back to top

Телевізори Sharp: яку модель вибрати у 2025 році

📺 Дізнайтесь, як вибрати телевізори Sharp — ідеальні TV для дому з японською якістю! Розповідаємо у статті про топові моделі, цікаві тренди та функції 👍

Вечір із сім’єю за переглядом «Володаря перснів», новорічна атмосфера зі святковим плейлистом або тихий вечір наодинці з «Титаніком»… Хочеться, щоб картинка була яскравою і чіткою, звук — повноцінним і комфортним, а посиденьки  із «Величним століттям» та Хюррем-султан нікому не заважали. Сьогодні в нашій студії телевізори Sharp — продукція японського бренду, не тільки за місцем виробництва, а й за концепцією. Розповідаємо, як вибрати найкращий телевізор для дому, а також поділимося рейтингом найтоповіших моделей у 2025 році.

Про бренд

телевізори Sharp

За назвою бренду — Sharp — доволі складно здогадатися про японське походження, а тим часом компанія була заснована в Токіо ще 1912 року молодим японцем Токудзі Хаякава. Назва має досить несподіване походження: одним із перших продуктів, які випустив бренд, був механічний «вічно гострий» олівець (ever-sharp). Виробництво було вже поставлено на потік, але 1923 року завод згорів унаслідок пожежі, і Хаякава вирішив побудувати новий, вже в Осаці. 

У 1926 році в США було продемонстровано телевізійне зображення, і саме Хаякава вирішив зайнятися розробками в цій сфері. На це пішло понад 20 років: у 1951 році Sharp представила японській громадськості перший працюючий прототип телевізора. Так і почалася історія телевізорів Sharp.

До речі, саме Sharp ще в далекому 1983-му випустили перший телевізор із вбудованою ігровою консоллю, тож досвід у цьому напрямку в компанії справді вражаючий.

Головні тренди 2025 року в телевізорах Sharp

телевізори Sharp

«Розумна техніка» — термін, який вже досить давно перестав викликати здивування і став чимось буденним та звичним. Дистанційне керування, датчики та сенсори, а тепер — і функції на базі штучного інтелекту. Розвивається все, а насамперед цифрова техніка, і японські технології — серед перших. Отже, що цікавого нам готує 2025 рік?

Роздільна здатність

Думаю, ви бачили на YouTube відеофайли з роздільною здатністю 8К. Це — дійсно нове слово у візуальному контенті. Взагалі, роздільна здатність говорить нам про те, яке співвідношення пікселів припадає на дюйм екрана:

  • HD-роздільна здатність (1366 х 768 пікселів). Стандарт, який поступово відходить у минуле, хоча телевізори з такою роздільною здатністю все ще продовжують випускати. Таке зображення нормально сприймається на екрані з діагоналлю до 32 дюймів.
  • FHD-роздільна здатність (1920 х 1080 пікселів), вона ж 2К. Найпоширеніший стандарт на моделях, випущених до 2022 року. Така роздільна здатність комфортна для перегляду фільмів на телевізорах із середньою діагоналлю.
  • 4K UHD (3840 х 2160). Золотий стандарт у всіх сучасних телевізорах Sharp. Ідеально для роботи з графікою, перегляду фільмів та ігор, оскільки майже весь сучасний графічний контент підтримує цю роздільну здатність.

І, нарешті, інновація — 8К-роздільна здатність. Взагалі, такі девайси з’явилися дещо раніше, і перший 8К-телевізор презентувала саме компанія Sharp… у 2013 році. Проблема була в тому, що контенту, який підтримував би таку роздільну здатність, на той момент практично не існувало, та й зараз у вільному доступі він починає тільки з’являтися. Але погодьтеся, дивитися фільми, де видно просто кожну деталь, ніякого розмиття та нечіткості — це справді задоволення.

Тонкий екран

Це, швидше, тренд 21 століття загалом. Щоправда, чим далі, тим тоншими виходять екрани. Це досягається завдяки оптимізації роботи матриці — типу та кількості діодів, які і створюють яскраве зображення. Про те, які вони бувають і як вибрати, поговоримо трохи пізніше.

Взагалі, тонкий телевізор — найкраще, що могло придумати людство, особливо якщо простір обмежений. Таку модель можна вбудувати в меблі, закріпити на стіні, і простір не буде втрачатися.

