back to top

Пилосос та його слабкості: помилки та правила догляду

Хочете, щоб пилосос жив довше? 🔧 У статті — головні помилки, лайфхаки і правила догляду за вашим вірним прибиральним помічником. Секрети чистоти тут! 🏠

Пилосос — це супергерой у світі прибирання. Він терпляче гуде, бореться з пилом і рятує нас від зайвого клопоту. Але навіть у супергероїв є свої слабкості. Якщо не дотримуватися правил догляду, можна несподівано зіткнутися з ситуацією, коли помічник почне «хандрити» або, що гірше, зовсім вийде з ладу.

Сьогодні поговоримо про те, як правильно доглядати за пилососом, чого категорично не можна робити і як уникнути поширених помилок, які можуть коштувати вам дорого.

Загальні правила

пилосос

Універсальні правила догляду — це основа, яка актуальна для будь-якого пилососа. Незалежно від бренду, моделі або типу прибирання, є базові рекомендації, які допоможуть зберегти ваш прилад в ідеальному стані.

Ніяких рідин для сухого прибирання

Запам’ятайте головне правило: якщо ваш пилосос не призначений для миття підлоги, то ніякі рідини йому не друзі. Одного разу я вирішила зібрати пролитий солодкий чай пилососом для сухого прибирання. На той момент це здавалося чудовою ідеєю: чай зник, підлога чиста. Але радість тривала рівно до того моменту, поки я не почула запах запліснявілого пилу. Спойлер: він жахливий. Підсумок: довелося розбирати, чистити, сушити і довго провітрювати агрегат. 

Знаєте, є жартівливий лайфхак: якщо ви робите солодкий чай і несете його до кімнати, не розмішуйте цукор. Донесіть до столика, поставте і там розмішайте. Бо якщо дорогою чай капне на підлогу, можна просто витерти калюжу шкарпетками, а з солодким чаєм будуть проблеми. Жарти жартами, але просушити шкарпетки легше, ніж мити пилосос.

Обережно з довгим волоссям і шерстю

Навіть якщо на коробці гордо написано «Система проти намотування волосся», реальність говорить: не все так просто. Довге волосся миттєво знаходить собі затишне місце на щітці, а потім ви сидите з ножицями, акуратно звільняючи пилосмок із полону. Краще використовувати спеціальні насадки або перед прибиранням зібрати волосся вручну — перевірено, так простіше.

Забудьте про голки та велике сміття

Сезон новорічних ялинок — справжнє випробування для будь-якого пилососа. Голки, що обсипалися, забиваються скрізь: у щітках, фільтрах, а іноді навіть у шлангу. Проблема ще й у тому, що голки гострі, і вони можуть пошкодити механізми або залишити мікропошкодження, які з часом призведуть до поламки. А ще вони встають поперек шланга і забивають його, тож пил не може пройти і доводиться все розбирати вручну. Краще зібрати їх віником або липким роликом — однозначно простіше і менше ризиків.

Не перевантажуйте пилосос

Чистити цілий будинок одним махом, звісно, хочеться, але техніка перегрівається. Особливо це стосується маленьких моделей і акумуляторних пилососів. Робіть перерви, щоб двигун не перевантажувався.

Чистіть фільтри та контейнер

пилосос

Брудний фільтр — це не тільки зниження потужності, а й можливість перетворити ваш пилосос на джерело пилу. Очищуйте фільтри хоча б раз на два тижні, а якщо у вас алергія — ще частіше. Контейнер теж бажано очищати регулярно:

  • У вертикальних пилососах зазвичай пилозбірник пластиковий і прозорий, там і так видно, коли потрібно провести профілактику.
  • У роботах-пилососах бажано очищати контейнер після кожного прибирання. Якщо є база самообслуговування, то турбуватися нема про що: пилосос сам знає, коли потрібно вивантажити сміття на базі.
  • У звичайних традиційних пилососах пил збирається за кілька прибирань, і не завжди це видно. Краще не доводити до такого стану, що пилосос починає працювати на повну потужність, намагаючись зібрати сміття в переповнений бак. Так може навіть мотор згоріти.

Правила догляду за різними типами пилососів

Кожен тип пилососа — це унікальний інструмент з особливостями, які потрібно враховувати. Якщо підходити до догляду правильно, ви не тільки подовжите термін служби пристрою, а й уникнете неприємних сюрпризів, пов’язаних з його експлуатацією.

Традиційні дротові пилососи

пилосос

Дротовий пилосос — це класика жанру. Як вінтажний автомобіль, він надійний, потужний і, на жаль, прив’язаний до розетки. Такі пилососи, как Deerma TJ200, можна зустріти в арсеналі майже в кожного, і іноді вони часто стають героями кумедних ситуацій. Хто хоч раз не наступав з розмаху на кабель і не проклинав його довжину в кімнаті через три коридори? Але це не привід ображати цей перевірений часом пристрій.

