Эта запись также доступна на: Русский
🏃♂️⌚️ Відстежуйте час, дистанцію та прогрес для максимальних результатів у спорті! У цій статті ми розповімо про топові бігові годинники та датчики Garmin 👍
Спортивні та розумні годинники стають дедалі популярнішими, і серед всього різноманіття буває важко вибрати правильний годинник для бігу. Однак є бренд, який виділяється серед інших — Garmin. Попри конкуренцію з боку таких технологічних гігантів, як Apple, Suunto, Polar, Fitbit тощо, Гармін вдається зберігати свою позицію улюбленого вибору бігунів по всьому світу. На який би огляд бігових гаджетів ви не натрапили в мережі, вони будуть у кожному списку. У цій статті ми поговоримо про актуальні моделі бренду та зʼясуємо, чому варто спробувати бігові годинники Garmin, якщо ви фанат цього виду спорту.
Чому бігуни вибирають Garmin Watches?
Різноманітність моделей бігових годинників
Асортимент бігових гаджетів у цього виробника просто неймовірний. Від універсального Forerunner до стильного Venu, міцного Fenix та високопродуктивного Epix — Garmin пропонує широкий вибір моделей для задоволення різних потреб, уподобань, рівнів фізичної підготовки та типів спортсменів. У наступному розділі ми поговоримо про кожну серію детальніше.
Багато показників для моніторингу здоровʼя
Годинники Garmin показують безліч даних, ось найважливіші з них:
- Моніторинг серцевого ритму. Годинник відстежує ваш пульс у стані спокою протягом усього дня і записує активний пульс під час тренувань. І якщо ви відчуваєте аномально високі або низькі показники пульсу, коли неактивні, він повідомить вас про це.
- Стан варіабельності серцевого ритму. Під час тренувань годинник відстежуватиме зони серцевого ритму, а також середній та максимальний пульс. І на основі цього показуватиме, наскільки збалансована робота вашого серця. Якщо баланс не дуже, годинник радитиме утриматися від тренування та відновитися.
- Деякі годинники Garmin також забезпечують функцію відновлення серцевого ритму, яка вимірює здатність вашого серця повертатися до нормального ритму після тренування. А от функція вимірювання ЕКГ (електрокардіограми) набагато рідше зустрічається в годинниках Garmin і поки що доступна лише в смарт-годиннику Venu 2 Plus.
- Підрахунок кроків.
- Оцінка спалених калорій.
- Відстеження сну.
- Рівень стресу.
- Рівень навантаження відповідно до стану вашого здоровʼя.
- Рівень відновлення після тренування та загалом протягом дня.
- Body Battery — показує енергетичні резерви вашого тіла на основі варіабельності пульсу, рівня стресу, якості сну та даних про фізичну активність.
- VO2max — максимальний обʼєм кисню (у мілілітрах), спожитий за хвилину на кілограм ваги тіла під час максимального навантаження. Цей показник ілюструє, наскільки спортсмен витривалий з точки зору стану його серцево-судинної та дихальної систем. Тому його активно використовують в аеробних видах спорту, як-от біг або велосипедний спорт.
Загалом, якщо, наприклад Apple і Samsung спочатку зосередилися на елементах смарт-годинника, перш ніж покращити показники здоровʼя та фітнесу, то Garmin з самого початку головну увагу приділяли відстеженню здоровʼя та активності. І це їхня величезна перевага для спортсменів.
Різноманіття тренувальних функцій Garmin
Бренд відомий тим, що надає детальну статистику тренувань: більшу глибоку, ніж Apple, Samsung чи Fitbit. Розглянемо їх докладніше.
Користувацькі тренування та запропоновані тренування
Інструменти Garmin для створення тренувань дуже широкі та легко налаштовуються. Користувачі можуть створювати індивідуальні тренування і плани тренувань безпосередньо на своєму смарт-годиннику або через застосунок Garmin Connect. Потім ці тренування можна синхронізувати з годинником, забезпечуючи керовані заняття на основі ваших індивідуальних планів.
На додаток до цього, Garmin пропонує чудову функцію запропонованих тренувань для бігунів і велосипедистів, доступну на деяких моделях. Ця функція використовує вдосконалений алгоритм статистичних даних, щоб запропонувати тренування на основі вашого поточного рівня фізичної підготовки та нещодавньої історії тренувань. Вона інтелектуально визначає, до чого готове ваше тіло, допомагаючи вам досягти прогресу без ризику перетренованості.
