back to top

Мультипіч для великої родини: готуємо смачно та без клопоту

🔥 Мультипіч — ідеальний помічник для сім’ї! Готуйте швидше, корисніше і без зайвого клопоту. Обираємо найкращу модель для ваших потреб 🍽️✨

Нагодувати велику сім’ю — прям біль для всіх батьків, особливо коли діти маленькі. То не буду, це не хочу, там алергія, там просто не той мультик увімкнули. Найгірше те, що готувати потрібно різноманітно, повноцінно, і при цьому бажано не повторюватися. А якщо ще робочий графік, готування і «що приготувати» може просто звести з розуму. Тому сьогодні в студії — найкраща мультипіч для великої родини.

Чому мультипіч — найкраще рішення для родини?

Мультипіч

Мультипіч, вона ж аерогриль, вона ж аерофритюрниця, — відносно нове слово в сучасній техніці. Хоча на ринку з’явилися вони кілька років тому, прям тренд на них почався близько року тому (на момент написання статті). Чим же ця техніка така особлива?

Конструктивно пристрій — щось середнє між духовкою та мультиваркою. Є спеціальна чаша, в деяких моделях вона навіть з оглядовим вікном або дворівнева. Чаша ставиться в спеціальну нішу з нагрівальним елементом. І ось тут починається найцікавіше.

Технологія нагрівання

Мультипечі дуже швидко завоювали довіру користувачів завдяки технології приготування. Якщо коротко — звичні та улюблені багатьма (і, як завжди, не корисні) страви готують практично без додавання олії, тому та сама картопля-гриль або курочка виходять такими ж, як і на пательні або живому вогні, але набагато менш шкідливими.

Такий ефект досягається завдяки особливому розташуванню ТЕНів. Взагалі, в мультипечах використовується конвекційна технологія — коли гаряче повітря під час готування циркулює камерою, утворюючи хрустку скоринку та запечатуючи вологу всередині продукту. При цьому нагрівальні елементи можуть розташовуватися і знизу і зверху, а ще встановлюється вентилятор, який, власне, і розганяє повітря.

Більш корисна альтернатива звичним продуктам

За рахунок конвекції страви ще й готуються набагато швидше, ніж зазвичай у духовці або на плиті. При цьому в процесі готування використовується природна жирність продуктів, тому можна готувати або зовсім без олії, або з додаванням дуже невеликої кількості (я, наприклад, не люблю їжу взагалі без олії, тому завжди додаю). Що зручніше готувати в мультипічці:

  • Гарніри (особливо картоплю).
  • М’ясо.
  • Рибу.
  • Овочі.
  • Десерти.

Виходять ті самі смачні сирники, наприклад, тільки набагато швидше і простіше, без величезної кількості олії та трансжирів. А щоб приготувати рибу, потрібно хвилин 10–12, для стейків хвилин 5–8, для картоплі — 15–20. Фактично, час скорочується вдвічі або втричі, порівняно зі звичайною сковорідкою.

Ідеально для дітей

Усі, у кого є діти, знають, наскільки складно зацікавити дитину їжею (якщо це, звісно, не солодке). Харчування малюків має бути різноманітним, смачним, корисним. Щодня готувати щось оригінальне досить важко, тому мультипіч — просто ідеальний варіант:

  • Сирники на сніданок без тонни масла і набагато швидше.
  • Овочі, які можна цікаво подати (наприклад, морква—гриль, батат чи навіть броколі).
  • Швидке приготування м’яса з хрусткою скоринкою — ті ж крильця, наприклад, або стегна.

До речі, деякі моделі мультипечей — з розділеною чашею, тобто, двокамерні. В одну можна покласти гарнір, а в іншу — м’ясо, і готувати обидві страви одночасно. Це суттєва економія часу і сил, особливо, коли потрібно швидко, але смачно та різноманітно.

