Эта запись также доступна на: Русский
🤖 Дізнайтесь, як штучний інтелект змінює підхід до прибирання! Розповідаємо, як працюють розумні технології на прикладі інноваційних пилососів Dreame! 🌪️🏡
У сучасному світі штучний інтелект (ШІ) перестав бути фантастикою і став частиною нашого повсякденного життя. Його впровадження охоплює різноманітні галузі: від медицини до розваг. Та однією з найцікавіших сфер використання ШІ є побутові технології, зокрема техніка для прибирання. Один з лідерів використання ШІ у цьому сегменті — компанія Dreame, провідний виробник роботизованих та акумуляторних пилотягів. У цій статті ми розглянемо, як саме реалізовані розумні технології у пилососах бренду, та на що варто звернути увагу, якщо ви хочете інтелектуального прибирання.
Інновації Dreame: як штучний інтелект економить ваш час і енергію
Як працює штучний інтелект у роботах-пилососах Dreame
Система розпізнавання обʼєктів: датчики + розумні алгоритми
Одним із ключових викликів для сучасних роботів-пилососів є орієнтація в просторі. Dreame активно використовує технології штучного інтелекту для того, щоб пристрої не лише рухалися по кімнаті, а й адаптувалися до її специфіки. А саме: планували маршрути, уникали перешкод і ефективно охоплювали всі ділянки підлоги. Для цього у роботах є система навігації. Зазвичай вона базується на таких технологіях:
- Перш за все це LiDAR — найпоширеніший лазерний датчик який допомагає створювати точні карти приміщення. Він є у більшості, хоч і не у всіх пилососах Dreame. Ця технологія є найточнішою в картографуванні та має найточнішу навігацію порівняно з іншими.
- Цифрова камера. Хоча ця технологія добре картографує, вона не працює в темряві. Але деякі виробники починають додавати джерело світла на деякі пристрої, можливо, і Дрімі доєднається до цього.
- Гіроскоп та акселерометр. Вони обчислюють відстань до обʼєктів навколо пилососа. Пилососи, які використовують цю технологію, доступні за ціною. Але вони не створюють точну карту і не здійснюють навігацію так само добре, як лідар і камера.
- Пожднання двох або трьох технологій картографування. Ці технології використовуються разом із датчиками та алгоритмом робота-пилососа, щоб допомогти пристрою ефективно орієнтуватися.
Та розпізнавання обʼєктів і мапування — це не лише навігація. «Бачити» і «розуміти» предмети, що лежать на підлозі — кабелі, взуття, дитячі іграшки — допомагають і датчики:
- Датчики перешкод. Під час прибирання будинку пилосос неминуче наштовхується на перешкоди з меблів та інших речей, що лежать на підлозі. Датчики перешкод, які зазвичай розміщуються на бамперах пилососа, проведуть його через ці перешкоди. Коли пилосос стикається з об’єктом, датчик спрацьовує, змушуючи пилосос ухилятися від нього.
- Датчики обриву. Всі роботи-пилососи мають датчики обриву як вимогу безпеки. Датчики обриву використовують інфрачервоне світло, яке відбивається від обʼєктів. Потім об’єкти надсилають сигнал назад до приймача у пилососі. Якщо пилосос не отримує жодного сигналу, приймач не виявляє обʼєкт і змінює траєкторію руху. Це запобігає падінню пилососа зі сходів.
- Інфрачервоні датчики. Ці датчики використовують інфрачервоне світло для виявлення стін, а потім прибирають уздовж їхніх меж. Робот робить це ефективно, не зачіпаючи стіни.
Наступний момент, важливий для навігації — ШІ-алгоритми, які повʼязують та обробляють дані з датчиків. Розумний пилосос обʼїжджає перешкоди або навіть повідомить користувача про ті, які можуть вплинути на якість роботи. Наприклад, моделі Dreame L10s Ultra та Dreame Bot W10 використовують камери та вбудований ШІ для визначення дрібних обʼєктів. Це поєднання запобігає пошкодженню самого пристрою або предметів у домі, а також дозволяє спостерігати за оселею у режимі реального часу.