Тренувальне навантаження та тренувальний ефект
Функція тренувального навантаження Garmin оцінює сукупне навантаження під час тренування з плином часу. Вона надає зрозумілий огляд того, наскільки інтенсивно ви працювали протягом останніх кількох тижнів, допомагаючи вам ефективно збалансувати тренування та відновлення.
Функція «Training Effect» вимірює вплив вправи на ваші аеробні та анаеробні рівні фізичної активності під час тренування. Ці дані можуть надати цінну інформацію про те, як тренування покращують вашу фізичну форму з часом.
Силові тренування та деталізовані показники
Якщо ви плануєте зайнятися бігом, будьте готові до того, що до нього додадуться і супутні тренування. Іншими словами, просто бігати недостатньо, якщо у вас серйозні плани на цей вид спорту. Щоб біг приносив користь та покращував здоровʼя, бігуну потрібно дбати про сильні міцні мʼязи кору, ніг та рук. А також про розтяжку та релаксацію. Інакше ви не тільки отримаєте менше користі від бігу, а й ризикуєте травмуватися: цей вид спорту попри свої переваги може бути травматичним, наприклад, для суглобів. З розумом побудовані супутні тренування допомагають цього уникнути.
Для цього спортивні годинники Garmin мають кілька профілів активності, наприклад, HIIT, йога, кардіо та силові тренування, які використовуються для вправ з власною вагою та вправ з обтяженнями. Наприклад, у режимі силових тренувань годинник може автоматично визначати тип вправи, яку ви виконуєте (наприклад, скручування на біцепс або присідання), і підраховувати кількість повторень за вас. Всі ці дані зберігаються в Garmin Connect, що дозволяє відстежувати ваші результати з часом.
Високоточне геопозиціювання
Для бігунів, тріатлоністів, альпіністів та всіх тих, хто займається спортом на відкритому повітрі точне геопозиціювання надзвичайно важливе. Компанія Garmin відома своїм багаторічним досвідом у цій галузі, адже починала свою діяльність саме навігаторів. І до сьогодні точність GPS-технологій цього бренду заслуговує на особливу похвалу.
Бігові GPS-годинники мають усі спортивні функції, щоб відстежувати кожен ваш крок. А деякі з них навіть оснащені додатковими датчиками і технологіями, які забезпечують 360-градусний огляд вашого тренування і відновлення, а також дозволяють залишатися на звʼязку і поза тренуванням.
Тривалий час автономної роботи годинників Garmin
Час автономної роботи — це одна з областей, де Garmin дійсно затьмарює деяких своїх конкурентів, таких як Apple. При цьому вони ділять перше місце з більш орієнтованими на фітнес годинниками, такими як деякі моделі Fitbit. На відміну від Apple, який вимагає щоденної підзарядки, пристрої Garmin можуть працювати кілька днів, навіть тижнів, на одному заряді. Деякі гаджети навіть використовують сонячну енергію для підзарядки акумулятора, що гарантує, що ваш біговий годинник не розрядиться посеред забігу.
Довговічність
Її часто вказують як перевагу будь-якої техніки різні виробники. Та коли мова йде про Garmin, довговічність — це не маркетинговий хід і не пустий звук. Мені пощастило переконатися у цьому особисто: мої Forerunner 35 успішно пропрацювали 8 років, і чого тільки не сталося з ними за цей час. Я бігала з цим годинником короткі та довгі дистанції, плавала у солоній морській воді, ходила на каяку, падала з велосипеда та вдаряла корпус об скелі у Карпатах. Додайте сюди постійне миття годинника під проточною водою після тренування. Так, у нього було активне та різнобарвне життя) І воно досі триває, адже цим 8-річним гаджетом все ще можна користуватися. А змінила я його лише тому, що хотілося мати більше бігових функцій.
Цікавий факт: у 2023 році у популярному застосунку для спортсменів Strava було проведене опитування користувачів. І от який збіг: найпопулярнішим спортивним годинником стали теж восьмирічні Garmin. Здається, власники цих годинників, як і я, оцінили їхню міцність. До речі, про користувачів…
Спільнота Garmin
У Garmin велика та продумана екосистема застосунків, яка обʼєднує людей з різних країн та різних сфер спорту:
- Основний додаток Garmin Connect для бігу, плавання, велосипеду, каякінгу та інших видів активності.