А ще передня стінка чаші може бути з прозорим оглядовим склом. По-перше, так зручно стежити за процесом готування, по-друге, це зручна фішка для дітей, яким цікаво все, що відбувається навколо них. До речі, ще один плюс аерогриля — не потрібно постійно перевертати та мішати їжу. Продукти готуються рівномірно саме завдяки конвекційній технології, достатньо перевернути м’ясо один раз, щоб скоринка утворилася з усіх боків. Актуально для тих, у кого часто щось підгорає (мені, наприклад, достатньо у вікно подивитися, щоб забути, що в мене щось готується).

Топ для заготовок

Мультипіч

Сучасний ритм життя диктує свої правила, під які доводиться підлаштовуватися. Особливо популярними останнім часом стали заготівлі продуктів на кілька днів наперед, причому, так, щоб їх можна було між собою комбінувати відповідно до «правила здорової тарілки». 

У мультипечі такі заготовки робити просто неймовірно зручно.

  • У тих моделях, де камера ділиться на секції, можна одночасно підсмажити млинці та грилювати овочі.
  • Або готувати одразу два гарніри.
  • Якщо у вашому раціоні є бобові, мультипіч допоможе приготувати їх набагато швидше, ніж просто на плиті. Для цього передбачено навіть спеціальний режим. Зазвичай квасолю або нут, наприклад, потрібно замочувати на ніч, а потім близько години варити на повільному вогні, а мультипіч зробить це без попереднього замочування за півгодини.

Фактично, з мультипічкою на заготівлі ви витратите втричі менше часу, ніж з плитою і духовкою. До речі, у нас є ціла добірка рецептів для мультипічки.

Керування

Сучасні аерофритюрниці — інноваційні пристрої з класними функціями. Крім основних технологій приготування, у них ще й дуже зручне управління. Більшість моделей працюють із сенсорним екраном, при цьому налаштування доволі гнучкі: можна вибрати або готовий режим, або вручну виставити час і температуру. І — заблокувати від дітей, щоб допитливі малюки не «підкоптили» кухню.

Як вибрати мультипіч для великої родини

Мультипіч

Величезна перевага мультипечей у тому, що можна знайти оптимальний варіант для різних ситуацій. Наприклад, у бренда Cecotec є невеликі моделі на 2–3 літри, що просто ідеально для однієї людини. А є й більші варіанти — для сім’ї. Як вибрати оптимальний:

  1. Звертаємо увагу на об’єм чаші. Це найголовніший критерій. Наприклад, на сім’ю з 3–5 осіб можна розглядати моделі з чашею на 4–5 літрів, а якщо сім’я більша, відповідно, чаша має бути від 6 літрів.
  2. Кількість камер. Ідеально, якщо чаша розділена на дві окремі камери з різними налаштуваннями. Іноді чаша може бути на кілька рівнів: тоді використовуються деки. Такий варіант дуже зручний для випічки.
  3. Якщо в сім’ї маленькі діти, краще, якщо функціональність мультипечі передбачає дитячий режим.
  4. Класна фішка для зайнятих людей — керування роботою девайса з телефону. Поки таку функцію пропонують не всі моделі, але дуже зручно з іншої кімнати вчасно вимкнути пристрій або навпаки — запустити, почати готування, поки ви повертаєтеся з роботи.
  5. Що вища потужність, то швидше розігрівається пристрій і тим швидше готуються продукти.

Функціональність і режими вже варто підбирати під себе. Для когось важливо, щоб був гриль, комусь випічка. А ще є класна функція — сушіння. Можна зробити м’ясні джерки або корисні сухофрукти (зі складом, який ви знаєте). Це просто ідеальний здоровий перекус, до того ж, не тільки для дітей.

Найкраща мультипіч для великої родини: топ-5 моделей

А тепер переходимо до найцікавішого: яку модель вибрати для великої родини. Тут врахуємо все, що говорили вище.

Мультипіч Cecotec Cecofry FoodCourt 11000 Connected C

Мультипіч Cecotec Cecofry FoodCourt 11000 Connected C

Відкриває наш топ абсолютний лідер за всіма параметрами — Cecotec Cecofry FoodCourt 11000 Connected C. Пройдемося спочатку за ключовими характеристиками:

  • Загальний об’єм чаші 11 літрів.
  • Потужність 1850 Вт.
  • 8 вбудованих програм приготування.
  • Діапазон температур 40–230°С.

