back to top

Що потрібно для збірки ігрового ПК

Збірка ігрового комп’ютера – нескладний процес, проте він потребує певних навичок, умінь та знань. Що потрібно для збірки ігрового ПК? Слід розібратися у призначенні кожного компонента та аксесуара, щоб ПК забезпечував потрібну продуктивність та нормально функціонував.

У цій статті ми розглянемо, як зібрати ігровий комп’ютер, з яких компонентів він складається, і дамо поради щодо їх вибору. Чому рекомендуємо зібрати комп’ютер самостійно, а не купувати готовий? Насамперед, збираючи пристрій власноруч, ви можете вибрати кожен компонент залежно від своїх потреб та побажань, бюджету. Це дозволяє створити систему, яка буде відповідати всім вимогам (будь то комп’ютер для ігор або роботи). Також зібрати пристрій самостійно набагато дешевше, ніж купити готовий. Виберіть компоненти із співвідношенням продуктивності, ціни та якості.

Визначення цілей та бюджету

Перед тим, як збирати комп’ютер, проаналізуйте, з якою метою його використовуватимете. Наприклад, звичайний офісний ПК точно не підійде для високопродуктивних ігор або графіки. Їх характеристики значно відрізнятимуться. Ігровий ПК збирають із компонентів, які забезпечують блискавичну обробку та передачу даних. Такий комп’ютер призначений для обчислювальних програм та ресурсомістких ігор. Розглянемо основні завдання, для яких призначений ігровий пристрій:

 1. Використання ресурсомістких додатків. Ігровий ПК має покращені графічні можливості та обчислювальну потужність для запуску сучасних ігор. Він підходить для тих додатків, які мають високі вимоги до графіки, частоти кадрів.
 2. Стрімінг. ПК використовується для стрімінгу у реальному часі.
 3. Обробка. Застосовується для обробки відео, аудіоконтенту, редагування графіки.

Як визначити бюджет для збірки геймінгового пристрою? Зверніть увагу на кілька факторів. Якщо ПК буде застосовуватися для кількох необ’ємних програм або ігор, то можете заощадити на комплектуючих та купити їх за середньою ціною. Якщо ж планується запуск та робота вимогливих ігор – вибирайте сучасні складові з покращеним функціоналом. Звертайте увагу на продуктивність. Чим вище графічні налаштування, частота кадрів і роздільна здатність, тим потужніше обладнання стане в нагоді.

Що потрібно для збірки ігрового ПК: Вибір процесора

Для того, щоб пристрій забезпечував збільшену швидкість завантаження та обчислень, вибирайте сучасні потужні процесори. Як правило, для ігрових ПК підійдуть 6-ядерні та 8-ядерні процесори. Розглянемо найпопулярніші моделі:

 1. AMD Ryzen 7 2700X. Цей 8-ядерний процесор гравці вибирають найчастіше. Він досить потужний і належить до категорії недорогих ігрових процесорів. Його можна розігнати до 4,5 ГГц. Бажано використовувати покращену систему охолодження у такому разі.
 2. Intel Core i5-9400F Має покращену технологію захисту, ефективне охолодження та доступну вартість.
 3. AMD Ryzen 5 3600X. 6-ядерний процесор, який має 12 потоків (3,8 ГГц). Забезпечує блискавичну швидкість навіть за завантаження ресурсомістких додатків.
 4. Intel Core i5-9600K Один із популярних варіантів для ігрового ПК. Сумісний із більшістю сучасних технологій, розганяється до 4,6 ГГц. Має вбудований графічний чіп UHD 630 із підтримкою 4К. Це дозволяє грати у більшість сучасних ігор.

Обов’язково враховуйте сумісність з іншими компонентами, такими як материнська плата та система охолодження.

Що потрібно для збірки ігрового ПК

Що потрібно для збірки ігрового ПК: Вибір відеокарти

Відеокарта є одним із найголовніших компонентів будь-якого ПК. Вона забезпечує обробку графіки та її виведення на екран. У ігрових пристроях відеокарта забезпечує чітке та швидке відтворення ігор на високій роздільній здатності. Вибір цього компонента залежить від цілей, для яких вона використовуватиметься. Якщо ви хочете зібрати недорогий геймерський ПК, рекомендуємо вибрати відеокарту NVIDIA GeForce RTX 3050. Цей компонент забезпечить функціональність при Full HD у багатьох сучасних програмах.