Підтримка геймінгу

телевізори Sharp

Ігри — окрема повноцінна сфера цифрових розваг, яка вийшла вже на професійний рівень. Хоча взагалі для геймінгу існують спеціальні ноутбуки, все ж таки порівнювати їх з телевізорами в плані зручності та практичності — програшний варіант. А телевізори Sharp ідеально підходять для комп’ютерних ігор, насамперед через точну передачу кольорів та частоту оновлення екрана. Усіх дратує, коли зображення смикається і зависає, а в деяких іграх затримка може стати фатальною помилкою.

До речі, на відміну від тих же ігрових ноутбуків телевізори Sharp не обмежені в плані обсягу пам’яті. Пам’ять залежить від консолі, і її можна додатково розширити. Та й звук кращий, більш об’ємний і повноцінний, тож навіть без навушників чутно будь-які дрібниці. Для геймерів — саме те, що потрібно.

Телевізори Sharp: інтелектуальні функції та керування

Я б назвала сучасні телевізори повноцінною екосистемою завдяки вбудованій операційній системі. Вона є саме на смарт-телевізорах (на відміну від супутникових). Sharp працює на базі Android TV, і це одна з найбільш повноцінних і зручних ОС. Тут є всі популярні сервіси:

  • YouTube.
  • Prime Video.
  • Google Play Market.
  • Netflix тощо.

Найчастіше у телевізорах використовуються дві основні операційні системи — Google TV та Android TV. Вони позиціюються як різні, але насправді Google TV створена на базі Android, і є наступним поколінням. Функціональність, інтерфейс та можливості обох ОС майже однакові, і обидві зустрічаються в телевізорах Sharp, залежно від моделі.

До речі, про функціональність. Крім стрімінгових сервісів та відеоконтенту, смарт-телевізори Sharp підтримують трансляцію контенту зі смартфона або планшета через вбудований Chromecast, є навіть кілька вбудованих ігор. Девайс підтримує і керування голосом, може автоматично адаптувати яскравість під освітлення в кімнаті, що дуже зручно у вечірній час.

Нарешті наявність Bluetooth стала стандартною вимогою до функціональної начинки телевізорів! Мені, наприклад, дуже важливо, щоб до телевізора можна було під’єднати навушники і нікому не заважати нічними серіалами. Під час тестування функції на Sharp 70GP6260E — звук чистий, стабільний, а сигналу цілком вистачає на два сусідніх приміщення.

Як вибрати телевізор Sharp?

телевізори Sharp

Зазвичай діагональ екрана — перше, на що звертають увагу при виборі та покупці телевізора. І це — головна помилка. Здається, що чим більший екран, тим краще і якісніше зображення. Але, на жаль, не так усе просто. Потрібно співвідносити габарити телевізора з габаритами кімнати, щоб отримати бажаний результат, але про це теж трохи нижче. 

Перед тим, як вибрати телевізор Sharp, потрібно поставити собі кілька запитань:

  1. У якій кімнаті стоятиме телевізор — вітальня, спальня або кухня?
  2. Для яких цілей потрібен телевізор — ігри, фільми та серіали, ефірне ТБ, робота з графікою.
  3. Які девайси ви плануєте підключати (консоль, саундбар)?
  4. Чи матимуть доступ діти?
  5. Чи потрібен вам смарт-телевізор Sharp?

А тепер переходимо до практичних порад щодо вибору.

Розмір екрана — більше не завжди значить краще

Так, величезний екран має вражаючий вигляд. Але якщо ви купите 75-дюймовий телевізор для кухні площею 8 м. кв., найімовірніше, будете сидіти в кутку з головою як у сови, щоб охопити поглядом весь екран. 😉

  • Для невеликих кімнат (до 12 кв. м) підійдуть моделі 32-43 дюйма.
  • Для віталень — 50-65 дюймів, а далі можна дивитися на діагоналі від 75 і вище.
  • Ідеальна дистанція до екрана: 2-3 довжини діагоналі. Це універсальна формула, яка дасть змогу точно підібрати телевізор під ваші параметри приміщення.