- Garmin Explore для туристів та активності на відкритому повітрі.
- Garmin ActiveCaptain для моряків.
- Garmin Messenger, який дозволяє автоматично перемикатися між інтернетом, стільниковою та супутниковою мережами для швидкого обміну повідомленнями.
- Garmin Drive для автомобільних навігаторів та відеореєстраторів.
- Garmin dēzl для водіїв вантажівок, який працює з годинниками та навігаторами цієї серії.
- Connect IQ — магазин, доступний на деяких моделях годинників і на смартфоні. У ньому зручно персоналізувати циферблати, додавати віджети, поля даних, музичні сервіси, а також нові види тренувань чи активностей на свіжому повітрі.
Що дає Garmin Connect бігуну? По-перше, допомагає відстежувати та аналізувати дані, спостерігати за своїм прогресом, встановлювати цілі й знаходити мотивацію для нових спортивних досягнень. По-друге, дозволяє ділитися тренуваннями, враженнями та порадами з іншими спортсменами через онлайн-платформи та соціальні мережі. Це дійсно зручний застосунок, щоб аналізувати свої показники та надихатися.
Практичний дизайн годинників Garmin
Філософія дизайну Garmin суттєво відрізняється від філософії того ж Apple. Apple фокусується на розкоші, використовуючи такі матеріали, як алюміній і сталь. У той час як Garmin робить ставку на практичність, використовуючи в більшості своїх годинників міцні смолисті пластмаси. Так, Garmin також пропонує моделі з алюмінію, сталі та титану, але їхній дизайн більше тяжіє до функціональності, ніж до кричущості. Така різноманітність у дизайні є ще однією причиною, чому багато хто віддає перевагу Garmin, а не Apple. До того ж Гармін часто пропонують в рамках однієї лінійки версії з різним розміром екрана, щоб кожен міг підібрати годинник під своє запʼястя.
Отже, ми зʼясували, чому професійні бігуни та любителі бігу віддають переваги цим спортивним годинникам. А тепер зʼясуємо, які саме моделі допоможуть вам бігати краще та ефективніше.
Які годинники Garmin підходять для бігу?
Для багатьох бігунів достатньо базових функцій у годиннику: точний облік темпу, частоти серцебиття, маршруту, відстані та часу. Іншим потрібні багатофункціональні моделі з додатковими можливостями. У Гармін є і ті, і інші.
Годинники верхнього цінового сегмента, такі як серія Fenix, оснащені висотомірами, барометрами та картами, які допоможуть вам орієнтуватися на маршрутах і в місцях, де немає мережі. Якщо ж вас більше цікавлять показники здоровʼя, а свої маршрути ви знаєте напамʼять, ви можете заощадити трохи грошей і вибрати модель, яка дасть вам більше інформації про стан здоровʼя і персоналізовані тренування.
Ще один важливий момент. Кожен годинник Garmin з нашого огляду відстежує пульс, але якщо ви шукаєте більш детальні показники фізичної форми, зверніть увагу на годинник зі статистикою, наприклад, оцінкою сну, оцінкою відновлення та оцінкою VO2 max. А тепер переходимо безпосередньо до моделей.
Серія Garmin Forerunner: спеціалізовані бігові годинники для професійних бігунів та любителів
Garmin Forerunner — це, мабуть, найпопулярніша лінійка бренду, відома своїм цілеспрямованим підходом до бігунів. Тільки в рамках неї одної можна виділити безліч цікавих моделей.
Годинник для бігу Forerunner 265: найкращий вибір за принципом «ціна-якість»
Garmin Forerunner 265 виділяється як доступний флагман і коштує від 16 999 грн. Він дає спортсмену практично все, що очікується від бігового годинника:
- Час автономної роботи у режимі смартгодинника — до 13 днів.
- Час автономної роботи з GPS — до 20 годин.
- AMOLED-дисплей 1.3 дюйми (32.5 мм).
- Вага 47 г.
- Водонепроникність у 5ATM.
- Широкий спектр функцій.
- Точне відстеження та налаштування тренувань.
Ця найновіша модель прийшла на зміну моделям 255 і 245. Годинник не виглядає громіздким, як деякі більш функціональні моделі бренду. Попри це він також випускається в меншому розмірі. А ще і нього має чіткий, кольоровий AMOLED-дисплей, досить яскравий, щоб працювати на вулиці в сонячні дні.
