Чому навушники JBL такі популярні? 🎧 Розкриваємо секрети бренду: преміальний звук, стильний дизайн та технології, які тішать кожного дня! 💫
Навушники — те, без чого зазвичай не минає день звичайної людини. Послухати плейлист у метро дорогою на роботу, поговорити з мамою, вийти на пробіжку — цей девайс завжди поруч. А ера бездротових пристроїв зробила навушники ще більш зручними та практичними для повсякденного використання. І перший бренд, який спадає на думку, коли йдеться про акустику — JBL. Це легенда серед виробників акустичних систем. Отже, навушники JBL: у чому секрет їхньої популярності, чи справді вони такі якісні, як про них кажуть, і топ найкращих моделей — сьогодні в статті.
Навушники JBL: топ найкращих моделей
Отже, топ навушників JBL від WO.UA під різні завдання.
Модель | Тип навушників | Ціна, грн |
JBL Tour Pro 3 | TWS-навушники | 15 599 |
JBL Tour Pro 2 | TWS-навушники | 6 999 |
JBL Live Flex 3 | TWS-навушники | 5 499 |
JBL Tune 720BT Black | Накладні бездротові навушники | 2 399 |
JBL QUANTUM 910 WIRELESS BLACK | Геймерська гарнітура | 10 999 |
JBL Endurance RACE Black | Спортивні TWS-навушники | 2 499 |
JBL Tune 235NC Black | TWS-навушники | 2 199 |
JBL Wave Flex Blue | TWS-навушники | 1 899 |
Ціни вказані зі знижкою та діють на момент публікації.
TWS-навушники JBL Tour Pro 3
Ця модель — та сама новинка від JBL, яка вийшла в 2024 році і відразу привернула увагу. Головна особливість JBL Tour Pro 3 — кейс із сенсорним екраном. Насправді це не перша така модель у бренду, але саме тут JBL буквально перевершили самих себе.
- Цілий набір налаштувань звучання, регулювання яскравості високих і низьких частот.
- Якісне шумозаглушення.
- Топові характеристики автономності — з кейсом 44 години, без кейса до 12 годин.
Але головне — це, звичайно, сам кейс. На екрані можна бачити поточний час, трек, відсоток зарядки кейса і кожного навушника окремо, попередній перегляд повідомлень у месенджерах і вхідних дзвінків. А ще — мила дрібниця — на шпалери можна поставити улюблене фото. І дуже приємно, що всі ці круті фішки зроблені не ціною якості звуку, а на додаток до чистого звучання і зручності носіння.
Поки що ціна на них трохи «кусається», що досить нетипово для JBL, але є дві непогані альтернативи: JBL Tour Pro 2 і JBL Live Flex 3. У цих моделей трохи нижча функціональність кейса, але загалом, характеристики також дуже гідні.
Накладні навушники JBL Tune 720BT Black
JBL Tune 720BT Black можна назвати сучасною класикою бренду, яку зараз можна зустріти у багатьох. Зовні особливих фішок, які б виділяли модель, немає, все «найсмачніше» — всередині:
- Цілих 72 години автономної роботи. Це просто феноменальний показник.
- У комплекті є кабель міні-джек 2.5 на 3.5 мм. Це «швидка допомога», якщо навушники розрядилися — їх можна підключити через дріт до пристрою, і вони знову працюватимуть як звичайні дротові навушники.
- Збалансоване звучання басів і середніх частот, вокал не виділяється і не провалюється.
- Зручні амбушури, не тиснуть на вуха, навіть якщо носити кілька годин.
- Усі кнопки для керування девайсом розташовані з правого боку, і це теж дуже зручно.
- Навушники коннектяться з фірмовим додатком JBL, в якому можна налаштувати пресети еквалайзера.
- Є в декількох кольорах — блакитному, чорному, бузковому та білому.
Але є і мінус: за відгуками деяких користувачів, тут не дуже зручне наголів’я, яке може здавлювати голову. Щоправда, це часто залежить від анатомії черепа, тому перед покупкою бажано їх поміряти. На мій погляд, це дійсно топові навушники JBL не тільки за своїми характеристиками, а й за вартістю.
