і догляд загалом. При цьому достатньо просто загального розуміння ситуації, щоб знайти свій комфортний формат. А ще — не боятися експериментувати. 

Отже, чому немає однозначної відповіді на запитання, як часто треба мити волосся? Тому що у всіх людей воно різне. Так, його можна об’єднати в групи за формою, якістю, станом здоров’я, але правила для кожної групи діятимуть різні, і якось уніфікувати догляд — неможливо.

Правильна частота миття голови: топ важливих рекомендацій

У мережі можна знайти багато порад на кшталт «Мити голову щодня — шкідливо», «Що частіше миєш, то швидше брудниться волосся». Так ось, єдино правильна відповідь на це питання, яку можна отримати від фахівця (лікаря-трихолога): мити голову потрібно в міру забруднення. Що важливо враховувати:

  • Швидкість забруднення у різного волосся різна, і чекати якогось певного дня в розкладі — не варто.
  • Часта процедура миття голови не означає, що себум (шкірний жир) вироблятиметься активніше. Тож бабусині поради мити голову раз на 10 днів, — тут не спрацюють. Насамперед буде дуже некомфортно вам, ну а проблеми з волоссям — уже як супутнє.
  • Підбирати шампунь потрібно не за типом волосся, а за типом шкіри. Як саме — розповімо трохи нижче.
  • Одним тільки шампунем не обійтися. Догляд за волоссям — комплексна процедура, яка включає в себе різні додаткові засоби. Це можуть бути бальзами, кондиціонери, маски (ті самі баночки-скляночки).
  • Якщо користуєтеся стайлінговими засобами, важливо, щоб на корені вони не потрапляли, бо жирнитися волосся буде ще швидше.
  • Важливий етап в очищенні волосся будь-якого типу — пілінг. Перед тим, як нанести шампунь, потрібно спочатку відлущити відмерлі клітини шкіри, прибрати сальні пробки і відкрити доступ для активних компонентів шампуню.
  • Сушити потрібно правильно, і тут знову є нюанси з різним типом волосся.

У багатьох на те, щоб «подружитися» зі своїм волоссям і знайти до нього підхід, йдуть роки. Так було в мене: я тестувала купу різних шампунів, масок і сироваток, поки не знайшла те, що мені подобається найбільше.

Як мити голову залежно від типу волосся?

Перш ніж підібрати процедуру, потрібно зрозуміти, який саме у вас тип волосся, що безпосередньо залежить від типу шкіри голови. Надалі ми орієнтуватимемося саме на це визначення. Отже, існує чотири основні типи:

  • Суха шкіра голови. Волосся залишається чистим протягом 5–6 днів, а іноді можна не мити його тиждень.
  • Жирна шкіра голови. Волосся жирниться буквально за кілька годин, до вечора або на ранок наступного дня.
  • Нормальна — золота середина. Таких людей можна назвати щасливчиками, тому що секреція шкірного сала (себума) працює в межах норми, волосся в хорошому стані, блищить, і загалом має здоровий вигляд. При цьому миття воно потребує приблизно раз на 3–4 дні.

Як часто мити сухе волосся (суха шкіра голови)

Як часто потрібно мити голову

А тепер підемо детально і по порядку. На перший погляд може здатися, що мити голову раз на тиждень — круто. Менше грошей витрачається на шампуні, не потрібно зранку раніше вставати щодня… одні плюси. Але не все так просто.

Себум — секрет, який виробляється нашим організмом для підтримки водно-ліпідного балансу шкіри. Найпомітніша його дія якраз на обличчі та голові: це саме те, через що ми миємо волосся шампунем. За недостатнього його вироблення шкіра і волосся недоотримують поживних речовин, тому волосся часто виглядає сухим, тьмяним і «втомленим». А ще з’являється свербіж і лупа — мікроскопічні лущення. Як правильно доглядати за таким волоссям?

