Эта запись также доступна на: Українська
Нещодавно вийшло оновлення застосунку Телеграм, яке принесло новий, кимось особливо очікуваний, функціонал. А саме — сторіс. Що ж, зараз подивимось що тут «нового»…
Про оновлення із додаванням функції публікації сторіс у телеграм ми вже писали раніше у цій статті: Сторіз у Telegram. Більше функцій для цікавого контенту.
Що нового, та що краще?
Насправді у 2023 році нікого вже не здивувати сторісами у соціальній мережі, у кожній вони називаються по іншому: у Youtube це Shorts (Шортс), Instagram — Stories та Reels (сторіс та Рілс), а у телеграм все під однією назвою — Stories (сторіс). При чому можна публікувати як фото із приписами, так і відео. А про зручність зараз ми поговоримо)
Чи зручно публікувати сторіс у телеграм?
В цілому функціонал приблизно знайомий: обрали фото або зображення, додали смайли або анімовані наліпки, додали припис та опублікували. З відео алгоритм то й же самий.
А ще можна записувати відео та знімати фото для сторіс одночасно на дві камери смартфона, передню та основну. Зручно? Так, та треба звикнути)
Але ж, ми знаємо, що Телеграм славетний своєю конфіденційністю. Та як це впливає на сторіси? Після публікації ваш контент бачать всі контакти із вашої записної книжки. Отже, після першою публікації я побачив, що мої матеріали бачить купа людей: колишні колеги, клієнти, комусь щось колись продавав чи щось придбав. А воно мені потрібно?) Та не зовсім. Після цього було прийнято рішення про чищення телефонної книги, та це трохи вирішило ситуацію.
Як налаштувати приватність сторіс у телеграм?
Під час підготування публікації ви маєте змогу обрати кому показувати ваш контент. Створити спеціальний список обраних контактів, близькі друзі, мої контакти або взагалі всім. Тобто налаштування досить гнучке, та дає можливість використовувати сторіс для поширення маркетингової інформації, алеж безкоштовно. Ну і звісно без функцій просунення (вважаю що це поки що).
Відгуки про телеграм сторіс та оновлення
Моє особисто оточення зустріло оновлення зі сторісами не дуже позитивно, а де хто навіть цілком негативно. Питання таке: а навіщо воно треба?
Треба звернути особисту увагу не те, що цей функціонал є суттєво необхідним. Особисто я вважаю що він потрібен тому, що то й сами інстаграм дуже часто блокує ті або інші сторіси та публікації, які начебто когось ображають 🤔 Теж стосується і рілс, постів у фейсбук (та сама компанія — Meta). Їх політика не дуже збігається з уявленням свободи слова та публічних висловлень. А от у телеграм навпаки, можна постити та обговорювати абсолютно різні теми, зображення, відо тощо. Це і є фішка телеграм — повноцінна свобода слова та повна конфіденціальність. Це нам подобається.