back to top

Сторіз у Telegram. Більше функцій для цікавого контенту

Поява Stories та що це дасть українським телеграм-каналам. Анонс оновлень та коротко про особливості месенджера

У Telegram з’явиться функція «сторіз». Про це заявив засновник та власник месенджера Павло Дуров. Чому це так схвилювало медіа та чим корисно для українського контенту? Чому взагалі цей месенджер продовжує використовуватись в Україні? Спробуємо розібратись коротко.

У чому суть? Telegram vs Instagram

«Це ознаменує нову еру в Telegram, де він стане ще веселішим і соціальнішим, ніж зараз», — обіцяє Дуров. «Куди вже веселіше😈», — так і хочеться саркастично додати після чергової тривоги. Але спочатку — деталі.

Розробники стверджують, що не просто скопіювали концепцію інста-сторізів, а покращили її. Якщо вірити анонсу, історії в телеграм набудуть такого формату:

  • Компактний інтерфейс — сторіз будуть розташовуватись у верхній частині списку чату, аби залишитися доступними та не займати багато місця.
  • Вибір строків показу історій — 6, 12, 24, 48 годин чи постійне відображення.
  • Збереження історій в архів.
  • Репости постів.
  • Підписи — до контенту можна буде додавати лінки, теги, розташування та іншу корисну інформацію для контактів і підписників.
  • Підтримка подвійної камери — тобто одночасна публікація фото і відео з основної та фронтальної камер.
  • Конфіденційність. Користувач точно зможе визначати, кому будуть доступні його історії — всім, обраним контактам, контактам з деякими виключеннями чи лише списку близьких друзів.
  • Захист від небажаних сторіз — контент, опублікований певним контактом, можна буде сховати, перемістивши у список «Приховані» у розділі «Контакти».

Не впевнені, що телеграм-сторіси зможуть переплюнути інсту, адже там все це уже давно працює. Але навіть якщо вони приблизно дотягнуть до того ж рівня, це вже буде зручно👌

Коли чекати?

Етап тестування добігає кінця, тож оновлення варто очікувати на початку липня.

Чи це корисно в Україні?

Чому ми досі користуємось Telegram?

Факт залишається фактом, мільйони українців продовжують використовувати Telegram у 2023 році. Ба більше, він залишається одним з основних джерел інформації. Дослідження, проведені соціологічним проєктом «Рейтинг» від 21 лютого 2023 року показують, що за рік повномасштабної війни частка українців, які передивляються новини з каналів у месенджерах (Telegram та Viber) зросла з 11 % до 41 %.

В одному застосунку можна і спілкуватися з близькими, і читати новини в режимі реального часу, і дізнаватися цікаве з тематичних чатиків. Весь контент в одному місці. Для більшості людей це просто, звично і зрозуміло. Саме тому застосунок входить у трійку лідерів після WhatsApp і Facebook Messenger.

Про безпеку

Але, як і з усіма месенджерами, основне тут питання безпеки особистих даних. Для його вирішення в застосунку реалізовані двоетапна автентифікація, код-пароль для входу в профіль, заборона видимості номера, вимкнення пошуку за номером, увімкнення наскрізного шифрування, перевірка сеансів та підключених пристроїв та інші стандартні елементи убезпечення інформації. Розробник стверджує, що Telegram не ділиться з пошуковими системами особистими даними користувачів на кшталт імен, телефонів, IP-адрес. Крім того, не надсилає будь-які дані третім особам автоматично, без явного запиту. Але і це твердження спірне.

Якщо заглибитись у нюанси, на цю тему можна розмірковувати довго. Підсумок зводиться до того, що абсолютно безпечних месенджерів не існує. Потрапити на шахраїв, бути зламаним або засвітити номер дуже легко. Вихід лише один — цифрова гігієна. Але це вже тема окремої статті.

Що дасть це оновлення?

За роки месенджер став мега-популярним та обріс додатковими функціями. Настільки, що блогери та інші креатори контенту почали дублювати чи доповнювати у ньому свою діяльність, а то й повністю переходити на Telegram-канали.

Stories лишались важливим інструментом, якого не вистачало. Запити користувачів на нього росли, і от класична схема під назвою «попит народжує пропозицію» спрацювала. Що це дасть?

По-перше, це можливість донести важливу та корисну інформацію. Багато хто з українських блогерів, волонтерів та лідерів думок дублюють свої сторінки саме тут, адже Instagram видаляє пости та історії з так званим «sensitive content», а сторінки авторів блокує🙄.

По-друге, з тих же причин, телеграм-канал стає способом зберегти ком’юніті, яке не так легко зібрати. Тобто, об’єднує людей і стає частиною українського протистояння агресору на інформаційному фронті.

По-друге, сторіз допомагають створювати цікавіший та різноманітніший контент. Тут все логічно: більше інструментів — більше простору для творчості.

Отже, користуватися Telegram чи ні — особистий вибір кожного користувача. З одного боку, це застосунок із російським корінням, плюс — у нього вистачає ризиків щодо безпеки. З іншого, Telegram можна використати собі на користь як зручний інструмент спілкування та впливу. Сподіваємось, найближче оновлення спрацює саме так.

Марія Горбань
Марія Горбань
Привіт! Я Марія) Мені 35, я родом з Бессарабії та живу у Києві. Обожнюю творчість, рух та пригоди. З дитинства я захоплююсь в’язанням і мистецтвом. А коли хочеться переключитись — біжу. Біг та туризм завжди тримають мене в тонусі, а найбільше я люблю підкорювати гори разом із партнером та собакою. Природа — величезне джерело натхнення для мене. А ще я обожнюю рок та джаз. Ритм, енергія та глибина цих жанрів завжди нагадують мені, хто я є. Хай там як, я кайфую від життя і ціную речі, які роблять його кращим. Тому я тут і тому хочу ділитись всім, що знаю про гаджети та технології. Мені є, що розповісти з власного досвіду, впевнена, що і вам також) Тож приєднуйтесь до мене, щоб разом відкривати нове у цьому світі. Нумо ділитись один з одним враженнями, обговорювати нові девайси, надихатись та експериментувати🙂
Ще публікації цього автора:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Рекомендовані публікації
Останні публікації

Недорогий робот-пилосос для дому та офісу. Топ 5...

🏠🤖 Навіть недорогий робот-пилосос із базовими функціями допоможе підтримувати порядок в...

Електросамокат Kaabo Wolf Warrior X Pro + Gold

🛴🚀 Електросамокат Kaabo Wolf Warrior X Pro — спосіб швидко дістатися...

Deerma VX96W: найкращий бездротовий мийник підлоги за свої...

💧 Як помити підлогу швидко та просто? Спробуйте бездротовий мийник підлоги...

Dreame Bot L10s Plus. Робот-пилосос, який справді миє...

🤖 Dreame Bot L10s Plus — робот-пилосос для ідеальної чистоти вдома!...

Чому варто купити техніку саме на WO.UA?

WO.UA — єдиний офіційний представник брендів Yunmai, Oclean, Dreame, Deerma, Jimmy та Cecotec в Україні. Купуючи техніку в офіційного продавця, ви можете бути впевненими, що вона пройшла процедуру розмитнення відповідно до законів України, зі сплатою всіх податків і зборів. Разом із технікою ви отримуєте якісне сервісне обслуговування та додаткові переваги. Як офіційний представник виробників ми гарантуємо прозору та зрозумілу процедуру обміну та повернення девайсів. Для окремих брендів на WO.UA діють спеціальні умови покупки — великі знижки, подовжена гарантія, подовжений строк повернення та безкоштовна доставка.