Модель Forerunner 265 отримала звичні GPS, відстеження сну та фітнес-режими. Також тут є статус тренування, готовність до тренування та стан працездатності, що робить його справжнім годинником для спортсмена. Що відрізняє цей годинник від старших братів, таких як Fenix 7 і Enduro 2, так це відсутність карт і розумного асистента — але для більшості людей це не буде вирішальним фактором, і великого набору функцій буде більш ніж достатньо.
Плюси Forerunner 265 | Мінуси Forerunner 265 |
+ Яскравий, кольоровий AMOLED-екран + Легкий та зручний + Доступний у двох розмірах + Зберігання музики + Комплексний набір функцій для тренувань та аналітики тренувань | – Значно дешевше, ніж старі 255/245 – Менший час автономної роботи, ніж у моделі 255 |
Garmin Forerunner 165 Music: біговий годинник з музикою та базовими функціями
Garmin Forerunner 165 Music — це відносно простий фітнес-трекер, який робить кілька речей, але дуже, дуже добре. Річ у тому, що спочатку серія Forerunner 200 була задумана як годинник для початківців. Та останніми роками 200-та модель тяжіє до середини цінового діапазону Garmin, здебільшого через нові технології, які бренду вдається впровадити в них. Тож тепер цю нішу доступного бігового годинника зайняв Forerunner 165: він коштує від 12 299 грн.
Ця модель підійде тим бігунам, які хочуть Форанер 265, тільки з меншою кількістю функцій, які не стосуються бігу. А також — всім, кому подобається AMOLED-дисплей. Також у годиннику версії Music можна зберігати музику для ваших пробіжок. Одне зауваження: на відміну від 265-го, 165-й має лише однодіапазонний GPS-трекінг, а це означає, що він не такий точний у галасливих місцях, таких як ліси та міста з високими будівлями. Але на бігових ресурсах мені траплялися відгуки, що різниця в якості супутникового звʼязку досить незначна, і зазвичай бігуни її не помічають. Якщо ж вам хочеться максимально точної навігації під час пробіжки, наступна модель — для вас.
Плюси Forerunner 165 | Мінуси Forerunner 165 |
+ Інтерфейс зручний для читання, особливо для початківців + Технології від 265-ї моделі, включаючи AMOLED-дисплей | – Не використовує багатодіапазонний GPS |
Garmin Forerunner 965: найкращий біговий годинник для бігу на відкритому повітрі
Garmin Forerunner 965 Running Smartwatch — це оновлений Garmin 955. Він став набагато точнішим завдяки багатодіапазонному прийому сигналу. Це дозволяє годиннику отримувати два сигнали від супутника і відфільтровувати більш зашумлені, менш точні дані. В результаті ви отримуєте більш точні оцінки темпу під час пробіжки та чистіших карт, коли ви завантажуєте їх на свою улюблену цифрову платформу для тренувань. Також було оновлено дисплей: тепер це яскравий AMOLED.
Кольорові карти цього годинника, (також доступні в моделях Forerunner 955 і Fenix) — ще одна зручна функція, яка тепер стала ще чіткішою та детальнішою, ніж будь-коли. Відображені на годиннику, вони допомагають вам орієнтуватися в нових містах і не заблукати. При цьому батарея витримує до 23 днів у режимі смартгодинника, до 21 години з GPS без музики та до 8.5 годин — у режимі All-Systems GNSS + Multi-Band з музикою. Коштує ця модель від 23 699 грн.
Плюси Garmin Forerunner 965 | Мінуси Garmin Forerunner 965 |
+ Режим тріатлону для легкого відстеження переходів + Великий, яскравий AMOLED-дисплей | – Немає сонячної зарядки |
Garmin Forerunner 55: простий та доступний біговий годинник
Garmin Forerunner 55 трохи менший за інші моделі Forerunner. При цьому в нього місткий акумулятор, якого вистачить на тиждень роботи без підзарядки, наручний пульсометр і функції смарт-годинника.
Ця модель підійде для тих, хто готовий відмовитись від просунутих датчиків, таких як пульсоксиметр і барометр. А також — від розширеної аналітики тренувань, наприклад, віртуального партнера, відрізків у реальному часі та динаміки бігу. Натомість він недорогий: трохи більше ніж 9 000 грн.
