Эта запись также доступна на: Русский
Поява Stories та що це дасть українським телеграм-каналам. Анонс оновлень та коротко про особливості месенджера
У Telegram з’явиться функція «сторіз». Про це заявив засновник та власник месенджера Павло Дуров. Чому це так схвилювало медіа та чим корисно для українського контенту? Чому взагалі цей месенджер продовжує використовуватись в Україні? Спробуємо розібратись коротко.
У чому суть? Telegram vs Instagram
«Це ознаменує нову еру в Telegram, де він стане ще веселішим і соціальнішим, ніж зараз», — обіцяє Дуров. «Куди вже веселіше😈», — так і хочеться саркастично додати після чергової тривоги. Але спочатку — деталі.
Розробники стверджують, що не просто скопіювали концепцію інста-сторізів, а покращили її. Якщо вірити анонсу, історії в телеграм набудуть такого формату:
- Компактний інтерфейс — сторіз будуть розташовуватись у верхній частині списку чату, аби залишитися доступними та не займати багато місця.
- Вибір строків показу історій — 6, 12, 24, 48 годин чи постійне відображення.
- Збереження історій в архів.
- Репости постів.
- Підписи — до контенту можна буде додавати лінки, теги, розташування та іншу корисну інформацію для контактів і підписників.
- Підтримка подвійної камери — тобто одночасна публікація фото і відео з основної та фронтальної камер.
- Конфіденційність. Користувач точно зможе визначати, кому будуть доступні його історії — всім, обраним контактам, контактам з деякими виключеннями чи лише списку близьких друзів.
- Захист від небажаних сторіз — контент, опублікований певним контактом, можна буде сховати, перемістивши у список «Приховані» у розділі «Контакти».
Не впевнені, що телеграм-сторіси зможуть переплюнути інсту, адже там все це уже давно працює. Але навіть якщо вони приблизно дотягнуть до того ж рівня, це вже буде зручно👌
Коли чекати?
Етап тестування добігає кінця, тож оновлення варто очікувати на початку липня.
Чи це корисно в Україні?
Чому ми досі користуємось Telegram?
Факт залишається фактом, мільйони українців продовжують використовувати Telegram у 2023 році. Ба більше, він залишається одним з основних джерел інформації. Дослідження, проведені соціологічним проєктом «Рейтинг» від 21 лютого 2023 року показують, що за рік повномасштабної війни частка українців, які передивляються новини з каналів у месенджерах (Telegram та Viber) зросла з 11 % до 41 %.
В одному застосунку можна і спілкуватися з близькими, і читати новини в режимі реального часу, і дізнаватися цікаве з тематичних чатиків. Весь контент в одному місці. Для більшості людей це просто, звично і зрозуміло. Саме тому застосунок входить у трійку лідерів після WhatsApp і Facebook Messenger.
Про безпеку
Але, як і з усіма месенджерами, основне тут питання безпеки особистих даних. Для його вирішення в застосунку реалізовані двоетапна автентифікація, код-пароль для входу в профіль, заборона видимості номера, вимкнення пошуку за номером, увімкнення наскрізного шифрування, перевірка сеансів та підключених пристроїв та інші стандартні елементи убезпечення інформації. Розробник стверджує, що Telegram не ділиться з пошуковими системами особистими даними користувачів на кшталт імен, телефонів, IP-адрес. Крім того, не надсилає будь-які дані третім особам автоматично, без явного запиту. Але і це твердження спірне.
Якщо заглибитись у нюанси, на цю тему можна розмірковувати довго. Підсумок зводиться до того, що абсолютно безпечних месенджерів не існує. Потрапити на шахраїв, бути зламаним або засвітити номер дуже легко. Вихід лише один — цифрова гігієна. Але це вже тема окремої статті.
Що дасть це оновлення?
За роки месенджер став мега-популярним та обріс додатковими функціями. Настільки, що блогери та інші креатори контенту почали дублювати чи доповнювати у ньому свою діяльність, а то й повністю переходити на Telegram-канали.
Stories лишались важливим інструментом, якого не вистачало. Запити користувачів на нього росли, і от класична схема під назвою «попит народжує пропозицію» спрацювала. Що це дасть?
По-перше, це можливість донести важливу та корисну інформацію. Багато хто з українських блогерів, волонтерів та лідерів думок дублюють свої сторінки саме тут, адже Instagram видаляє пости та історії з так званим «sensitive content», а сторінки авторів блокує🙄.
По-друге, з тих же причин, телеграм-канал стає способом зберегти ком’юніті, яке не так легко зібрати. Тобто, об’єднує людей і стає частиною українського протистояння агресору на інформаційному фронті.
По-друге, сторіз допомагають створювати цікавіший та різноманітніший контент. Тут все логічно: більше інструментів — більше простору для творчості.
Отже, користуватися Telegram чи ні — особистий вибір кожного користувача. З одного боку, це застосунок із російським корінням, плюс — у нього вистачає ризиків щодо безпеки. З іншого, Telegram можна використати собі на користь як зручний інструмент спілкування та впливу. Сподіваємось, найближче оновлення спрацює саме так.