Якщо хочете вибрати флагманські варіанти, GeForce RTX 4070 Ti і RTX 4080 є відмінними моделями. Вони підходять для гри з максимальними налаштуваннями графіки, навіть при 8К. Не забувайте про роздільну здатність монітора під час вибору відеокарти. Цей параметр безпосередньо впливає на функціональність пристрою загалом. Якщо ви купили сучасний монітор з роздільною здатністю 4К, то не слід купувати бюджетну відеокарту. За такого розкладу ви зможете лише дивитися фільми та відео, але не грати.

Якщо планується збірка ігрового ПК із бюджетних компонентів, Radeon RX 6600 стане оптимальним варіантом. Ця відеокарта – співвідношення ціни та якості. Вона чудово підійде для 1080р-геймінгу при максимальних налаштуваннях. Ще одна альтернатива – RTX 3060. Для гравців у Full HD рекомендуємо вибирати відеокарти для 1080р. Radeon RX 6650 XT – оптимальний вибір. Для тих, хто шукає покращені відеокарти, радимо звернути увагу на GeForce RTX 4060.

Якщо ви шукаєте відеокарту для 1440р – вибирайте Radeon RX 6700 XT або RX 6750 XT. Ці комплектуючі підходять для продуктивних ігор, мають достатній запас пам’яті та перевершують моделі GeForce RTX. Відеокарта під 4К – відмінне рішення для сучасних моніторів. Гравці часто вибирають для використання GeForce RTX 4090. Найширший асортимент – на монітори 2К. Найпопулярнішим і найпотужнішим варіантом у цій ніші вважається GeForce RTX 3070 Ti. Ця відеокарта забезпечує потужну гру на максимальних налаштуваннях.

Що потрібно для збірки ігрового ПК: Материнська плата

Перед вибором материнки для ігрового пристрою визначтеся, які характеристики будуть важливими для вас. Важливо, щоб комплектуючі мали необхідні роз’єми для центрального процесора. Звертайте увагу на материнки з інноваційними чипсетами. Найпопулярнішими варіантами вважаються новинки від AMD та Intel. Рекомендуємо вибирати материнку з достатньою кількістю роз’ємів для підключення накопичувачів. Підключення додаткового SSD – необхідність ігрового ПК, яка розширює його можливості. Звертайте увагу на материнські плати з роз’ємами останнього покоління. Вибирайте варіанти щонайменше з чотирма роз’ємами USB 3.1 та 3.2. Бажано, щоб був присутній і USB type-C, і М для забезпечення максимальної швидкодії системи. Популярністю користуються варіанти з підсвічуванням, що створює особливу атмосферу та посилює ефект занурення у гру.

Розглянемо найпопулярніші варіанти материнок. Gigabyte Z690 Aorus Pro вважається найкращою материнською платою на чіпсеті ATX Z690. Вона має 4 роз’єми М.2, 13 портів USB та сучасний дизайн. Впровадження 2.5G LAN забезпечує мережеве підключення до 2.5 GbE, що ідеально підходить для геймінгу. Asus ROG Maximus XIII Hero – оптимальна материнська плата на чіпсеті ATX Z590. Вартість цієї моделі – вища порівняно з попередньою моделлю, проте вона має стильний зовнішній вигляд та оснащена якісними комплектуючими. Оснащена чотирма роз’ємами PCIe 4.0 M.2 та аудіороз’ємами преміум-класу, 14-фазним 90A VRM, двома портами Thunderbolt 4 (всього – 10 портів USB). Модель є досить продуктивною.

Gigabyte Z590 Aorus Tachyon – популярна материнська плата на чіпсеті ATX Z590. Ідеально підходить для екстремального розгону. Вартість цієї материнки набагато нижча, ніж у продукції від ASRock та Asus. Оснащена прямим 12-фазним VRM із каскадами живлення 100A. Ця модель забезпечує високу продуктивність для бюджетної збірки ігрового ПК.

