Эта запись также доступна на: Русский
🤖🧹 Менше пилу! Роботи-пилососи Dreame з функцією автоматичного очищення пилозбірника витрушують його без участі людини. Дізнайтесь у статті, як це працює! 🌟
Якщо ви прагнете уникати алергенів або просто хочете робити якомога менше домашньої роботи, вам потрібен робот-пилосос із самоочищенням. Сьогодні ми розберемо, як працюють одні з найпопулярніших моделей у цій категорії — роботи-пилососи Dreame з функцією автоматичного очищення контейнера. Зʼясуємо, як інновації у сфері чистоти 2024 року покращують життя та на що звернути увагу при виборі подібного девайса. В рамках цієї статті ми не будемо приділяти увагу самим роботам, а сконцентруємось саме на функції самоочищення. Почнімо!
Ціни на роботи-пилососи Dreame з автовивантаженням сміття*
Перш ніж перейти до аналізу технології самоочищення, зорієнтуємось, а скільки коштує робот-пилосос з такою опцією. На WO.UA зараз діють осінні знижки, тож ціни досить привабливі. А з промокодом BLOG ви отримаєте додаткову знижку при оформленні замовлення.
Dreame Bot D9 Plus | 11 999 грн |
Dreame Bot D10 Plus Gen 2 | 14 999 грн |
Dreame Bot D10S Plus | 16 999 грн |
Dreame Bot L10s Plus | 19 999 грн |
Dreame Bot D10 Plus | 12 499 грн, скоро зʼявиться у наявності |
Dreame Bot Mova E20 Plus | невдовзі очікуємо на новинку |
*Ціни вказані зі знижками та дійсні на момент публікації
Які бувають роботи-пилососи Dreame з функцією самоочищення?
Самоочищення робота-пилососа — інноваційна функція, яка стрімко здобуває популярність серед користувачів по всьому світі. І роботи-пилососи Dreame — одні з лідерів у цьому сегменті, на них наочно видно всі особливості цієї технології. Причому серед них представлені моделі з самоочищенням різного ступеня, подивимось, що вони вміють.
Роботи-пилососи Dreame з функцією часткового самообслуговування
Роботи-пилососи з автовивантаженням сміття
Це, власне, перший ступінь самоочищення, базовий. Він означає, що робот автоматично очищує свій контейнер для сміття — на цьому все. Такі моделі не перуть насадки, не сушать їх і не доливають воду, вони працюють тільки з сухим сміттям. Їхня перевага порівняно з іншими способами самоочищення — доступна вартість, при тому, що власник мінімально контактує з пилом. Саме про цей тип роботів ми сьогодні і поговоримо.
Роботи-пилососи з функцією очищення та сушіння насадок
Подібні моделі навпаки: мішка для сухого сміття на станції не мають, зате перуть і сушать насадки. Вони оснащені контейнерами для чистої та брудної води, а також спеціальною платформою для прання насадок. На платформі є обʼємні елементи, об які робот витирає насадки, поки на них подається вода. Після цього запускається процес сушіння насадок — холодним або теплим повітрям. Це дозволяє уникнути розвитку бактерій і плісняви на насадці, а також появи неприємного запаху. Яскравий приклад такого девайса — миючий робот-пилосос Dreame Bot W10 PRO.
Роботи-пилососи Dreame з функцією повного самообслуговування
Повне самообслуговування на док-станції означає, що девайс виконує повний цикл очищення і не тільки:
- Очищує контейнер для сухого сміття.
- Доливає воду з бака для чистої води на док-станції.
- Додає мийний засіб з окремого бака на станції.
- Пере мийні насадки.
- Сушить насадки.
І звісно, всі роботи-пилососи, і з базовим, і з повним самоочищенням, дозаряджаються на базі, якщо під час прибирання акумулятор наближається до розрядки.
Такі моделі дещо дорожче за версії з частковим самообслуговуванням. Втім, на знижках, можна «зловити» подібний робот за привабливою ціною. Зокрема, Dreame Bot L10S Ultra на момент публікації продається за зниженою ціною: 27 999 грн замість звичайних 47 999 грн. А Dreame Bot L20 Ultra Complete з комплектом додаткових насадок, щіток та 5-ма мішками для сміття можна придбати за 41 999 грн.
Як роботи-пилососи Dreame очищують пилозбірник?
Як часто треба витрушувати пилозбірник самого робота?
Робот-пилосос допомагає витрачати менше часу на прибирання. Та зазвичай контейнер робота-пилососа треба витрушувати після кожного прибирання або хоча б кожні 2–3 дні. Якщо ви хочете робити це рідше, функція самоочищення на станції буде для вас актуальною.
Що буде, якщо вчасно не очищувати роботи-пилососи Dreame?
Якого б бренду не був ваш робот, важливо вчасно витрушувати його бак для сміття. Якщо ви затягуєте з очищенням контейнера, це призводить до таких наслідків:
- Негативно впливає на ефективність прибирання.
- Призводить до потенційного пошкодження двигуна.
- Сприяє поширенню бактерій і неприємних запахів у вашому домі.
Як працює система самоочищення у роботі-пилососі?
Коли датчики підказують роботу, що пилозбірник заповнений, він «паркується» на зарядно-очисній станції. У ній встановлена потужна помпа, що відкачує сміття з пилозбірника у герметичний мішок на станції. Обʼєм такого мішка зазвичай становить близько 2.5–4 л. І вистачає одного мішка на 1.5–2.5 місяці, а в топових моделях — до 90 днів. Потім його потрібно замінити.