Роздільна здатність

Звичне HD вже давно виглядає застарілим, а 4K став стандартом. 8K-телевізори виглядають фантастично, але тут є нюанс: контенту в якості 8K поки що небагато, тож насолоджуватися високою роздільною здатністю доведеться в основному тестовими роликами.

  • Якщо любите кіно та серіали, беріть 4K — оптимальний вибір на найближчі роки.
  • Якщо плануєте влаштувати вдома міні-кінотеатр або сильно «запасаєтеся на майбутнє» і є можливості, можна придивитися і до 8K.

Підтримка геймінгу

Якщо ви любите грати або купуєте телевізор спеціально для геймінгу, важливо враховувати декілька нюансів. Перший: частота оновлення мінімум 120 Гц (Герц). Так зображення в грі не буде зависати і розмиватися. Друге: порт HDMI версія 2.1. Взагалі, чим більше HDMI і USB входів, тим краще. 

Телевізори Sharp ідеально підходять для ігор. Частота оновлення 120 Гц вже стала стандартом, а ще у багатьох моделей є режим ALLM, який запускає функцію малої затримки сигналу. Тобто, реакція на натискання кнопки на контролері буде практично миттєвою.

Тип панелі (матриця)

телевізори Sharp

А тепер трохи складних термінів. У телевізорах Sharp використовується три основні типи матриці — VA, LED, QLED. Якщо для вас, як і для мене, це просто набір букв, розбираємося в деталях разом.

Отже, VA і LED матриці використовують технологію рідких кристалів (згадуємо шкільний курс фізики), які підсвічуються білим світлом. Світло проходить через фільтри, і ми бачимо кольорове зображення. До плюсів можна віднести якісний чорний колір та непоганий кут огляду. Але VA все ж програє QLED.

Тепер кілька слів про QLED. Телевізори Sharp використовують технологію квантових точок Quantum Dot. Це одна з найбільш досконалих на цей час технологій передачі кольору. А QLED — це і є Quantum Dot. Які переваги:

  • Майже еталонна передача кольорів.
  • Зображення яскраве, але не перенасичене.
  • Хороші кути огляду.

Єдиний мінус Quantum Dot — не така точна передача чорного, як у випадку з VA, зображення виглядає трохи сірим. Але це дійсно єдиний мінус. Наприклад, я часто використовую телевізор як великий екран для фото референсів, і якщо порівнювати VA і QLED, остання однозначно виграє.

Найкращі телевізори Sharp для дому: топ-7 моделей 2025 року 

Перейдемо до огляду телевізорів Sharp з найкращими характеристиками. Почнемо з більш бюджетних і поступово перейдемо до топових.

МодельДіагональ, Ціна, грн*
Телевізор SHARP 43GP6265E4315 999
Телевізор SHARP 50GP6265E5018 999
Телевізор SHARP 55GP6260E5519 999
Телевізор Sharp 70GP6260E7029 999
Телевізор Sharp 65EQ3EА6538 999
Телевізор Sharp 65FQ5EA6546 599
Телевізор Sharp 75FQ5EG7559 999

*Ціни вказані зі знижкою та діють на момент публікації.

Телевізор SHARP 43GP6265E

телевізор SHARP 43GP6265E

Невеликий телевізор із діагоналлю екрана 43 дюйми. Такий розмір просто ідеально впишеться в спальню або дитячу. Його можна встановити на підставку на тумбочку, або повісити на стіну. До речі, всі телевізори Sharp підтримують стандарт кріплення VESA. Особливості:

  • Google TV, Google Assistant, Chromecast.
  • 4K Ultra HD дисплей.
  • Підтримує ігровий режим.
  • Можна керувати через телефон замість пульта.
  • 4 порти HDMI 2.1.

Ще одна відмінна риса телевізорів Sharp — використання преміальної системи звуку Harman/Kardon у поєднанні з Dolby Atmos. Так виходить дуже об’ємний та якісний звук, чутно навіть тихі розмови (мене, наприклад, дуже дратує, коли звук не збалансований). Тут із цим усе гаразд. Єдиний мінус SHARP 43GP6265E — немає підтримки Bluetooth.

