🏠✨ Кашель без причини, головний біль, сухість шкіри 🤔 Можливо, у приміщенні надто сухе повітря? Спробуйте зволожувач повітря Deerma — ідеальний для оселі 💧
Зимовий сезон, увімкнене опалення — усе це створює в наших оселях проблему сухого повітря. Та й влітку спека часто впливає на здоровʼя та комфорт. Сухість у повітрі може викликати подразнення шкіри, проблеми з диханням, сухість слизових оболонок, погіршення сну, а також негативно позначатися на кімнатних рослинах чи меблях. Щоб уникнути цих незручностей, необхідно подбати про оптимальний рівень вологості в приміщенні, і найкращі помічники у цьому — сучасні зволожувачі. У цій статті ми поговоримо про моделі бренду Deerma: як вибрати зволожувач повітря Deerma, чому вони мають попит та у чому особливості цих девайсів. Сподіваємось, тут ви знайдете девайс для своєї оселі.
Зволожувач повітря Deerma чи традиційні методи зволоження: що краще?

Якщо ви бодай раз вмикали тепловентилятор або стикалися із надто гарячою батарею, ймовірно, ви знаєте про найпростіші способи, як зволожити повітря без зволожувача. Всі вони прості та досить логічні, але в них вистачає мінусів. Серед найрозповсюдженіших порад:
- Поставити посуд з водою біля джерела тепла.
- Сушити білизну у сухій кімнаті.
- Намочити рушник і теж розкласти біля джерела тепла.
- Вирощувати певні види рослин для посушливих умов.
Та жоден з цих способів не буде настільки ефективним, як зволожувач. Вологий рушник швидко висохне, а листя рослин не здатне виділяти стільки вологи, скільки потрібно сухому приміщенню. Та й розрахувати інтенсивність випаровування у цих випадках неможливо.
Натомість зволожувач повітря Deerma:
- Має чітко визначену продуктивність — кількість водяної пари, яка виділяється у повітря за хвилину.
- Дозволяють підібрати модель чітко під розмір приміщення.
- Виконує додаткові функції, залежно від моделі — очищує воду, нейтралізує статичну електрику, підсвічує кімнату тощо.
Тож коли мова йде про те, щоб регулярно підтримувати дійсно хорошу якість повітря, краще все-таки вибрати зволожувач.
Якою має бути вологість повітря в кімнаті?

Оптимальні показники вологості в приміщеннях варіюються в середньому від 40% до 60%. Відповідно до санітарних норм, у житлових кімнатах і коридорах оптимальна вологість у холодний період року повинна складати 30–45%, а допустимі значення – до 60%. У теплий період року оптимальний рівень вологості у квартирі знаходиться в межах 30–60%.
Чому низька вологість у приміщенні — це погано?
Всі ми знаємо, що підвищена вологість — це прямий шлях до появи плісняви та розвитку респіраторних захворювань. Але низька вологість до 40% так само погано впливає на якість життя:
- Перш за все, на здоровʼя, адже викликає сухість шкіри, губ і очей, свербіж і біль у горлі.
- Низька вологість погано впливає на домашні рослини й може призвести до їх пересихання.
- З часом може це може мати значний вплив і на саме житло. Зі зниженням вологості деревʼяні матеріали, такі як дошки для підлоги, деформуються або дають усадку, а шпалери можуть почати відшаровуватися. У крайніх випадках між дошками утворюються щілини, а шпалери можуть повністю відпасти.
- Низька вологість також може призвести до відшарування фарби, розсихання меблів і тканин.
- Накопичення статичної електрики, підвищення рівня пилу у вашому домі.
Ось чому дуже важливо контролювати рівень вологості, щоб запобігти подальшим пошкодженням.
Як виміряти вологість у кімнаті?
Вологість зазвичай вимірюють за допомогою гігрометра. Або ж ставлять стакан з водою і слідкують, як швидко вона випаровується. А от зі зволожувачами цього робити не треба, адже він часто буває вмонтованим. Наприклад, зволожувач повітря Deerma DEM-F628S показує на екрані рівень вологи, а також температуру, час та вибраний режим роботи.
Як вибрати зволожувач повітря Deerma?