Геймерська гарнітура JBL QUANTUM 910 WIRELESS BLACK
JBL QUANTUM 910 WIRELESS BLACK — це гарнітура, яка дарує відчуття повного занурення в гру. М’які шкіряні амбушури буквально обіймають вуха, забезпечуючи комфорт навіть у найспекотніші ігрові баталії. А активне шумозаглушення немов відключає весь зовнішній світ, залишаючи тільки вас і вашу команду. Але найдивовижніше — технологія адаптації до положення голови. Звук залишається чітким і збалансованим, як би ти не рухався.
І, звісно, вони вражають своїм часом автономної роботи — 39 годин. Це все ще дуже хороший результат. А звучання таке, що кожен рух у грі, кожен шепіт у навушниках сприймається так, ніби ти перебуваєш у самому центрі подій. І мікрофон тут просто на висоті — звук чіткий, без провалів та пропусків.
І, нарешті, зовнішній вигляд. У JBL QUANTUM 910 є та магія, якої так не вистачає багатьом пристроям. Ці яскраві кольорові переливи — справжнє свято для очей. І чому такий стильний дизайн зустрічається тільки у геймерської техніки?
Спортивні навушники JBL Endurance RACE Black JBL Endurance RACE Black
Маленькі бездротові навушники, які просто ідеальні для всіх, хто веде активний спосіб життя. Якщо вам знайома ситуація, коли ти біжиш, і навушники починають вивалюватися з вух просто щохвилини, то ці малюки вам точно сподобаються:
- Цілих чотири варіанти амбушур.
- Спеціальне додаткове кріплення, яке фіксує навушник у вушній раковині.
- Невеликий компактний кейс.
- Вбудований захист від води та пилу.
- Топовий бас.
- До 30 годин автономності (з кейсом).
На мій погляд, JBL Endurance RACE Black — справді ідеальний вибір, і не тільки для спортсменів, а й для всіх поціновувачів лаконічності та практичності.
TWS-навушники JBL Tune 235NC Black
JBL Tune 235NC Black — хороший варіант для тих, хто хоче просто купити навушники JBL і не розбиратися у всіх тонкощах звучання, технічних характеристиках та інших нюансах. Я б їх назвала «робочою конячкою»: вони довговічні, зручні, з хорошим мікрофоном, підходять і щоб вийти на відеозв’язок, і музику послухати, і побігати, і змонтувати відео. Автономності вистачає на 10 годин роботи без кейса, заряджаються за дві години, звук чистий та збалансований.
Це ідеальний варіант і для особистого використання, на подарунок.
JBL Wave Flex Wave Blue
Трохи бюджетніший варіант для тих, хто звик до звичайних вкладишів (усі попередні моделі маленьких TWS-навушників були вакуумними з силіконовими амбушурами). Зірок з неба JBL Wave Flex Blue не хапає, але й такими вже простими їх назвати теж не можна — швидше компромісний варіант.
- 8 годин автономної роботи без кейса.
- Повністю заряджаються за дві години.
- Зручно сидять у вухах.
- Є захист від вологи та пилу.
Але ця модель не передбачає режиму активного шумозаглушення, хоча підходить для спорту.
Історія бренду JBL
У кожного успішного бренду є своя історія, і далеко не завжди це миттєвий успіх. Хоча сам бренд, як окрема компанія, був зареєстрований 1945 року в Сполучених Штатах, його історія почалася за 10 років до цього. Засновником JBL був американець Джеймс Буллоу Ленсінг.
У 1934 році він заснував компанію з виробництва акустики, яка на той момент називалася «Lansing Manufacturing», але в 1941 році бренд був проданий. Сам Ленсінг продовжував ще тут працювати як фахівець-розробник, але у 1945 році вирішив піти з компанії та відкрити свою справу.
Колеги і знайомі Джеймса говорили, що він був геніальним радіотехніком, але нікчемним маркетологом. Три роки після заснування своєї фірми він ледве зводив кінці з кінцями, оскільки справа не йшла, і 1949 року наклав на себе руки.
На цьому історія JBL могла б закінчитися дуже сумно, не встигнувши розпочатися, якби не його колега і віце-президент Вільям Томас. Він не лише не закрив фірму, а й продовжив справу Ленсінга, підкріплюючи розробки грамотною рекламою. Уже через кілька років це був впізнаваний бренд, що виробляв і виробляє досі акустичну апаратуру високої якості за доступними цінами.