А тепер конкретніше. Чим ця мультипіч примітна: по-перше, вона поєднує функції звичайного аерогриля та духовки. Під чашею на 6 літрів є додатковий відсік на 5 літрів, в якому можна готувати випічку. Це просто геніальне рішення, тому що заради двох міні-піц або кількох круасанів, наприклад, немає сенсу розганяти потужнішу та об’ємнішу духовку.

Йдемо далі. В основній чаші можна готувати м’ясо, гарніри, рибу, овочі. Тут 8 вбудованих стандартних режимів, які можна адаптувати під різні продукти. Словом, девайс дійсно універсальний.

Єдиний, на мій погляд, мінус — основна камера не розділяється на дві секції, що при такому обсязі було б логічно. Можна було б поставити знімний розділовий екран, щоб одночасно готувати м’ясо та овочі, але при цьому не змішувати одне з іншим.

Управління в цій моделі сенсорне, а ще підтримується віддалена робота через смартфон.

Мультипіч Cecotec Cecofry Dual 9000

Мультипіч Cecotec Cecofry Dual 9000

А ось Cecotec Cecofry Dual 9000 — вже модель з подвійною камерою, причому, загальний обсяг чаші тут 9 літрів. Фактично, тут більша робоча поверхня, ніж у попередньої Cecotec Cecofry FoodCourt 11000 Connected C. Дуже зручно, що для поділу камери використовується знімний екран, тож можна приготувати або велику порцію картоплі, або одночасно м’ясо й овочі, не змішуючи їх. За характеристиками:

  • Потужність 2850 Вт.
  • Загальний об’єм чаші 9 літрів (дві секції по 4.5 літра).
  • 6 вбудованих програм приготування.
  • Діапазон температур 80–200°С.

До речі, тут у комплекті є ще й додаткова стійка для приготування на кількох рівнях, але використовувати її можна тільки, якщо стоїть перегородка. Управління в цій моделі сенсорне, є дисплей з інформацією про температуру, поточний режим і час приготування. Але дистанційне керування через телефон Cecotec Cecofry Dual 9000 не підтримує.

На мій погляд, хоч модель і не така універсальна, як попередня, але більш містка, і більше підходить саме для того, щоб приготувати одразу великий об’єм їжі на сім’ю. Тут можна і ребра обсмажити, і лазанью зробити, і сирники.

Мультипіч Cecotec Cecofry&Grill Duoheat 8000

Мультипіч Cecotec Cecofry&Grill Duoheat 8000

Ця модель трохи менша — чаша розрахована на 8 літрів. При цьому на дві камери вона не ділиться, зате можна готувати на двох рівнях: у комплекті є спеціальні деки. Ще цікава особливість у цій моделі — оглядове вікно. Зручно, що можна контролювати процес приготування, не відкриваючи мультипіч (не всі страви можна розкривати під час готування). Які характеристики у Cecotec Cecofry&Grill Duoheat 8000:

  • Потужність 2200 Вт.
  • 8 вбудованих програм приготування.
  • Загальний об’єм чаші 8 літрів.
  • Діапазон температур 80–200°С.

Що класно — девайс досить компактний, але при цьому функціональність у нього дуже продумана. Можна зробити і гарнір із м’ясом, і снеки з нуту, і овочі гриль, і кекси спекти, і навіть йогурт зробити. Фактично, це ще один справді базовий девайс для родини.

Керування тут теж сенсорне, з кольоровими індикаторами, хоча й не таке просунуте, як у тій же Cecotec Cecofry FoodCourt 11000 Connected C. Дистанційна підтримка через застосунок на смартфоні тут теж не передбачена, принаймні, поки що.

Мультипіч Cecotec Cecofry Supreme 8000

Мультипіч Cecotec Cecofry Supreme 8000

Ще одна 8-літрова модель для сім’ї — Cecotec Cecofry Supreme 8000. Компактна, але досить універсальна, особливо якщо члени сім’ї віддають перевагу радикально різним продуктам і стравам. 

  • Потужність 1800 Вт.
  • 10 вбудованих програм приготування.
  • Загальний обсяг чаші 8 літрів.
  • Діапазон температур 30–200°С.