Що потрібно для збірки ігрового ПК

Оперативна пам’ять

При виборі складових ігрового ПК звертайте увагу на оперативну пам’ять. Попередньо зверніть увагу на вимогу конкретних програм та ігор, які плануєте запускати. Аналізуйте обсяг та частоту оперативної пам’яті. Для стандартних ігор використовуйте щонайменше 8 Гб. Сучасні ігри можуть вимагати збільшення обсягу оперативної пам’яті. Багато програм вимагають 16 Гб RAM для нормальної гри на високих налаштуваннях. При можливості рекомендуємо вибрати 16 або 32 Гб оперативної пам’яті, щоб ПК функціонував довго і безперебійно. З кожним роком вимоги до оперативної пам’яті зростають.

Наступний параметр, на який рекомендуємо звертати увагу, частота оперативної пам’яті. Вимірюється у мегагерцях або гігагерцях. Чим вище цей показник, тим краще. Якщо у вас сучасний процесор, краще вибрати оперативну пам’ять із частотою мінімум 2666 МГц. Попередньо перевірте сумісність із процесором. Зробити це можна, вивчивши інструкцію виробника. Іноді процесори підтримують вищі частоти пам’яті.

Також враховуйте:

 • тип оперативної пам’яті (наприклад, DDR4)
 • затримку (CAS latency)
 • та підтримку профілів XMP (для розгону пам’яті)

Обов’язково перевірте, чи материнка підтримує вибрану оперативну пам’ять. Отже, для визначення частоти та обсягу оперативної пам’яті для ігрового комп’ютера проаналізуйте інструкції виробника ігор та програм, що використовуються.

Вибір накопичувачів

SSD-накопичувач дозволяє значно покращити ігрові можливості. Він працює швидше і є компактнішим, ніж звичайний жорсткий диск HDD. До того ж, такі накопичувачі працюють безшумно. HDD має диск на шпинделі, який рухається та створює шум. SSD є дорожчими, проте ціна на них цілком виправдана. Рекомендуємо зберігати файли на жорсткому диску, а систему, ігри та програми – на SSD. Для того, щоб пристрій функціонував максимально швидко, підключіть накопичувач форм-фактора M.2. Швидкість читання та запису у сучасних моделях цього формату становить 5-8 Гб за секунду. Цей показник у десять разів вищий, ніж у стандартних SATA. Така швидкість спостерігається переважно у флагманських накопичувачах. Використовуючи такі накопичувачі, потужність ПК буде підвищена, а проблеми під час завантаження ігор зникнуть. Також SSD компенсує нестачу оперативної пам’яті.

Блок живлення

Не заощаджуйте на блоці живлення. Вибирайте потужні та надійні моделі перед збіркою ігрового ПК. Враховуйте споживану потужність відеокарти, оскільки вона є компонентом, який споживає найбільше. Особливо важливо вибирати якісний блок живлення, якщо система має дві і більше відеокарт або використовується ОЗУ з розгоном. Сучасні геймери часто вибирають блоки живлення, які мають сертифікати «80 Plus».

Охолодження

Для відведення тепла від процесора в комп’ютері використовується рідинне та повітряне охолодження. Перший варіант вважається одним із найкращих завдяки підвищеній теплопровідності води. Система рідинного охолодження складається з насоса, радіатора, водяного блоку, патрубків та бачка. За допомогою насоса хладагент прокачується до радіатора і назад через водяний блок (прикріплюється до процесора). Після цього тепло передається до охолоджуючої рідини, що переноситься за системою.

У сучасному світі використовується контур користувача і універсальна система рідинного охолодження. Користувальницький контур дозволяє вибрати аспект системи для забезпечення покращеної продуктивності та охолодження. Універсальна система охолодження постачається єдиним блоком. Збирати деталі самостійно вам не потрібно. Серед переваг рідинного охолодження – безшумна робота та підвищення продуктивності пристрою. Цей тип охолодження працює майже безшумно. Вентилятори обертаються повільно та тихо порівняно із системою з повітряним охолодженням.

Повітряне охолодження також популярний спосіб охолодження. Охолоджувач в даному випадку складається з вентилятора та радіатора. Він відводить повітря від процесора, щоб компоненти охолоджувалися під час роботи. Цей варіант охолодження бюджетніший порівняно з рідинним. Якщо ви шукаєте економний варіант, вибирайте повітряне охолодження та придбайте покращений накопичувач із більшою ємністю пам’яті. Крім того, повітряний охолоджувач простіше в установці і безпечніший. Ви можете не перейматися тим, що вода потрапить на компоненти в системі. З ним ідеально впораються навіть новачки. Обслуговування повітряного охолоджувача досить просте. Достатньо періодично очищати ПК від пилу та все.