Плюси Garmin Forerunner 55 | Мінуси Garmin Forerunner 55 |
+ Доступний за ціною + Функціональний | – Обмежений базовими функціями |
Та, як-то кажуть, не Фораннером єдиним. Якщо ви бігаєте або збираєтесь почати, вам необовʼязково зупинятися на цій лінійці Forerunner, адже у цього виробника багато інших цікавих пропозицій.
Мультиспортивні та розумні годинники Garmin, які також підходять для бігу
Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar: надійний годинник для екстремальних умов
Ця серія ідеально підійде для тих, хто віддає перевагу надійності та довговічності. Він просто ідеальний для трейлових тренувань. Мій друг, який придбав Fenix 5 одразу після його виходу, досі успішно бігає трейли з цим годинником. І це при тому, що вже зʼявився Fenix 8. До речі, вперше побачила світ ця лінійка ще у 2012 році.
Fenix 7 Pro створений, щоб витримувати суворі умови, що робить його ідеальним для пригод на свіжому повітрі. У нього містка батарея: працює 89 годин з активним GPS і 16 годин, якщо ви слухаєте музику в потоковому режимі. Також тут є можливість сонячної зарядки
Fenix 7 Pro отримав один з найбільших екранів, який можна знайти серед GPS-годинників. Він здатний показувати до семи різних показників на одному дисплеї. Найбільшою зміною в цій версії, однак, є впровадження двочастотного прийому, який Garmin називає «багатодіапазонним».
Бонусна функція моделі 7X, яка здається незначною, поки ви не скористаєтесь нею, — це ліхтарик. Незалежно від того, чи сів акумулятор у вашому налобному ліхтарику, чи ви просто орієнтуєтесь у темному будинку, коли лягаєте спати, він стане вам у пригоді.
Garmin Fenix 8: найкращий мультиспортивний годинник
Garmin Fenix 8 — найгарячіша новинка від Гармін. З нетерпінням очікуємо на його появу на сайті WO.UA, адже цей годинник надзвичайно багатофункціональний. Спортсмени, які вже встигли його потестувати, відмічають, що це найповніший мультиспортивний годинник на ринку.
Тут є повний набір інструментів Garmin для відстеження бігу, тренувань, відновлення, навігації та здоровʼя, включаючи все: від ефекту тренування, тренувального навантаження і стану працездатності до показників серцевого ритму, заряду акумулятора, часу відновлення, VO2 Max і прогнозування часу забігу. Крім того, він має графіки прогресу, такі як Hill Score (наскільки добре ви долаєте підйоми) та Endurance Score (наскільки добре ви долаєте довгі дистанції).
Тут теж є фірмовий багатодіапазонний GPS Garmin, розроблений для підвищення точності GPS у місцях, де звичайні сигнали можуть мати проблеми.
Головні оновлення порівняно з Garmin Fenix 7 включають приголомшливий AMOLED-дисплей, більші екрани на найменших версіях, а також збільшений час автономної роботи (в більшості налаштувань). Він також оснащений всіма функціями, які ви очікуєте від смартгодинника, включаючи розумні повідомлення, безконтактну оплату, відстеження пульсу, сну і стресу на основі запʼястя. З увімкненим GPS він витримує 62-145 годин, залежно від режиму. Єдине, що тут бентежить: він буде коштувати близько 1 000 $.
Плюси Garmin Fenix 8 | Мінуси Garmin Fenix 8 |
+ Приголомшливо яскравий AMOLED-екран + Відмінний час автономної роботи + Офлайн Spotify + Покращена навігація + Вбудований ліхтарик | – Висока вартість – Громіздкий для невеликих запʼясть |
Garmin Enduro 2: висока автономність для довгих дистанцій
Якщо ви любите багатоденні пригоди, де у вас не буде можливості підзарядити годинник по дорозі, це ваш вибір. Garmin Enduro 2 — це, по суті, Fenix, у якого прибрали деякі функціональні можливості, щоб збільшити час автономної роботи. Також виробник відмовився від таких функцій, як мапування та музика, що для деяких з нас може стати вирішальним фактором. Та саме завдяки цьому годинник може працювати досить довго: до 150 годин в режимі GPS. Значною мірою це можливо завдяки вбудованим в циферблат сонячним панелям. Гаджет коштує 33 399 грн.