  • Do: регулярно перевіряйте шланг і щітки на предмет засмічень. А кабель бажано скручувати акуратно, щоб не пошкодити ізоляцію.
  • Don’t: ніколи не збирайте великі предмети, на кшталт монет або скла. Це може пошкодити внутрішні механізми.

Роботи-пилососи

робот пилосос

Роботи-пилососи — це як домашні улюбленці майбутнього. Вони, звісно, не нявкають (поки що), але дуже ображаються, якщо не приділяти їм належної уваги. Ці малюки зі штучним інтелектом уже давно завоювали наші серця, але, як і будь-яка розумна техніка, вони потребують дбайливого догляду і розуміння їхніх «душевних» особливостей. Щоб не прокидатися вночі в холодному поту від «Ти мене поважаєш?».

  • Do: очищайте бічні щітки і сенсори — якщо вони забруднені, робот перестане орієнтуватися в просторі.
  • Don’t: перед прибиранням бажано залишати чисті поверхні. Скласти розкидані іграшки, кабелі і прибрати велике сміття. Так роботу буде легше орієнтуватися в просторі, та й якість прибирання буде набагато кращою.

А ще роботи-пилососи не призначені для збору води. Навіть мийні моделі, як, наприклад, Dreame Bot L10S Ultra, миють підлогу вологою мікрофіброю або мокрою шваброю, а не виливають воду на підлогу, як на палубі. Справа в тому, що потужне всмоктування, яке дуже знадобиться в прибиранні пилу, збере і воду, але вона одразу потрапить у двигун.

Станція самообслуговування

Варто також розуміти, що роботи-пилососи зі станцією самообслуговування — не на 100% автономна техніка. Навіть «депо» — док-станція — потребує нашої уваги. Варто вчасно очищувати пилозбірник, промивати резервуари для води, щоб не накопичувався наліт. Так і станція, і пилотяг прослужить набагато довше та якісніше.

Вертикальні дротові пилососи

вертикальний пилосос

Вертикальні пилососи — це гібриди класики та сучасності. Вони ідеальні для тих, хто хоче більше свободи рухів, але не готовий відмовитися від стабільності дротового живлення. З такими помічниками, як Deerma DX700S легко влаштувати генеральне прибирання, але варто пам’ятати: у них є свої слабкі місця, які важливо враховувати.

  • Do: переконайтеся, що насадки правильно закріплені. Це особливо важливо для пилососів з високою потужністю.
  • Don’t: не використовуйте вертикальні моделі для прибирання будівельного пилу — це миттєво виведе з ладу фільтри та двигун.

Акумуляторні пилососи для сухого прибирання

акумуляторний пилосос

Акумуляторні пилососи — це справжні шустрики у світі прибирання. Вони завжди готові до швидкого старту, але їхня «енергія» обмежена місткістю акумулятора. Такий помічник ідеальний для тих, хто цінує маневреність, але з ним важливо бути уважним, щоб заряд не підкачав в самий розпал прибирання.

  • Do: тримайте пилосос на док-станції, щоб він завжди був повністю заряджений і готовий до роботи. Сучасні моделі, як пилосос Dreame U10, оснащені системою захисту від перезарядження.
  • Don’t: не намагайтеся прискорити прибирання, насильно збільшуючи потужність на мінімальній зарядці. Це може знизити термін служби акумулятора загалом. А з водою тут працює таке ж правило, як і в роботах-пилососах.

А тепер увага дівчатам. Косметика, що розсипалася, — проблема не часта, але іноді трапляється. Звичайно, коли розсипалися тіні або пудра, перша думка зібрати все пилососом. Аж не тут-то було. Бо дрібнодисперсна пудра чи сяючі тіні — така ж проблема, як і будівельний пил. Фільтри забиваються миттєво. Тому краще зібрати все віником і промити підлогу вологою ганчіркою.

Акумуляторні миючі пилососи

миючий пилосос

Миючі пилососи на акумуляторах — це ніби меч джедая у світі прибирання. Вони справляються і з пилом, і з забрудненнями, залишаючи після себе ідеальну чистоту. Але за таку універсальність доводиться платити — вони вимагають уважного догляду і дбайливого ставлення.

  • Do: після кожного прибирання ретельно промивайте контейнер для води та фільтри, щоб не утворювався накип.
  • Don’t: не заливайте занадто гарячу воду — це може пошкодити резервуар.

Деякі виробники, як Dreame, можуть класти в комплект вертикального пилотяга для вологого прибирання, як, наприклад, Dreame H12 Pro, спеціальний миючий засіб. Команда WO.UA після кількох тестів не рекомендує використовувати взагалі будь-які мильні рідини. Звичайної води і високої потужності девайса цілком достатньо, щоб відмити жир або солодкі плями, а мийний засіб може з часом осідати на пластику.

