⌚🌟 Чим відрізняється спортивний годинник Garmin Fenix 8 від попередньої версії Fenix 7? Читайте в огляді про нові можливості, покращення та відмінності! 🔥💪
Лінійка Garmin Fenix залишається видатним годинником для любителів активного відпочинку та тих, хто серйозно ставиться до відстеження своєї фізичної форми. Випущений у 2022 році, Fenix 7 набув надзвичайної популярності серед спортсменів. У 2023 вийшла версія Fenix 7 Pro, яка отримала ще точніші датчики і вбудований ліхтарик. І от їм на зміну прийшов Garmin Fenix 8. Здавалось би, що ще додати до такого багатофункціонального годинника? Але у новій версії бренд зробив кілька значних змін: яскравіший ліхтарик, динамік і мікрофон з підтримкою голосового асистента, оновлений інтерфейс і не тільки. У цій статті ми зʼясуємо, що ж ще змінилося, розкладемо відмінності по поличках. А головне, спробуємо відповісти на запитання, чи варто переходити з ваших старих Феніксів на нові. Почнімо!
Скільки коштує годинник Garmin Fenix 8?
Звичайно, не дивно, що восьма лінійка коштує дорожче, ніж сьома. На WO.UA можна купити Garmin Fenix 8 від 38 999 грн і вище, залежно від версії, тобто десь від $945. Але коли починаєш порівнювати ці моделі, трохи заплутують деякі характеристики, тож тут треба вибирати уважно:
- По-перше, кожне покоління, як правило, має дві-три варіації моделей для різного розміру запʼястя. Зокрема, Фенікс 8 вийшов з екранами 43мм, 47мм та 51 мм.
- По-друге, типи дисплеїв також змінювалися між поколіннями.
- По-третє, є версії Solar, а є без сонячної батареї.
Тож ціна годинника залежить від усіх цих нюансів. Натомість Fenix 7 у 2025 році коштує приблизно від $429, теж залежно від моделі. А версія Pro коштує трохи дорожче — на рівні $649–$749. А тепер зʼясуємо, чому ж такі великі відмінності.
Чим відрізняється Garmin Fenix 8 від Fenix 7?

Екран Garmin Fenix 8. AMOLED чи MIP: що краще?
Дисплей є найбільш значущою зміною в поколінні Fenix 8. З моменту запуску Garmin Fenix 5 спортсмени могли вибирати між 42-мм, 47-мм і 51-мм корпусами. Менші та більші версії позначалися мітками «S» і «X». Для лінійок Fenix 7 і Fenix 7 Pro теж був аналогічний вибір розмірів.
Однак, з Fenix 8, Garmin трохи збільшили розмір найменшої моделі до 43 мм. І тепер вона доступна тільки якщо ви виберете модель з AMOLED-дисплеєм. А модель Solar edition/MIP починається з 47 мм.
Тож тепер є пʼять стандартних моделей годинників Fenix 8 на вибір замість звичайних трьох: три розміри Fenix 8 AMOLED і два розміри Fenix 8 Solar (MIP).
До речі якщо ви хочете AMOLED-версію Fenix 7/Fenix 7 Pro, зверніть увагу на Epix Gen 2 або Epix Pro Gen 2. Користувачі стверджують, що винятком деяких незначних особливостей Garmin Fenix 7 Pro проти Epix Pro (Gen 2) — це ті ж самі годинники.
Захист від вологи та міцність

Лінійка годинників Fenix завжди відрізнялася міцним зовнішнім виглядом і відповідними технічними характеристиками. Водонепроникність 10 ATM, титановий корпус і можливість вибору дисплея з сапфірового скла дають хороший захист. Хоча, звісно, не варто чекати дива: подряпини все одно можуть бути. У мене була чудова нагода порівняти титаново-сапфірові Fenix 7, які носить мій чоловік, з Fenix 5, які носить наш друг. Обидва активно займаються спортом, періодично падають то з велосипеда, то під час пробіжки, чіпляють екраном скелі та взагалі не обходяться без пригод. І, відверто кажучи, Fenix 5 здаються мені міцнішими. Так чи інакше, подряпини та інші сліди спортивних «пригод» — нормально для годинника, який активно використовується.
Проте, Garmin дещо покращив захист для Fenix 8. Кожна модель тепер має герметичні металеві кнопки в стандартній комплектації, а також новий захист сенсора. Тепер він охоплює більшу частину правого краю корпусу, а не навколо кнопки «Старт/Стоп», як у серії Fenix 7. Хай це і не вирішальний фактор для переходу, але все ж гідна причина для оновлення, якщо ви плануєте регулярно використовувати ваш Fenix у відкритій воді, наприклад, під час дайвінгу.
Покращення в операційній системі Fenix 8