Технологія машинного навчання
Якщо ви цікавились роботами для прибирання, ви ймовірно чули про функцію розпізнавання забруднень та автоматичного регулювання потужності. Так от: вони працюють саме завдяки технології машинного навчання. З її допомогою роботи-пилососи Dreame розпізнають типи поверхонь і автоматично налаштовують потужність всмоктування. Наприклад, на килимах пристрій збільшує потужність, щоб глибше проникнути в ворс, тоді як на твердих підлогах працює в економнішому режимі.
Та машинне навчання працює не тільки на виявлення забруднень. Завдяки йому розумний пилосос може автоматично вмикатися за вашим розкладом. Припустимо, пилосос може запускатися щовечора після вечері.
Заряджання та продовження прибирання
Ще однією важливою перевагою Dreame є висока автономність їхніх пристроїв. Останні моделі можуть автоматично повертатися на базу для підзарядки або очищення пилозбірника.
Самообслуговування робота на док-станції
Деякі моделі роботів Dreame оснащені станцією самоочищення: повного або часткового. Наприклад, Dreame Bot D9 Plus автоматично вивантажує сміття у герметичний мішок на док-станції. Для цього у ній встановлено потужний насос, який всмоктує пил з пилозбірника. Мішок вміщує 2.5 л, і вистачає його десь на 45 днів, після чого потрібно замінити його на новий.
А от моделі з повним самообслуговуванням, такі як Dreame L10s Ultra або Dreame Bot Mova E30 Ultra, можуть більше. На станції вони виконують цілий ряд дій:
- Автоматично вивантажують сухе сміття у контейнер.
- Наповнюють резервуар для чистої води.
- Зливають брудну воду.
- Промивають і сушать мийні насадки.
Такі функції дуже заощаджують час. Вони не означають, що про робота можна забути на півтора-два місяці, адже вам все одно потрібно вручну очищувати станцію, перевіряти пилозбірник та наявність води. Та все ж, ці технології значно зменшують втручання людини в процес прибирання, що особливо цінно для тих, хто має щільний графік або не хоче витрачати час на побутові клопоти.
ШІ для миття підлоги
Прибирання підлог із функцією миття — ще один напрямок, у якому Dreame досягли значного прогресу. Роботи виробника здатні розпізнавати зони, що потребують миття, і відповідно регулювати рівень подачі води. Завдяки розумним алгоритмам пристрої не залишають калюж, і поверхня швидко висихає після миття. Причому є роботи, які можуть одночасно мити та пилососити, або окремо пилососити та окремо мити.
При цьому при заїзді на килим розумні девайси можуть діяти двома способами, все залежить від моделі і того, як ви її запрограмуєте:
- Недорогі роботи-пилососи зазвичай просто обходять зону килимів під час миття.
- Топові моделі можуть не лише обходити килими, а й підіймати насадки при заїзді.
Енергоефективність і екологічність
Dreame також акцентує увагу на енергоефективності своїх пристроїв. Завдяки розумному управлінню енергоспоживанням роботи працюють довше на одному заряді акумулятора, не знижуючи продуктивність.
Крім того, Dreame прагнуть зменшити вплив своїх продуктів на довкілля. Моделі з функціями миття використовують мінімальну кількість води, а багаторазові фільтри та мішки для сміття дозволяють знизити кількість відходів.
Застосунок та інтеграція з розумним будинком
Роботи-пилососи Dreame — це персоналізовані партнери по прибиранню. Уявіть, що ви можете встановлювати розклад, керувати ними голосом, переглядати карти приміщень в реальному часі, створювати віртуальні стіни та заборонені зони тощо. І все це — зі свого смартфона через зручний застосунок Dreamehome. Причому, не лише голосом, а й через голосових помічників. Пристрої Dreame суміснісні з популярними платформами розумного будинку, такими як Google Home, Amazon Alexa та Xiaomi Home. Такий підхід робить процес взаємодії з пристроєм максимально зручним і персоналізованим.