Міфи про пилососи: що ми робимо неправильно?

пилосос

Якось із появою техніки та автоматизації багатьох побутових процесів ми звикли не замислюватися про стан самої техніки. Якщо пилосос, то він може прибирати взагалі будь-яке сміття (для мене, наприклад, ялинкові голки і вода стали просто величезним відкриттям), якщо посудомийка — то миє будь-який посуд. А потім техніка чомусь виходить з ладу, і ми завжди грішимо на виробників. Тому руйнуємо популярні міфи про те, що ми робимо не так пилососом.

Багато хто впевнений, що пилосос впорається з усім, від звичайного пилу до будівельного сміття. Але насправді пилососи, особливо побутові, не призначені для прибирання важких або гострих предметів. Будівельне сміття, дрібні камінчики і гострі предмети шкодять внутрішнім деталям пилососа, а пил від штукатурки або цементу швидко забиває фільтри.

Миючі пилососи підходять не під усі типи поверхонь. Він відмінно впорається з кахлем, лінолеумом або килимами, але от ламінат може здутися від надлишку води. Щоправда, сучасні моделі мийних пилососів, як вертикальних, так і роботів, зазвичай визначають тип поверхні, і можуть зменшити дозування води.

Лайфхаки з догляду за пилососом

пилосос

Ділимося з вами «секретною» інформацією, яка зможе допомогти продовжити життя вашому пилососу.

  1. Регулярно чистіть і замінюйте фільтри. Фільтри — це легені вашого пилососа. Що чистіший фільтр, то ефективніше прибирання. Якщо у вас модель з HEPA-фільтром, не забувайте замінювати його кожні 3—6 місяців (або частіше, якщо вдома є алергіки).
  2. Не використовуйте пилосмок на максимальній потужності постійно. Багато хто вважає, що прибирання на максимальній потужності — це оптимальний варіант. Але насправді це прискорює знос двигуна. Краще використовувати відповідні режими для різних поверхонь. Сучасні моделі можуть навіть самі підібрати режим виходячи з типу підлогового покриття.
  3. Не забувайте про щітки та насадки. Щітки забиваються волоссям, шерстю і нитками. Це знижує їхню ефективність і збільшує навантаження на двигун. Приділіть 5 хвилин після кожного прибирання на їхнє чищення — і пилосос скаже вам дякую. А ще після зношування щітки варто міняти. Це одразу помітно. Тому важливо купувати пилосос в офіційному магазині, щоб можна було потім окремо придбати аксесуари за потреби.
  4. Тримайте акумулятор у формі. Для моделей на акумуляторах це особливо важливо. Не залишайте пилосос розрядженим надовго, а між прибираннями його краще тримати на док-станції. Сучасні акумулятори захищені від перезаряду, і увімкненим у мережу, заряджений акумулятор не бере енергію.
  5. Використовуйте пилосос тільки за призначенням. Якщо ваш пилосос призначений для сухого прибирання, не експериментуйте з вологим. А якщо це робот-пилосос, не намагайтеся змусити його збирати крихти з дивана, якби це був ручний пилосос. У кожного пристрою є своє завдання.

Висновок

Пилососи — незамінні помічники, але, як і будь-яка техніка, вони потребують уваги і турботи. Якщо ви будете дотримуватися простих правил догляду, ваш пилосос радуватиме вас чистотою довгі роки. Не забувайте регулярно чистити фільтри, використовувати пристрій за призначенням і не перевантажуйте його завданнями, які йому не під силу.

Як би це не звучало, пилосос — це не просто річ, а справжній герой побутової рутини. І у ваших силах зробити його життя легшим, щоб він продовжував робити легшим ваше. Поважайте свого пилососного друга, і він віддячить вам бездоганним прибиранням. 😊

Залишити відгук

Будь ласка, введіть коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Більше на цю тему

Garmin Instict 3

Новий Garmin Instinct 3: годинник, що диктує ритм пригод

⌚️ Зустрічайте оновлений спортивний годинник Garmin Instinct 3 — надійний компаньйон для пригод! 🌍⛰️ Читайте у статті про особливості...

Cecotec Bamba CeramicCare 12in1 AirGlam

Огляд на стайлер Cecotec Bamba CeramicCare 12in1 AirGlam

✨ Сушіння, укладка і турбота про волосся в одному девайсі? Так, це можливо! Читайте огляд на Cecotec Bamba CeramicCare...

Топ-27 технологій з виставки CES 2025

Топ-27 технологій з виставки CES 2025

Виставка CES 2025 знову здивувала своїми інноваціями, представивши пристрої та рішення, які здатні змінити наш повсякденний світ. Серед технологій...

навушники JBL

Навушники JBL: секрети звуку, який підкорює серця

Чому навушники JBL такі популярні? 🎧 Розкриваємо секрети бренду: преміальний звук, стильний дизайн та технології, які тішать кожного дня!...