Плюси Garmin Enduro 2 | Мінуси Garmin Enduro 2 |
+ Витримує понад місяць між заряджаннями + Сонячна зарядка ще більше подовжує термін служби акумулятора | – Не так багато функцій, як у Fenix за аналогічною ціною |
Garmin Epix Pro Gen 2: надійність та витривалість
Якщо ви шукаєте високопродуктивний спортивний годинник і готові за це заплатити від 33 699 грн, Garmin Epix Pro Gen 2 — хороший вибір. Його неперевершений час автономної роботи, довговічність і розширені функції вражають. Він здатний витримати суворі умови активного способу життя.
Плюси Garmin Epix Pro Gen 2 | Мінуси Garmin Epix Pro Gen 2 |
+ Великий, красивий екран для перегляду карт + Міцний і довговічний + Неймовірна підтримка супутників + Вимірює всі можливі показники здоровʼя + Оплата за допомогою NFC та музика | – Немає сонячної зарядки – Для деяких функцій потрібен телефон – Вартість |
Garmin Venu: смарт-годинник, з яким можна бігати
Серія Venu позиціонується як смарт-годинник для здоров’я та фітнесу, а не як спеціальний біговий годинник. Зокрема, на відміну від тих же Forerunner або Fenix, Venu не має показника готовності до тренування або показника стану тренування. Скоріше, він покликаний допомогти користувачам отримати більш повну картину стану свого здоровʼя. Та все ж з ними можна бігати, якщо вам не потрібна супердеталізована статистика.
Годинник Garmin Venu 2 має яскравий AMOLED-дисплей і витончений дизайн, що робить його придатним як для тренувань, так і для повсякденного носіння. А нова серія Garmin Venu 3 за ціною від 16 999 грн продовжує цю тенденцію. Він виділяється великою кількістю фітнес-інформації та хорошим часом автономної роботи, що дозволяє відстежувати ваші показники вдень і вночі. Крім того, зʼявилися функції, спеціально розроблені для людей в інвалідних візках, які дозволяють відстежувати поштовхи, слідкувати за тренуваннями в інвалідних візках та багато іншого.
Датчики Garmin для бігу: у яких випадках потрібний монітор серцевого ритму
Припустимо, ви шукаєте спосіб виміряти свій пульс і не впевнені, що краще вибрати — годинник з пульсометром чи кардіо датчик. Тут важливі такі моменти:
- Монітор серцевого ритму (HRM, Heart rate monitors) вимірює частоту серцевих скорочень точніше, ніж оптичний датчик на годиннику. Він кріпиться на поясі прямо у зоні серця і зчитує максимум даних.
- Але спортивний годинник вимірює більше даних, ніж частоту серцевих скорочень.
Як тільки ви звикнете надягати нагрудний ремінь пульсометра і тренуватися з ним, цей ремінець забезпечить найточніші результати вимірювання пульсу. Деякі з них також можуть передавати дані на ваш годинник або велосипедний компʼютер, як-от GARMIN HRM-Pro Plus. Це означає, що вам не доведеться дивитися на годинник під час пробіжки або їзди.
З огляду на це, використовувати нагрудні датчики серцевого ритму є сенс у таких випадках:
- Якщо ви серйозно тренуєтесь і відстежуєте найменші зміни у роботі серця.
- Якщо є певні проблеми з серцево-судинною системою і людина (обовʼязково під наглядом лікаря) поступово відновлюється до свого нормального стану.
Висновки
Бігові годинники Garmin поєднують корисні функції для тренувань з тривалою автономною роботою та практичним дизайном. Вони також вирізняються точним GPS, у бігових моделях найчастіше це багатодіапазонний GPS, який вловлює сигнал супутника навіть у найскладніших маршрутах. А багато додаткових функцій роблять пробіжки ще комфортнішими, як-от можливість слухати улюблену музику прямо з годинника або оплатити пляшку води через NFC, якщо під час тренування захотілося пити.
Та головне — це величезна кількість показників, які допомагають бігунам ефективно тренуватися та якнайшвидше відновлюватись: від частоти серцевих скорочень до VO2max, тренувального стану, рівня стресу та енергії. Це робить їх кращим вибором для спортсменів, які займаються бігом та іншими видами спорту: як професійно, так і у якості любителя.