Корпус

Для збирання комп’ютера рекомендуємо корпус формату Mid-Tower. Він є містким та дозволяє вмістити всі необхідні компоненти у ПК. Такий варіант підійде для гравців, які використовують стандартні програми та ігри. Якщо ж геймер планує вибирати комплектуючі із збільшеною продуктивністю, бажано придбати корпус Full-Tower. Для компактних комп’ютерів можна вибрати незвичайний корпус Mini-ITX. Він є дорожчим.

Аксесуари та додаткове обладнання

Аксесуари – необхідність будь-якого пристрою, у тому числі – і геймінгового. Вони дозволяють збільшити продуктивність при грі та оптимізувати геймерське середовище. Технологічні інновації в геймінгових пристроях мають низку переваг та особливостей:

 1. Комп’ютерна периферія відома якісною конструкцією та надійністю. Геймери можуть бути впевнені, що пристрої прослужать довгий час і не вийдуть з ладу під час інтенсивних ігрових сесій.
 2. Точність та реакція. Миші та клавіатури для геймерів забезпечують високу точність та швидкість реакції, що особливо важливо для результативності у грі.
 3. Персоналізація. Наприклад, пристрої Logitech G дозволяють персоналізувати налаштування. Наприклад, програмовані клавіші, налаштування RGB-підсвічування тощо. Це дозволяє геймерам налаштувати пристрої відповідно до стилів гри.
 4. Широкий вибір продуктів. На сьогоднішній день представлений широкий вибір геймінгових пристроїв, включаючи миші, клавіатури, навушники та інші пристрої. Геймери зможуть підібрати різні пристрої для своєї діяльності. Наприклад, Logitech Рro G має найточніший датчик зі швидкістю відстеження понад 10 м/с.

Більшість продуктів для гравців мають бездротові з’єднання та забезпечують високу якість сигналу, низьку затримку. Це дозволяє геймерам отримати більше свободи рухів та зручності під час гри.

Що потрібно для збірки ігрового ПК

Що потрібно для збірки ігрового ПК: Складання та встановлення ПЗ

Збирання ігрового ПК – не таке складне завдання, як здається на перший погляд. Дотримуйтесь покрокової інструкції, щоб швидко підготувати комп’ютер до використання:

 1. Вибір складових. Цей етап вважається найважливішим. Перш за все, виберіть відеокарту, процесор, материнську плату та оперативну пам’ять, накопичувачі та блок живлення, корпус, систему охолодження та аксесуари.
 2. Підготовка. Підготуйте необхідні інструменти, а також очистіть робочий простір від пилу та бруду.
 3. Установка процесора та системи охолодження. Встановіть процесор на материнку за допомогою необхідних кріплень. Після цього прикріпіть систему охолодження до процесора.
 4. Встановлення оперативної пам’яті. Вставте планки в роз’єм на материнській платі, дотримуючись інструкцій виробника.
 5. Встановлення материнки. Помістіть материнку в корпус та закріпіть її, використовуючи гвинти.
 6. Встановлення блоку живлення та відеокарти. Підключіть блок живлення до материнської плати та інших компонентів. Перевірте, чи надійно закріплені кабелі. Вставте відеокарту в слот на материнці та зафіксуйте її.
 7. Підключення накопичувачів. Підключіть жорсткий диск або SSD-накопичувач до материнської плати та блока живлення за допомогою SATA або інших кабелів.
 8. Підключення зовнішніх портів. Підключіть USB-порти, аудіороз’єми до материнської плати.
 9. Підключення кабелів. Підключіть кабелі від блока живлення до вентиляторів та інших компонентів.

Перед тим, як увімкнути ПК, переконайтеся, що компоненти правильно підключені та надійно зафіксовані. Підключіть монітор та аксесуари (клавіатуру та мишу, колонки), після чого увімкніть комп’ютер. Перевірте, чи він функціонує нормально, проаналізуйте продуктивність. Перегляньте, чи розпізнаються всі внутрішні компоненти.

Встановіть операційну систему та драйвера для подальшого використання. Проведіть необхідні налаштування в операційній системі та драйверах, щоб досягти оптимальної продуктивності. Тепер ігровий ПК готовий до роботи. Ви можете використовувати його продуктивність для своїх цілей.