А 2016 року JBL стали власністю Harman International, дочірньої компанії Samsung. При цьому компанія продовжує випускати продукцію під своєю торговою маркою, і злиття з таким гігантом ніяк не позначилося на якості продукції.
Акустика JBL: не навушниками єдиними
Звичайно, говорити про JBL і не згадати про інші продукти бренду, крім навушників, було б неправильно. Але почнемо саме з них.
Навушники JBL
Як не дивно, але навушники складно назвати флагманським продуктом бренду, особливо в тому вигляді, до якого ми звикли — невеликі бездротові вкладиші. Взагалі, виробляти навушники для домашнього використання, але професійної якості, бренд почав лише у 2000-х, і то, підкоряючись швидше ринковим вимогам. До цього основний фокус JBL був на професійній акустиці для студій та концерт-холів. А з середини 2010-х, коли керівництво перемістило виробничі потужності з Каліфорнії до Китаю та Мексики, JBL інтегрувалися в тренд на бездротову акустику, і почали виробляти навушники.
І треба сказати, що навушники JBL випускає дійсно класні. В асортименті бренду:
- Традиційні вкладиші з дротовим підключенням до смартфона.
- Спортивні навушники.
- Геймерська гарнітура.
- Повноцінні накладні бездротові навушники.
- Портативні маленькі вакуумні.
Усі навушники JBL вирізняє гарне звучання, чисті низькі та високі частоти, тривала автономність. А ще JBL — перший у світі бренд, який випустив кейс із сенсорним екраном. Останньою новинкою є JBL Tour Pro 3, і такий кейс — дійсно практична і зручна фішка.
Портативна акустика JBL
Маленькі, середні, великі колонки JBL можна зустріти чи не в кожного другого. Особливо активно ними користуються ті, хто любить музику, але не готовий витрачати багато на техніку.
Колонку JBL можна легко покласти в сумку, вона, як і навушники, довго працює автономно, а якість звуку — відмінна. Я можу це оцінити не лише як звичайний користувач, а й як музикант, який займається і вокалом, і гітарою.
- Акустика JBL ідеально підходить для роботи з мінусовками. Навіть невелика за розміром колонка, як, наприклад, JBL Charge 5 Pink, здатна відтворювати звук, потужності якого достатньо для залу.
- Якщо звук, відтворений колонкою, записувати на мікрофон паралельно з вокалом, звук не «заводиться», звучить чисто, і загалом, з такою колонкою комфортно працювати.
У бренду є як зовсім крихітні колоночки, які буквально вміщуються в кишеню, так і повноцінні акустичні системи з великою потужністю, розраховані на концертні майданчики і професійне використання. Я тестувала обидва формати, і враження виключно позитивні.
Єдине, що мені не подобається у JBL — жахливий, на мій погляд, звук запуску системи в роботу. Відчуття, ніби тебе кудись затягує. Дуже сподіваюся, що розробники щось зроблять із цим допотопним сигналом 🤪.
Мікрофони JBL
Ну і куди ж без мікрофонів. Колись мені довелося деякий час працювати у сфері SMM, і за кілька місяців через мої руки пройшло кілька мікрофонів різних брендів — і «петлички», і стаціонарні бездротові, і дротові. За якістю запису, звуку і комфорту в роботі JBL поки що не перевершив ніхто принаймні з тих, які я пробувала в роботі.
Хоча, як і навушники, мікрофон теж складно назвати флагманським продуктом бренду, все ж JBL випускає всі основні різновиди мікрофонів:
- Петличні.
- Конденсаторні (часто використовуються в студіях звукозапису).
- Динамічні (найзвичніший формат, який часто використовується на живих виступах).
- Студійні монітори (професійна акустична система, яка дає змогу записувати максимально якісний чистий звук без дефектів).
До речі, ось такий петличний мікрофон JBL Quantum Stream Wireless Lightning — просто топ рекомендація, якщо ви часто записуєте звук для відео.
Здебільшого, звісно, бренд орієнтований на професійні акустичні системи для комерційного використання. Ба більше, у JBL є цілих три суббренди, які працюють на різний ринок. Зокрема, JBL Synthesis випускає High End техніку для справжніх поціновувачів. Це найкраще з найкращого, гордість бренду. Є підрозділ JBL Professional, який виробляє аудіотехніку професійного рівня. І в першому, і в другому випадку це переважно акустика, домашній кінотеатр та звукозапис.