Чому саме Deerma?
Тому що ці пристрої: А — довго працюють, B — коштують відносно недорого. Можна підібрати моделі до 1 000 грн, а також великі багатофункціональні версії за адекватну ціну. А завдяки якісним матеріалам, з якого вони виготовлені, зволожувачі повітря Deerma такі довговічні. Звісно, за належного використання.
Як вибрати зволожувач повітря Deerma за характеристиками?
Ось основні параметри, які варто врахувати, коли ви вибираєте зволожувач повітря Deerma або іншого бренду.
Технологія випаровування
Існує кілька типів зволожувачів і в кожного є свої особливості:
- Парові. Це пристрої, які за допомогою нагрівального елемента перетворюють воду на пару і розсіюють її у приміщенні, забезпечуючи ефективне зволоження повітря. Окрім цього, їхня робота допомагає знищувати бактерії та інші патогенні мікроорганізми у воді. Серед недоліків таких зволожувачів — високе споживання енергії та потреба в регулярному обслуговуванні.
- Ультразвукові зволожувачі створюють дрібний туман, використовуючи ультразвукові коливання, які розщеплюють частинки води. Вони вирізняються тихою роботою та економним споживанням енергії. Ці пристрої доступні в моделях із холодним або теплим туманом, що робить їх універсальними для різних потреб. Вони ідеально підходять для невеликих і середніх приміщень, забезпечуючи комфортний мікроклімат, особливо під час сну.
- Випарні зволожувачі підійдуть, якщо ви шукаєте доступний спосіб зволожити приміщення середнього розміру. Їхня робота базується на вентиляторі, який пропускає повітря через вологий фільтр або гніт. Ці пристрої особливо корисні в регіонах із жорсткою водою, адже вони допомагають уникнути утворення мінеральних відкладень. Але з ними більше ризик перенаситити повітря вологою, до того ж вони досить шумні.
Розмір приміщення
Кожен зволожувач має певну площу покриття, що впливає на ефективність зволоження. Тому вибирайте модель, яка відповідає розмірам кімнати, де плануєте його використовувати.
Продуктивність
Продуктивність визначає кількість пари, яку пристрій виробляє за годину. Наприклад, компактний зволожувач Deerma DEM-PX310W забезпечує 11 мл пари на годину, тоді як Deerma Humidifier DEM-F951W — аж 300 мл.
Обʼєм резервуара для води

Чим більший резервуар для води, тим довше зволожувач працюватиме без необхідності доливання. Тож якщо вам потрібна максимальна автоматизація, ще й приміщення велике, сміливо вибирайте моделі на 4-5 літрів з нашої підбірки.
Рівень шуму
Для використання у спальні чи офісі обирайте моделі з низьким рівнем шуму. Ультразвукові зволожувачі — чудовий вибір, адже вони точно не заважатимуть роботі чи сну.
Функції безпеки
Важливо, щоб зволожувач мав функцію автовимкнення у разі відсутності води або тривалої бездіяльності.
Додаткові функції
Деякі зволожувачі оснащені підсвічуванням, що створює атмосферу затишку у вечірній час. Наприклад, модель Deerma 5L DEM-F628S має УФ-лампу для знезараження води, а Deerma 5L White DEM-F628W додатково іонізує повітря, знижуючи статичну електрику. Також деякі моделі оснащені таймером, що дозволяє встановлювати період, протягом якого повітря буде зволожуватись.
Зручність управління
Більшість зволожувачів Deerma оснащені сенсорним управлінням, хоча є й моделі з кнопковим керуванням. Наприклад, у моделі Deerma 4L White DEM-LD220 передбачено навіть дистанційне керування.
Скільки коштує зволожувач повітря Deerma?