Тестування та налаштування

Перед використанням комп’ютера протестуйте систему на стабільність. Це дозволить переконатися, що продуктивність знаходиться на бажаному рівні. Зробити це можна досить легко. Наприклад, завантажте спеціальну утиліту. Prime95 часто використовується для тестування стабільності процесора. Ця безкоштовна програма використовується для тестування стабільності процесора. Завантажте програму та запустіть її, виберіть функцію «Stress Test» для перевірки процесора на стабільність. Перевірка буде завершена протягом кількох годин.

Поради щодо догляду та оновлення

Для того, щоб ігровий ПК функціонував довго і безпроблемно, слід забезпечити відповідний догляд. Обслуговування полягає у наступних етапах:

 1. Чищення від пилу. Очищайте внутрішні компоненти від сміття та пилу. Особливу увагу приділяйте радіаторам охолодження та вентиляторам. Накопичення сміття призводить до перегріву та зниження продуктивності пристрою.
 2. Оновлення драйверів. Оновлюйте драйвери для відеокарт, процесорів та інших компонентів час від часу. Це підвищить продуктивність та покращить сумісність.
 3. Аналіз температури. Завантажте спеціальні утиліти для перевірки температури, щоб відстежувати температуру внутрішніх компонентів ПК. Перегрів негативно впливає на їхню продуктивність і вкорочує термін експлуатації.
 4. Відновлення операційної системи. Регулярно оновлюйте операційну систему до останньої версії. Це дозволить уникнути помилок та підвищити продуктивність.

Підіб’ємо підсумки, правильний вибір складових – ключовий фактор для забезпечення нормальної продуктивності та стабільного функціонування системи під час геймінгових сесій.

Сергій Попов
Сергій Поповhttps://blog.wo.ua
Привіт! Мене звуть Сергій, і я радий привітати тебе у нашому блозі. Я 28-річний хлопець, який живе в Києві, і у цьому блозі я поділюся своїми захопленнями та думками. Моя страсть - це якісна музика 🎧. Я завжди відкритий для нових музичних жанрів та виконавців, і з нетерпінням поділюся своїми улюбленими треками та альбомами з тобою. Будемо разом відкривати нову музичну палітру! Також я великий фанат сучасних технологій та гаджетів. Я цікавлюся останніми трендами та новинками у світі технологій, і якщо ти теж цікавишся цим, то цей блог буде для нас справжнім раєм. Поговоримо про найсвіжіші релізи, інноваційні розробки та утиліти, які зроблять наше життя кращим та цікавішим. Приєднуйся до нас в цьому захоплюючому шляху відкриттів та обговорень. Разом ми знайдемо багато цікавого, незалежно від того, чи це музика, технології чи щось зовсім нове. Будь ласка, залишайся на зв'язку, і ми спільно створимо неймовірний контент! 😉
Ще публікації цього автора:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Рекомендовані публікації
Останні публікації

Електросамокат Kaabo Wolf Warrior X Pro + Gold

🛴🚀 Електросамокат Kaabo Wolf Warrior X Pro — спосіб швидко дістатися...

Deerma VX96W: найкращий бездротовий мийник підлоги за свої...

💧 Як помити підлогу швидко та просто? Спробуйте бездротовий мийник підлоги...

Dreame Bot L10s Plus. Робот-пилосос, який справді миє...

🤖 Dreame Bot L10s Plus — робот-пилосос для ідеальної чистоти вдома!...

Бездротовий пилосос Jimmy JV71! Ретельне прибирання без зусиль

🌪️ Jimmy JV71 — недорогий бездротовий пилосос для сухого прибирання! Він...

Чому варто купити техніку саме на WO.UA?

WO.UA — єдиний офіційний представник брендів Yunmai, Oclean, Dreame, Deerma, Jimmy та Cecotec в Україні. Купуючи техніку в офіційного продавця, ви можете бути впевненими, що вона пройшла процедуру розмитнення відповідно до законів України, зі сплатою всіх податків і зборів. Разом із технікою ви отримуєте якісне сервісне обслуговування та додаткові переваги. Як офіційний представник виробників ми гарантуємо прозору та зрозумілу процедуру обміну та повернення девайсів. Для окремих брендів на WO.UA діють спеціальні умови покупки — великі знижки, подовжена гарантія, подовжений строк повернення та безкоштовна доставка.