  1. Навіть якщо здається, що через тиждень воно все ще чисте, краще мити його не рідше ніж двічі на тиждень. Біля коріння накопичується пил з вулиці, відмерлі частинки шкіри, які потрібно вчасно прибирати.
  2. Шампунь потрібно підбирати для сухої шкіри голови — зволожувальний, і бажано з вітамінами групи В у складі (саме вони допомагають боротися з лупою).
  3. Обов’язково використовуємо кондиціонери, бальзами та маски хоча б раз на тиждень. До речі, підбирати їх треба вже «для сухого волосся», а не шкіри голови, тому що наносяться вони все ж на волосся. 

До речі, сухе волосся не дуже любить сушіння феном, тому за можливості краще, щоб воно сохло природньо. А якщо все ж потрібно — обов’язково використовуємо якісний термозахист.

Жирний тип шкіри голови

Ситуація прямо протилежна і дуже неприємна. Таке відбувається, коли шкірного сала виробляється забагато: волосся видається брудним за півдня, за день або за добу (особливо взимку, коли потрібно користуватися шапками та шарфами).

Регулювати секрецію себуму можна тільки шампунем (якщо це генетична схильність). Тож обираємо шампуні для жирної шкіри голови — у їхньому складі мають бути якісь із таких компонентів:

  • Чайне дерево, екстракти чайного дерева, лимона або ромашки.
  • Саліцилова кислота.
  • Ніацинамід.
  • Глина.

Чи можна мити волосся щодня? Так, адже миємо голову ми в міру забруднення. Але бажано в такому разі вибирати безсульфатні шампуні і без ПАР (поверхнево-активні речовини). Такі засоби менш агресивні і не просто прибирають надлишки себума, а намагаються зберегти природну вологу у волоссі.

До речі, є один лайфхак, який може допомогти зберегти свіжість волосся: зробити кучері. Він підійде власницям пухнастої шевелюри, яка приймає і тримає форму. Можна накрутити на плойку з іонізацією, як, наприклад, CECOTEC Bamba CeramicCare 8in1 AirGlam Champagne, зробити бігуді (найбезпечніший метод) або — старий добрий спосіб — заплести тугі косички на ніч.

Як доглядати за нормальним волоссям

Як часто потрібно мити голову

Шкіра з нормальним виробленням себуму — природний джек-пот. Таке волосся має найздоровіший вигляд, оскільки отримує необхідне живлення в потрібній кількості. Зазвичай у такому разі достатньо підібрати комфортний шампунь і бальзам або кондиціонер, і насолоджуватися. А ще для власниць нормального типу шкіри голови відкриті експерименти — і з зачісками, і з засобами.

Для такого волосся можна використовувати абсолютно різні маски і кондиціонери, щоб живити пасма по всій довжині — адже кінчики сухі скрізь.

Як часто треба мити голову з довгим волоссям

А тепер переходимо до найцікавішого типу — комбінованого. Так, тут саме тип волосся, а не шкіри голови, і притаманний він саме власницям довгої шевелюри. 

Довге волосся — дуже гарно, але тільки тоді, коли воно має доглянутий і здоровий вигляд. Поширена проблема — пересушені кінчики. Себума, який має зволожувати та живити волосся по довжині, вистачає лише на 5 см. Тому біля коріння шевелюра може жирніти за день-два, а кінці будуть сухими, ламкими, тьмяними та млявими. Яке рішення може бути тут:

  • Мити не частіше двох-трьох разів на тиждень.
  • Обирати шампуні з натуральним складом.
  • Обов’язково використовувати маски або бальзами для сухого (або нормального) волосся.
  • Топове рішення — суха олія для кінчиків, яка живить кінці, але не провокує зайве вироблення шкірного сала.

А ще довге волосся хочеться укласти в зачіску — завити або навпаки вирівняти. І тут знову відбувається навантаження на довжину, тому обов’язково використовуємо якісний термозахист, щоб не пересушувати кінці.

Що буде, якщо мити волосся рідко?

Як часто потрібно мити голову

Ми вже з’ясували, що ідеальна частота миття голови залежить від типу шкіри. Але що, якщо мити волосся рідше, ніж це необхідно? На жаль, у цьому разі «натуральний захист» у вигляді шкірного сала перетворюється на проблему.