Модель | Особливості | Ціна, грн* |
Паровий зволожувач повітря Deerma | ||
Deerma DEM-PX310W | ▪ Підсвічується, імітує тепле або синє полумʼя ▪ Вміщує 300 мл ▪ Продуктивність 11 мл/год ▪ Потужність 7 Вт ▪ Безперервно працює до 6 год ▪ Таймер ▪ Кнопкове управління | 899 |
Deerma Humidifier DEM-F951W | ▪ Великий, вміщує 4.8 л ▪ Продуктивність 300 мл/год ▪ Потужність 30 Вт ▪ Безперервно працює до 12 год ▪ Сенсорне управління ▪ Таймер | 2 699 |
Ультразвуковий зволожувач повітря Deerma | ||
Deerma 5L White DEM-F628W | ▪ Іонізує повітря ▪ Великий, вміщує 5 л ▪ Продуктивність 280 мл/год ▪ Потужність 25 Вт ▪ Електромеханічне управління ▪ Без таймера ▪ Площа обслуговування 20 м2 | 899 |
Deerma 5L White DEM-F500 | ▪ Великий, вміщує 5 л ▪ Продуктивність 350 мл/год ▪ Потужність 25 Вт ▪ Електромеханічне управління ▪ Без таймера ▪ Площа обслуговування 30 м2 | 999 |
Deerma 5L White DEM-F600 | ▪ Великий, вміщує 5 л ▪ Продуктивність 340 мл/год ▪ Потужність 25 Вт ▪ Електромеханічне управління ▪ Без таймера ▪ Площа обслуговування 40 м2 | 1 099 |
Deerma 5L DEM-F628S | ▪ З УФ-лампою ▪ Великий, вміщує 5 л ▪ Продуктивність 300 мл/год ▪ Потужність 25 Вт ▪ Сенсорне управління ▪ Таймер ▪ Площа обслуговування 30 м2 | 1 399 |
Deerma 4L White DEM-LD220 | ▪ Стильний видовжений корпус ▪ Вміщує 4 л ▪ Продуктивність 250 мл/год ▪ Потужність 25 Вт ▪ Дистанційне або сенсорне управління ▪ Таймер ▪ Безперервна робота до 12 годин ▪ Площа обслуговування 25 м2 | 1 399 |
* Ціни вказані зі знижками та дійсні на момент публікації статті
Зволожувач — не дифузор: використовуємо пристрій правильно

Навіть якщо в інструкції до вашого пристрою вказано, що можна його використовувати для ароматерапії, це ще не факт. Все-таки для розпилення ефірних олій краще використовувати дифузори, адже зволожувачі не підходять для цієї мети. Річ у тому, що більшість зволожувачів повітря не призначені для використання концентрованих речовин. Додавання ефірних або ароматичних олій може пошкодити пластикові деталі пристрою. Навіть якщо в конструкції зволожувача передбачено спеціальний відсік для аромаолій, варто враховувати, що під час роботи ефірна олія проходить через систему фільтрації, через що значна її частина осідає на фільтрі.
Також важливо пам’ятати, що зволожувачі повітря розраховані на тривалу безперервну роботу протягом дня, тоді як сеанси ароматерапії рекомендується обмежувати до 10–30 хвилин. Крім того, зволожувачі створюють дрібнодисперсний туман, який ускладнює поширення аромату. Отже, для розпилення ефірних олій краще використовувати дифузори, адже зволожувачі не підходять для цієї мети. Хоча за інструкцією деякі з них дозволяють використання ефірних олій.
Висновки
У цій статті ми розглянули, як вибрати зволожувач повітря Deerma, у чому особливості цих девайсів та як правильно їх використовувати. Ці поради також можуть вам знадобитися при виборі моделей інших брендів. Тож слідкуйте за оновленнями нашого блогу — попереду буде багато цікавого. І не забувайте використовувати промокод BLOG, особливо якщо плануєте придбати техніку з новорічними знижками.