Эта запись также доступна на: Українська
Нещодавно Держпродспоживслужба повідомила, що з 11 липня 2023 року набуває чинності закон №1978 «Про внесення змін до деяких законів України про охорону здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». Закон ухвалений ще у 2021 році.
Повна заборона паління?
Вступаючий у чинність закон регламентує:
- Заборона продажу ароматизованих сигарет та тютюну для самокруток
- Заборона реклами та стимулювання продаж виробів із тютюну, рідин до електронних сигарет та електронних сигарет
- Штраф за продаж тютюнових виробів неповнолітнім особам до 18 років у розмірі 1020 гривень, при повторному порушенні — 10200 гривень
- Відповідальність за заборону вживання тютюнових виробів на рівні зі звичайними сигаретами у всіх громадських місцях
Скільки людей палять в Україні та навіщо заборона?
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щороку у світі помирає близько 8 мільйонів осіб, в Україні ця цифра становить близько 130 000 осіб. Тож для зниження смертності від шкідливих звичок стимулюється здоровий образ життя, здійснюється заборона паління у громадських місцях, встановлюються штрафи на порушення. На сьогодні в Україні палять близько 5,6 мільйона людей, що сприяє збільшенню смертності серед населення. В перспективі це дуже значні втрати населення якщо висловлюватись у цифрах за 5 чи 10 років.
Що палити в Україні?
Особиста порада від нас — краще кинути та нічого не палити. Ми всі розуміємо наш теперішній моральний стан. Але наразі кожен організм дуже схильний стресовим ситуаціям з оглядом на новини, також погодні умови можуть надати певний вплив на нашу екологію (підвищення середньої температури, неконтрольовані викиди вуглецю, збільшення тиску організму, засуха, пил тощо.). Та й без цих факторів паління є дуже шкідливим для нашого з вами здоров’я. Якщо у вас все ще є сумніви кидати чи продовжувати палити — порахуйте скільки грошей ви втрачаєте на цигарки щомісячно або щорічно.
При середньому споживанні у добу однієї пачки цигарок в місяць ви витрачаєте близько 2500 гривень (~70$). Навіть при споживанні пів пачки на добу ця цифра становить 1250 гривень (~35$) в місяць.
А якщо рахувати за рік, це 30000 гривень (~810$) або 15000 гривень (~405$) відповідно. А тепер питання для курців: скільки пакетів молока або соку можна купити за ці гроші? 30000 гривень у рік — це річний абонемент до спортивної зали із басейном на двох та щомісячний похід у кінотеатр зі смаколиками.
Але це наша порада, що вживати та у якій кількості — це лише ваше рішення та особисто ваша відповідальність!