  1. Випадіння. Коли пори закупорені, волосяні фолікули перестають отримувати достатньо кисню і поживних речовин. Цибулини слабшають, волосся стає тоншим і починає випадати. Особливо це стосується людей із жирною шкірою голови — через підвищене виділення себума закупорка відбувається швидше.
  2. Себорейний дерматит. Якщо шкіра голови довго залишається забрудненою, на ній можуть почати активно розмножуватися дріжджоподібні гриби Malassezia. Вони є у всіх людей, але в разі порушення балансу себума провокують запальне захворювання, що проявляється у вигляді запалення, лущення та свербіння. 
  3. Уповільнений ріст і ламкість. Забиті пори уповільнюють природний ріст волосся. А якщо мити його ще й з агресивними шампунями «по-старому» раз на тиждень, кінці стають сухими, ламкими і починають сіктися.

Тому ідеальна формула — орієнтуватися на швидкість забруднення вашого волосся. Якщо вранці встали і бачите, що коріння вже починає блищати, краще вчасно помити. Або як варіант — скористатися сухим шампунем. Він не замінює повноцінну процедуру, але може надати волоссю свіжого вигляду, якщо часу на миття немає.

Кучеряве і хвилясте волосся: як часто мити і як правильно доглядати

Як часто потрібно мити голову

Природні кучері — дуже вибагливий тип волосся. Зазвичай через форму воно не отримує достатнього живлення, стає ламким, сухим, сильно плутається. Тож якщо у вас хвилясте, кучеряве або кучеряве волосся, важливо враховувати такі моменти. 

Кучеряве волосся зазвичай більш сухе, тому його не потрібно мити занадто часто. Оптимальна частота — раз на 3—7 днів, залежно від типу шкіри голови. Для очищення краще використовувати м’які шампуні без сульфатів або взагалі замінити їх ко-вошингом (миттям кондиціонером).

Кучерявий метод

Кучерявий метод — система догляду, яка допомагає зберегти природну зволоженість і форму. Підходить, до речі, і тим, у кого волосся просто здається пухнастим: такий формат допоможе зробити пасма більш слухняними, гладкими й акуратними.

  • Спочатку скрабуємо та миємо голову. Якщо волосся саме кучеряве, краще уникати шампунів із сульфатами в складі.
  • Промакуємо волосся рушником. Можна навіть хвилин 5 походити з тюрбаном на голові, щоб зібрати зайву воду.
  • Тепер найцікавіше: наносимо стайлінг для кучерявого волосся. Це може бути лівін, крем, гель або мус. І починаємо «жмякати» — завитки формуються автоматично під час такої процедури.

А закріплюються такі кучері за допомогою фена з дифузором — така насадка з шипами є в комплекті Jimmy F8 Grey. Це обов’язкова умова, тому що в іншому разі зачіска триматися швидше за все не буде. Краще підібрати найменшу швидкість і середню температуру — волоссю так буде найкомфортніше.

До речі, цей метод я спробувала на собі — і це найкраще моє відкриття за останній час. У мене нормальний тип шкіри голови, волосся в’ється, але дуже тонке. Усе життя я його вирівнювала (класика, правда?), поки в мережі випадково не побачила, як працює ця система. Кілька спроб — і ось у мене вже не мляве пухнасте каре незрозумілої форми і кольору, а дуже романтичні завитки. Тому, дівчата, якщо вам здається, що у вас на голові пухнасте гніздо, до якого неможливо знайти підхід, спробуйте скористатися кучерявим методом.

Як правильно мити голову: лайфхаки та помилки

Мити голову — це не просто намочив, намилив, змив. Від правильності цього процесу залежить здоров’я волосся, його блиск і навіть швидкість забруднення. 

Температура води має значення: надто гаряча активізує сальні залози, а крижана не дає шампуню нормально працювати. Оптимальний варіант — тепла вода для миття і прохолодна для фінального ополіскування. Жорсткість води теж впливає на стан волосся: якщо вона занадто мінералізована, варто використовувати фільтр або періодично робити кислотне ополіскування (наприклад, з натуральним яблучним оцтом).