Конфіденційність даних користувача
Попри значний прогрес, технології ШІ для прибирання продовжують розвиватися. Одним із викликів є забезпечення конфіденційності даних. Камери й датчики, що використовуються в роботах Dreame, збирають багато інформації про простір, тому важливо, щоб ці дані були належно захищені.
Як працює штучний інтелект в акумуляторних пилососах Dreame
Штучний інтелект використовується і у бездротових пилососах Dreame. Звісно, менше, ніж у роботах, але це теж допомагає прибирати ефективніше. Зокрема, у більшості моделей виробника реалізоване розумне розпізнавання забруднень, як і у роботах. Вони оснащені сенсорами, які аналізують рівень забруднення поверхонь та автоматично регулюють потужність всмоктування. Що це дає:
- По-перше, забезпечує оптимальну витрату енергії та довгу роботу від акумулятора, до 90 хвилин на одному заряді.
- По-друге, якісніше прибирання навіть у важкодоступних місцях.
Яскравий приклад, як це працює, демонструє модель Dreame Z30 Animal. Як тільки він потрапляє на ділянку, де брудно, його екран починає світитися помаранчевим або червоним кольором. Після того, як ви пропилососили цю зону, дисплей світиться зеленим. «Зустрівши» килим, пилосос теж автоматично збільшує потужність. А от на твіредій підлозі — зменшує.
Це дозволяє прибирати легко, не задумуючись, який режим вибрати. Хоча за потреби ви, звісно, можете перемикатися між «еко», «турбо» та «стандартним» режимами.
Переваги пилососів Dreame з ШІ над звичайними
На перший погляд може здаватися, що розумна техніка — це в основному про зручність. Та насправді пилососи Dreame зі штучним інтелектом заощаджують і час, і зусилля, і витрати:
- Наприклад, робот-пилосос може зекономити 2–3 години на тиждень, звільнивши час для хобі, сімʼї або просто для відпочинку.
- Ви витрачаєте менше фізичних зусиль. Пилососи зі штучним інтелектом виконують брудну роботу швидше за звичайні. А роботи взагалі роблять роботиу за вас, поки ви відпочиваєте. Це безпрограшний варіант, щоб розвантажити свій день хоча б частково.
- У порівнянні з традиційними пилососами, моделі зі штучним інтелектом споживають на 20–30% менше енергії завдяки ефективним двигунам та оптимізованій навігації. Це означає економію на рахунках за комунальні послуги та менший вплив на навколишнє середовище.
Технології ШІ для прибирання: які функції можуть бути реалізовані у майбутньому
Перспективи розвитку цієї галузі вражають. У майбутньому роботи-пилососи можуть навчитися не лише прибирати, а й виконувати інші побутові завдання, наприклад, сортувати сміття або замінювати зношені швабри.
До того ж завдяки технології 5G та зростаючій швидкого мобільного звʼязку, дані стає все простіше збирати і аналізувати в режимі реального часу. Тож очікуємо, що контролювати і адаптувати процеси прибирання буде ще простіше.
Висновок
Штучний інтелект у побутовій техніці — це не лише зручність, а й новий рівень якості життя. Завдяки йому роботи-пилососи та акумуляторні пилососи стають більш автономними, ефективними та розумними.
У цій статті ми розглянули, як всі ці технології реалізовані у пилососах Dreame, які не лише відповідають на сучасні запити, але й задають тренди, що визначають, яким буде побут завтра. Їхні можливості адаптуватися до потреб користувачів, розпізнавати обʼєкти й працювати автономно роблять прибирання не обтяжливим обовʼязком, а майже непомітним процесом. Та не забувайте: навіть в епоху автоматизації важливість регулярного обслуговування пилососа залишається першорядною.
Сподіваємось, скоро компанія порадує нас новими винаходами. Тож слідкуйте за новинами і не забувайте про промокод BLOG, якщо плануєте придбати собі розумного помічника.