Телевізор SHARP 50GP6265E

телевізор SHARP 50GP6265E

50-дюймовий безрамковий красень SHARP 50GP6265E, який підійде як для спальні, так і для вітальні. Загалом, тут такі ж характеристики, як і в попередньої моделі, за винятком одного — є Bluetooth. Наприклад, для мене це важливо, бо я часто ще дивлюся телевізор, коли всі вже сплять, і доводиться проявляти всі грані кмітливості, щоб усе почути, але нікого не будити.

До речі, SHARP 50GP6265E інтегрується в систему Smart Things, що навіть для мене стало несподіванкою. На мій погляд, модель — оптимальне співвідношення ціни та функціональності.

Телевізор SHARP 55GP6260E

телевізор SHARP 55GP6260E

Тут діагональ екрана вже 55 дюймів, тому можна сказати, що телевізор SHARP 55GP6260E більше розрахований для великої спальні або вітальні. Виглядає девайс справді дуже стильно, акуратно та мінімалістично, керується не лише пультом, а й за допомогою смартфону. 

До речі, саме можливість керувати телевізором через телефон — просто топ, тому що пульт — це така річ, яка губиться в одну мить, і не завжди знаходиться швидко. Звісно, це неабияк нервує, особливо коли приходиш з роботи, і хочеться розслабитися.

У цьому телевізорі, як і в попередніх моделях, до речі, є нюанс: не дуже чіткі низькі частоти. Загалом, це проблема взагалі більшості ТБ. Навіть при використанні таких преміальних аудіосистем як Harman/Kardon проблема не вирішується на 100%. Але є і плюс: телевізор може автоматично збалансувати звук — розмови і фонову музику. Режим можна ввімкнути вручну в налаштуваннях.

Телевізор Sharp 70GP6260E

телевізор Sharp 70GP6260E

Переходимо до більш важкої артилерії. Sharp 70GP6260E вже має діагональ 70 дюймів, підходить або для вітальні, або для кухні-студії з великим метражем.

  • Google TV.
  • Chromecast.
  • Google Assistant.
  • YouTube, Netflix, Prime Video.
  • Spotify.
  • 4K UHD.
  • HDR-режим.

А ще у цього телевізора є цікава фішка: він може читати карту пам’яті. Це дуже актуально для тих, хто займається фото або відеозйомкою: на великому екрані набагато зручніше переглядати відзнятий матеріал. Ще зручно, що головний екран можна налаштувати відповідно до вподобань у контенті, щоб під рукою були потрібні додатки (наприклад, мене дуже дратує, що кожного разу мені потрібно гортати список додатків на моєму телевізорі до самого кінця, щоб увімкнути ютуб).

Телевізор Sharp 65EQ3EA

телевізор Sharp 65EQ3EA

Ще одна 4K UHD модель, з діагоналлю 65 дюймів. Корпус тут тонкий, алюмінієвий, виглядає дуже стильно. Є ігровий режим, HDR, і нарешті — автоматичне регулювання яскравості. Я от люблю дивитися фільми з приглушеним світлом або взагалі в темряві, але від яскравого екрана дуже втомлюються очі. А в Sharp 65EQ3EА є спеціальний датчик, який підлаштовує яскравість екрана під освітлення в кімнаті і робить її більш комфортною для зору.

Є ігровий режим, чотири вбудовані порти HDMI 2.1, можна під’єднувати консоль — з такою діагоналлю, передачею кольорів і плавністю зображення грати дуже комфортно. Тут використовується спеціальний режим Aquos Motion, який робить різкі та швидкі рухи більш плавними — актуально в спортивних трансляціях, іграх або динамічних фільмах.

Телевізор Sharp 65FQ5EA

телевізор Sharp 65FQ5EA

4K UHD-телевізор із використанням елементів штучного інтелекту. Тут 65 дюймів, безрамковий корпус і Android TV.

  • Ігровий режим.
  • Адаптація яскравості.
  • HDR-режим.
  • Дистанційне керування за допомогою телефону, голосові команди і трансляція контенту через Chromecast.

Ну і головна фішка Sharp 65FQ5EA — AI. Тут можливості штучного інтелекту використовуються для обробки зображення в режимі реального часу. Така функція неймовірно актуальна при перегляді старих фільмів, з якістю не вище 720p. Режим додає зображенню чіткості, плавності, регулює яскравість та контраст.