Тепер про найголовніше — шампунь. Багато піни не означає, що волосся чистіше, а ось двоетапне миття корисне: перший раз — змиваємо бруд, другий — доглядаємо. Кондиціонер — не розкіш, а необхідність: він закриває кутикулу і запобігає сухості. Маски теж потрібні, але не щодня — приблизно раз на 7–10 днів, інакше волосся обтяжується і швидше брудниться.

До речі, дуже класний варіант шампуню — твердий. Зараз існує досить багато українських брендів доглядової косметики, в асортименті яких такий є. У чому його перевага:

  • Більш натуральний склад — у невеликий брусочок просто не покладеш зайвого.
  • Набагато економічніший, витрачається повільніше, ніж рідкий.
  • Топовий варіант для поїздок, оскільки не займає багато місця в сумці.

Як сушити волосся: феном чи природне висихання?

Як часто потрібно мити голову

Після правильного миття хочеться дати волоссю шанс висохнути природним шляхом… але не завжди це гарна ідея. Ходити з мокрою головою — вірний спосіб отримати ламкість, тьмяність і пухнастість, особливо якщо волосся довго залишається вологим. Крім того, за високої вологості воно вбирає зайву воду, що руйнує його структуру.

Фен, всупереч міфам, не ворог, а помічник, якщо використовувати його правильно. Сучасні моделі з іонізацією і регульованою температурою не пересушують волосся, а допомагають зберегти його гладкість і блиск. Наприклад, у Jimmy F7 White взагалі цифрове і дуже точне управління з контролем температури. А насадка-концентратор кріпиться на магніт.

А для кучерів — дифузор: він створює об’єм і формує чіткі завитки без ефекту «кульбаби». Тож сушіння — це не просто теплий вітер, а ціла наука, але з правильним підходом волосся вас подякує гарним виглядом. Топова модель є у Dreame — це Glory Master AHD10. Тут правильна форма дифузора — «тюльпан», а ще є спеціальна капсула з живильною есенцією для волосся. І температурні налаштування дуже комфортні.

Підсумуємо

Як часто потрібно мити голову — питання без єдино правильної відповіді. Усе залежить від типу волосся, стану шкіри голови і навіть вашого способу життя. Головне — не пересушувати, але й не запускати, використовувати відповідні засоби і не боятися експериментів з доглядом. Кучерявому волоссю потрібен один підхід, жирному корінню — інший, але всім без винятку корисні дбайливе миття, гарне зволоження та правильне сушіння.

І пам’ятайте: не волосся має підлаштовуватися під міфи, а догляд — під ваше волосся. Якщо йому комфортно, воно виглядає здоровим і блискучим — значить, ви все робите правильно. 😉

Залишити відгук

Будь ласка, введіть коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Більше на цю тему

Роботи пилососи

Огляд на роботи пилососи Mova P50 Ultra vs P50...

Роботи пилососи Mova P50 Ultra vs P50 Pro Ultra🤖: огляд-порівняння для тих, хто хоче більше, ніж просто прибирання💦Якщо ви...

Що краще: Fenix 8 чи Fenix 7/7 Pro

Огляд-порівняння Garmin Fenix 8 та Fenix 7: що змінилося 

⌚🌟 Чим відрізняється спортивний годинник Garmin Fenix 8 від попередньої версії Fenix 7? Читайте в огляді про нові можливості,...

Акумуляторні пилососи

Топ 10 пилососів 2025: найкращі акумуляторні пилососи WO.UA

👍 Які вони — кращі акумуляторні пилососи 2025 року? Читайте і дізнайтесь подробиці у статті! Ми зібрали топ 10...

Як знайти загублені бездротові навушники

Як знайти загублені бездротові навушники: поради від WO.UA

Як знайти загублені бездротові навушники? 🎧 Поради щодо пошуку з використанням Bluetooth та вбудованих функцій пошуку! 🔊💡Сучасний світ —...