Мультипічка справляється і з приготуванням гарніру, і з м’ясними стравами, і з овочами (так, броколі або запечену моркву теж можна смачно приготувати). А що тут цікаве — режим сушіння. Підходить і для м’яса, і для фруктів, і щоб, наприклад, підсушити горіхи на домашню нутеллу. До речі, горіхи, підсушені в мультипечі, досить сильно відрізняються за смаком від духовки — смак яскравіше виражений, і немає побоювання спалити порцію.

Розмір чаші оптимальний для великої родини. Наприклад, всередину поміщається розрізаний навпіл невеликий гарбуз (а вже запечений гарбуз набагато простіше очистити від шкірки і насіння). Можна і круасани приготувати на сніданок для всієї родини. Це набагато простіше, ніж розігрівати духовку.

Керування вже класичне сенсорне, доволі лаконічне і загалом зрозуміле навіть без інструкції.

Мультипіч Cecotec Cecofry&Grill Duoheat 6500

Мультипіч Cecotec Cecofry&Grill Duoheat 6500

Хочеться ще в цей рейтинг додати і трохи компактнішу Cecotec Cecofry&Grill Duoheat 6500. Тут чаша об’ємом 6.5 літрів — така модель підійде для сім’ї з 3–4 осіб. 

  • Потужність 2200 Вт.
  • 12 вбудованих програм приготування.
  • Загальний об’єм чаші 6.5 літрів.
  • Діапазон температур 40–200°С.

У чаші передбачено оглядове вікно (до речі, на нього часто «залипають» діти, особливо, якщо там готується щось смачне і для них). Зручно, що тут цілих 12 автоматичних програм, тобто діапазон страв, які можна приготувати, ширший. Хоча, як практика показує, зазвичай користуєшся кількома універсальними (щоправда, у кожного вони свої).

Панель керування в Cecotec Cecofry&Grill Duoheat 6500 розташована не на передній стінці, як у всіх попередніх моделях, а зверху. По–перше, так до неї не доберуться діти, по–друге, зручно налаштовувати.

Гриль розрахований на приготування не тільки м’яса, овочів або риби — піца теж виходить тут не гірше, ніж у духовці (а то й краще). До речі, цікаве відкриття: у режимі випічки в мультипічках готуються просто геніальні запечені суші — м’які всередині, не втрачають соковитості, а зверху рум’яна скоринка.

Підсумуємо

Мультипіч — це не просто модний гаджет, а справжній помічник для великої родини. З нею можна готувати швидше, корисніше і без зайвого клопоту, навіть якщо в кожного члена родини свої смакові вподобання. Сучасні моделі пропонують зручне керування розділені камери, автоматичні програми і навіть дистанційний контроль. Головне — вибрати оптимальний об’єм і функціональність під свої завдання. І тоді питання «Що приготувати?» більше не викликатиме стрес. До речі, за промо-кодом BLOG на мультипечі діє додаткова знижка.

Залишити відгук

Будь ласка, введіть коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Більше на цю тему

миючі бездротові пилососи

Mova K30 vs K30 Mix: огляд на миючі бездротові...

🔍 Миючі бездротові пилососи Mova K30 і K30 Mix: порівняння, плюси та мінуси, особливості прибирання. Яку модель вибрати? Читайте...

TWS-навушники JBL Wave Buds

Як працюють TWS-навушники? Найкращі навушники JBL з TWS

🔊 Дізнайтеся, як влаштовані TWS-навушники! Читайте у статті про бездротові технології та оберіть найкращі навушники JBL для якісного звуку...

Кінокомедії

Кінокомедії на вечір: що подивитися для хорошого настрою

🎬🍿 Виберіть фільм для приємного вечора! Ми зібрали найкращі кінокомедії для вечірнього перегляду: сміх, легкість і чудовий настрій гарантовані...

Роутер

Як вибрати роутер? Топ 5 роутерів для домашнього Wi-Fi

🏡📶 Як вибрати ідеальний роутер для дому? Читайте поради з вибору та огляд найкращих моделей для якісного Wi-Fi 🔥🔍...