Як саме запускати процес самоочищення — залежить від моделі і від користувача. Зазвичай це можна зробити й кнопкою на пристрої, і через застосунок DreameHome. А тепер подивимось, чим відрізняються зарядно-очисні бази роботів-пилососів Dreame з функцією автовивантаження сміття.
Роботи-пилососи Dreame: порівнюємо системи автовивантаження сміття
Dreame Bot D9 Plus | ▪ Габарити станції — 258 х 396 х 384.2 мм ▪ Обʼєм мішка для сміття — 2 500 мл ▪ До 45 днів автоочищення контейнера |
Dreame Bot D10 Plus Gen 2 | ▪ Габарити станції — 451 x 355.5 x 427 мм ▪ Обʼєм мішка для сміття — 4 000 мл ▪ До 45 днів автоочищення контейнера |
Dreame Bot D10S Plus | ▪ Габарити станції — 403 x 403 x 483 мм ▪ Обʼєм мішка для сміття — 4 000 мл ▪ До 60 днів автоочищення контейнера |
Dreame Bot L10s Plus | ▪ Габарити станції — 440 х 298 х 425 мм ▪ Обʼєм мішка для сміття — 4 000 мл ▪ До 90 днів автоочищення контейнера |
Dreame Bot D10 Plus | ▪ Габарити станції — 303 х 403 х 399 мм ▪ Обʼєм мішка для сміття — 2 500 мл ▪ До 45 днів автоочищення контейнера |
Dreame Bot Mova E20 Plus | ▪ Габарити станції — 213 х 173 х 270 мм ▪ Обʼєм мішка для сміття — 4 000 мл ▪ До 90 днів автоочищення контейнера |
На що ще звернути увагу при виборі робота-пилососа зі станцією самообслуговування?
Як видно з нашої порівняльної таблиці, док-станції відрізняються за розміром та автономністю. Але це ще не все, що треба мати на увазі при виборі такого робота. Ось кілька моментів, які важливо розуміти.
1. Необхідність очищення робота-пилососа і станції вручну
Так, навіть купуючи робот із самообслуговуванням, періодично його треба чистити самостійно:
- Пилозбірник самого робота.
- Фільтри.
- Основну і бічну щітки.
- Корпус робота.
- Платформу зарядно-очисної станції.
- Баки для води — чистої та відпрацьованої.
- Корпус зарядно-очисної станції.
Саме для цього у комплект всіх подібних роботів-пилососів входить довга щітка для очищення. Нею зручно промивати всі знімні елементи. Знімні частини док-станції та баки зазвичай можна промити під краном, а саму основу станції треба вичищати щіточкою та ганчіркою.
Функція самообслуговування не означає, що про робота можна взагалі забути на 45–90 днів. Вона означає, що чистити його ви будете рідше, ніж у моделях без самоочищення.
Що буде, якщо не проводити ручне очищення? У пилозбірнику робота, на насадках та на частинах док-станції збиратиметься пил. Поступово він забиватиме помпу, випускні отвори для води, забруднить саму станцію. Від цього можуть початися збої в роботі всієї системи. Якщо робот із функцією миття насадок, то нечищена станція може почати пропускати воду на підлогу. А уявіть, якщо всередину разом із пилом потрапить органічне сміття, що дуже і дуже ймовірно. У цьому випадку зʼявляються неприємні запахи та навіть пліснява. Тож контроль за роботом надзвичайно важливий, навіть за таким розумним та самостійним, як роботи-пилососи Dreame.
2. Чому важливо заливати чисту воду
Як і у будь-яку іншу техніку, ми рекомендуємо заливати у роботи-пилососи Dreame та роботи інших брендів тільки фільтровану або очищену воду. Важкі елементи, які містяться у воді з-під крана, з часом шкодять електроніці. Не кажучи вже про мийні засоби, які сервісний центр WO.UA взагалі не рекомендує додавати, навіть якщо вони входять у комплект. Це правило чистої води допоможе вам зберегти техніку справною якомога довше.
3. Рівень шуму під час роботи очисної станції
Сучасні боти-прибиральники працюють надзвичайно тихо. Вони не заважають працювати та відпочивати. Але якщо ви купуєте модель з функцією автовивантаження, будьте готові, що під час процесу очищення її буде чути. Це недовго, а шум некритичний, втім, він буде.
Висновки
За останні роки виробники роботів-пилососів значно просунулись в автоматизації прибирання. Бренд Dreame — один з тих, чиї інновації активно застосовуються користувачами. Роботи-пилососи Dreame з функцією автовивантаження сміття — справжня знахідка для тих, хто хоче мінімізувати контакт з пилом. З ними вам не доведеться витрушувати контейнер після кожного прибирання. Пилосос сам заїжджає на док-станцію та очищує бак за допомогою потужного насоса на станції. Сміття потрапляє у герметичний мішок, а оскільки він великий, то і вистачає його надовго. Це чудове рішення для алергіків та чутливих людей.
При цьому варто памʼятати, що коли ви купуєте робот-пилосос із самообслуговуванням, це не означає, що вам взагалі не доведеться його чистити. Сміття є сміття, і воно так чи інакше накопичується у самому роботі та на базі, особливо на виступаючих елементах. Просто зі станцією самоочищення це відбувається значно повільніше, ніж у звичайних роботах. Іншими словами, чистити робот і станцію треба, але рідше. Тож попри цю особливість, технологія самоочищення залишається хорошим вибором для оселі або офісу.