У Fenix 8 Garmin перейшов від своєї «зовнішньої» операційної системи до тієї, що використовується в лінійці AMOLED Forerunner, зокрема, в моделі Forerunner 965. Як користувач цієї моделі, можу сказати, що вона дійсно дуже зручна та інтуїтивна. Тож у восьмій версії тепер начебто покращена графіка. На перший погляд, ця відмінність поверхнева. Однак, як кажуть користувачі новинки, у повсякденному використанні вона відчувається зручнішою за попередню версію. До речі якби хтось сподівався, що у Fenix 7 внесуть цю зміну при оновленні програмного забезпечення, то ймовірно, цього не станеться.
Зміни у тренувальних функціях та картографуванні

Garmin зазвичай додає ексклюзивне програмне забезпечення для кожного нового покоління. Так в останньому оновленні Fenix 7 Pro були реалізовані функції Endurance Score і Hill Score, які потім поширили і на інші годинники Garmin преміумкласу.
У Fenix 8 це відбулося у вигляді керованих програм силових навантажень та покращеного картографування. Зміни включають 4–6-тижневі персоналізовані тренування, призначені для спортсменів, таких як бігуни, серфінгісти та інші, щоб допомогти їм досягти своїх цілей.
А от зміни в картографії в основному зводяться до нової оболонки. Garmin заявляє, що інтерфейс дозволяє користувачам переглядати контури місцевості на картах TopoActive, налаштовувати шари карт і насолоджуватися простішим прокладанням маршрутів в обидва кінці. Також є функція запропонованих маршрутів.
Натомість з того часу жодне з цих покращень не було реалізоване у Fenix 7. А от до лінійки Forerunner (до топових версій) деякі з цих функцій були додані. Це дозволяє думати, що ймовірно, Гармін таки не будуть вносити ці оновлення у сьому лінійку.
Функції звʼязку та голосове управління Fenix 8
Серія Fenix 7 не має вбудованого динаміка або мікрофона. Замість цього ви повинні підключити навушники, щоб отримувати дані про тренування, час проходження кола або інші оновлення.
Це змінилося в Fenix 8. У стандартній комплектації це годинник з динаміком і мікрофоном. Це не тільки дозволяє отримувати зворотний звʼязок щодо тренувань, але й дає змогу віддавати голосові команди.
Незалежно від того, яку модель ви вибрали, тепер ви можете встановлювати таймери, запускати тренування та багато іншого. І для цього вам не потрібно буде підключати телефон.
Сонячна зарядка
Garmin стверджує, що Fenix 8 набагато краще використовує сонячну енергію, ніж Fenix 7. Зокрема, модель 51 мм покращила свої показники в цьому відношенні на 50%.
Сонячна панель повинна проводити багато часу під прямими сонячними променями, щоб мати будь-який значущий вплив на час роботи акумулятора. Якщо ви проводите більше 10 годин в таких умовах, це може мати значення. Але також, якщо для вас важлива тривалість роботи, зверніть увагу на Garmin Enduro 3.
Зверніть увагу, що ця функція не пропонується для 43-міліметрового Fenix 8. Якщо ви хочете менший Fenix з підтримкою сонячної енергії, вибирайте між моделями Fenix 7S і 7S Pro.
То що краще: Fenix 8 чи Fenix 7/7 Pro?

Ті, хто вже користуються Fenix 8 з моменту їх виходу, стверджують, що це мало не найкращий спортивний годинник на сьогодні. Серед переваг виділяють покращену ОС, ліхтарик та підтримку карт. І подейкують, що після вісімки, повернутися до Fenix 7 складно.
Але це не означає, що це поганий годинник. Насправді у будь-якому спортивному девайсі час від часу бувають проблеми. Зокрема згадують про баги у програмному забезпеченні Fenix 8, хоч і рідко. Крім того, більшість функцій Fenix 8 доступні в Fenix 7 за ціною майже вдвічі меншою. Так само і Fenix 7 Pro: він може похвалитися тим же оптичним сенсором і можливостями ліхтарика, що і Fenix 8, знову ж таки, за набагато менші гроші. Тож чи варто переходити з Fenix 7 на Fenix 8 — питання, скоріше, можливостей та бажання мати новий крутий годинник на запʼясті. Обидві версії заслуговують на увагу.