Як відрізнити справжні JBL від підробки?
Звичайно, будь-який популярний бренд має конкуренцію у вигляді контрафактної продукції, і JBL — не виняток. А з розвитком торгівлі на китайських маркетплейсах ризик потрапити на підробку став набагато вищим. Отже, як же відрізнити оригінальні навушники JBL від підробки?
- Найперший «червоний прапорець» — ціна. Хоча JBL не можна віднести до числа преміальних дорогих брендів, як ті ж AirPods, все ж вартість бюджетною теж назвати складно. Бренд використовує у своїй продукції дорогі та якісні матеріали, які й формують ціну. Тому якщо вартість навушників істотно нижча за ринкову, найімовірніше, ви натрапили на підробку.
- Зазвичай виробники контрафактної продукції не надто піклуються про пакування та зовнішній вигляд. На відміну від оригінальної, підроблена упаковка, найімовірніше, буде виготовлена з тонкого неякісного картону, щось може бути пом’ятим, порваним або надламаним.
- Дизайн коробки оригіналу високої якості, всі кольори яскраві та чіткі, немає розмитостей.
- Часто в підроблених упаковках відсутнє спеціальне «вушко», за допомогою якого можна повісити коробку на вітрину. Також може бути пропущено або замінено слово Bluetooth (начебто дрібниця), або логотип Harman (зазвичай пишеться словом під логотипом JBL).
- У підробок майже немає корисної інформації (і некорисної також). Коли відкриваєш оригінальну коробку JBL, там купа тексту на всіх можливих поверхнях, «макулатура» (гарантійні документи, інструкція), QR-коди. У контрафактних — чисте поле.
- Ну і, звичайно, звук. Нюанси можуть проявлятися відразу, або через деякий час після початку використання, та й загалом, підроблена техніка недовговічна, тому що зроблена, що називається, «на коліні».
Але все це можна виявити вже коли посилка з навушниками вам прийшла і ви її розгорнули. Зазвичай, якщо купувати техніку на ненадійних сайтах, інформація часто «шифрується», фото подаються так, що відрізнити складно, і єдиний чинник, який
Відкриваємо таємницю: у чому секрет популярності навушників JBL
У цій статті ми розібрали все «по кісточках» — і історію створення бренду, і виклики, з якими JBL довелося зіткнутися, і основні товари, які компанія випускає. Так у чому ж секрет успіху JBL? Адже тепер це один з найбільш впізнаваних і визнаних брендів аудіотехніки по всьому світу.
Головна фішка і гордість бренду — преміальне звучання. У бренду є своя технологія JBL Pro Sound. Саме вона забезпечує збалансоване звучання низьких, середніх і високих частот, не дає «провалюватися» фоновій музиці під час відтворення вокалу. Часто JBL Pro Sound йде в парі з Pure Bass Technology. Саме друга технологія і розкриває секрет об’ємних, чітких і чистих басів.
І не можна, звичайно, забувати про дизайн. Навушники JBL — не просто практичний пристрій, а стильний та гарний девайс із класним дизайном. Щось на межі кежуал і old money: і для спорту, і в повсякденному житті, і з літньою сукнею.
Ну і третій аргумент на користь JBL — доступність. Ні, не можна сказати, що навушники JBL — це мас-маркет (з відповідною якістю), але, на мій погляд, вартість далеко не завжди відповідає якості. І це в хорошому сенсі. Навіть зі скромним бюджетом можна легко знайти навушники JBL з топовим звучанням, автономністю, зручні та стильні.
Висновок
Дотримуючись фірмових традицій у плані якості, JBL не боїться йти в ногу з часом: бездротові рішення, кейси з сенсорними екранами, спортивні та геймерські гарнітури — бренд охоплює всі потреби користувачів. Це та техніка, яка приносить трошки магії в щоденні моменти, чи то ранкова пробіжка, улюблений трек у метро, або голос друга на іншому кінці дроту.
Коли вибираєш навушники JBL, вибираєш упевненість у тому, що звучання буде на висоті, а пристрій прослужить довго. Це вибір, який завжди виправдовує очікування.