Телевізор Sharp 75FQ5EG

телевізор Sharp 75FQ5EG

Ну і «родзинка» програми — 75-дюймовий «монстр» Sharp 75FQ5EG. Девайс для справжніх поціновувачів. Якщо ви хочете зробити домашній формат кінотеатру, і розмір кімнати дозволяє, такий телевізор — ідеальний у всіх значеннях слова.

  • Яскраві та насичені кольори.
  • Максимальна передача відтінків.
  • Адаптивна яскравість.
  • 4K UHD роздільна здатність.
  • Алюмінієвий, безрамковий, тонкий корпус.
  • Об’ємний звук.

З підключеннями тут теж усе гаразд: і Bluetooth, і Chromecast, і 4 порти HDMI 2.1. Тож для геймерів телевізор Sharp 75FQ5EG — теж варіант просто ідеальний.

Майбутнє телевізорів Sharp: що ми побачимо через 5-10 років?

Можливо, ви бачили в мережі меми і ролики на тему «Японія — країна, яка живе в 2125 році». Жарти жартами, але рівень розвитку японських технологій дійсно вражає. У цій країні вони розвиваються швидкими темпами і дозволяють полегшити побут людей. І електроніка, мабуть, стоїть на першому місці.

З урахуванням того, що телевізори Sharp вже і так використовують функції ШІ для поліпшення користувацького досвіду, через кілька років ми зможемо побачити такі зміни:

  • Покращення звучання. Телевізори Sharp пропонують і так дуже гідний щодо інших брендів варіант, але потенціал для поліпшення є завжди.
  • Інтуїтивне керування пультом. Вбудований гіроскоп уже є в деяких моделей телевізорів, але поки що це ще не масове явище. Гіроскоп дає змогу користуватися пультом як мишкою з видимим курсором.
  • Ще більш тонкий дизайн, а можливо — навіть перехід на голографічний формат.
  • Ймовірно, 8K стане новим стандартом якості зображення, а 12К та 16К — трохи більш віддаленим, але реальним майбутнім.
  • Ще більше смарт-функцій.
  • Зростання стандарту діагоналі екрана.
  • Стабільніша робота сторонніх програм (наприклад, перегляд контенту в браузері).
  • Робота з контентом і графікою (роль великого ноутбука або комп’ютера).
  • Можливо, телевізори Sharp виконуватимуть роль джерела зв’язку, можна буде телефонувати по відео і спілкуватися з іншими людьми на відстані через телевізор (хоча, як на мене, це теж доволі суперечливо з етичної точки зору).

Загалом, технології розвиваються стабільно і стрімко, і єдине питання, ймовірно, буде у вартості. Адже що більш функціональна, технологічна і зручна техніка, то вона дорожча. Утім, телевізори Sharp, на мій погляд, — саме той компроміс якості та вартості, який робить технології доступними для людей.

Висновок

Телевізори Sharp — це не просто техніка, а втілення японської філософії досконалості в кожній деталі. Хочете зануритися у світ кіно на 75-дюймовому екрані? Або шукаєте надійний варіант для спальні? У Sharp є варіанти на всі випадки життя. Чітке зображення, об’ємний звук і доволі широкі можливості роблять ці телевізори чудовим вибором для дому. А за промокодом blog можна отримати приємну знижку при покупці.

Залишити відгук

Будь ласка, введіть коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Більше на цю тему

Топ-27 технологій з виставки CES 2025

Топ-27 технологій з виставки CES 2025

Виставка CES 2025 знову здивувала своїми інноваціями, представивши пристрої та рішення, які здатні змінити наш повсякденний світ. Серед технологій...

навушники JBL

Навушники JBL: секрети звуку, який підкорює серця

Чому навушники JBL такі популярні? 🎧 Розкриваємо секрети бренду: преміальний звук, стильний дизайн та технології, які тішать кожного дня!...

Samsung Galaxy S25

Яким буде Samsung Galaxy S25?

🔥 Секрети Samsung Galaxy S25 розкрито! 📱 Новий дизайн, потужні функції та інновації майбутнього. Дізнайся, чим здивує ця новинка!...

Зимові рецепти

Зимові рецепти від WO.UA: 12 страв на холодну погоду

❄️🍲 Смакуйте апетитними та поживними стравами з WO.UA!  У цій статті вас чекають зимові рецепти для холодних днів: від...