back to top

Машинка для видалення катишків: топ-5 найкращих від WO.UA

Эта запись также доступна на: Русский

Машинка для видалення катишків: як вибрати найкращу і доглядати одяг? ТОП-5 моделей та поради щодо догляду за тканинами для ідеального зовнішнього вигляду ✂👗

Зима – час теплих светрів, кашемірових пальт та м’яких затишних шарфиків. А ще — безкінечних катишків, які звідкись беруться навіть на натуральних тканинах. Особливо неприємно, коли вовняні грудочки з’являються на нових речах. Саме тому машинка для видалення катишків — просто незамінний аксесуар, який може допомогти підтримувати бездоганний стан одягу навіть через кілька років постійного носіння. Сьогодні розберемо, чому взагалі з’являються катишки і як з ними боротися, щоб завжди виглядати бездоганно.

Чому з’являються катишки?

машинка для видалення катишків

Котишки — неприємне явище. Вони здатні зіпсувати навіть ідеально підібраний образ, і справа тут не лише в якості тканини.

Насамперед, катишки з’являються через механічне тертя тканини. Це дуже просто відстежити, наприклад, з боків светра (під руками), під поясом пальто, на плечах, де зазвичай знаходиться ремінь від сумки або рюкзака. Чому так відбувається? Нитка, яка використовується для створення будь-яких тканин, складається з переплетених волокон. В результаті носіння волокна можуть трохи розхитуватись, а найтонші ворсинки відокремлюються від нитки і збираються з іншими такими ж у грудочки. Найнеприємніше — ці грудочки якимось дивом вплітаються в основну масу тканини, і залишаються так надовго (ну або поки їх не зрізати машинкою для видалення катишків).

Топ причин появи катишків

Давайте розберемося, чому катишки можуть з’являтися навіть на якісних натуральних тканинах:

  • Часте прання вручну.
  • Непридатний режим прання у пральній машині.
  • Природний знос.
  • Постійне тертя тканини.
  • Склад та матеріал.
  • Поєднання волокон різної густини.

На яких тканинах можуть утворюватися катишки?

Всупереч поширеній думці, неприємні грудочки, що псують весь зовнішній вигляд, можуть з’являтися на одязі з різних матеріалів. На першому місці стоять ворсисті тканини – натуральні шерсть та кашемір, синтетичний акрил, плюш, а також суміші. Саме через свою пухнастість тоненькі та довгі ворсинки витягуються та сплутуються між собою. Таке явище часто можна спостерігати на светрах, пальтах та шарфах.

Несподівано, але катишки можуть утворюватися і на натуральному шовку — щоправда, дуже дрібні, у невеликій кількості і після тривалого носіння. Таке буває, якщо сама по собі шовкова річ щільна та важка, наприклад, жакет. А ще до появи катишків схильні віскозна тканина (напівсинтетична) і змішана бавовняна (якщо натуральне волокно поєднується зі штучним — через різну щільність).

Боротьба з катишками: що робити?

машинка для видалення катишків

Машинки для видалення катишків з’явилися не так давно, а от самі катишки, здається, існували раніше, ніж сама тканина🤪. Тому ще кілька років тому багато хто користувався народними методами:

  • Станок для гоління. Найвідоміший спосіб: взяти старий станок для гоління та акуратно зрізати ним катишки. До речі, я цей метод тестувала, коли купила своє перше пальто, і буквально за пару місяців воно почало кошлатиться. На мій погляд, мінусів більше, ніж плюсів: леза зрізають лише великі грудочки, швидко забиваються і затуплюються, а ризик порізати саму тканину дуже високий.
  • Канцелярський скотч. Приклеїли, відклеїли — і катишки залишились на стрічці. Можливо, спрацює з пухнастим светром, де катишки тільки починають з’являтися. А якщо ситуація вже зайшла досить далеко, скотч не впорається.
  • Пемза або дрібнозерниста тертка. На мою думку, занадто грубий метод, особливо тертка. Так, катишки, можливо, зникнуть, хоч і ненадовго, але про свіжий і гладкий вид тканини можна забути назавжди.
  • Ножиці. Трудомісткий та майже безпечний метод… якщо у вас вистачає терпіння. Обрізати катишок за катишком — це як робити ювелірну роботу. Головне, щоб випадково не обрізати нитку тканини.

Народні методи — не рішення?

На перший погляд, усі ці способи здаються гарними ідеями: станок для гоління є у будь-якому будинку, а скотч взагалі копійки коштує. Але насправді вони рідко дають бажаний результат. Одяг може втратити форму, пошкодитися, а катишки за кілька днів з’являться знову.

Чому тример для одягу — топ ідея?

машинка для видалення катишків

Я люблю час, в якому живу, за те, що є відповіді на всі запитання. Кожна проблема, навіть така дрібниця, як катишки, вже давно має своє рішення. І це чудово! Замість того, щоб вигадувати складні способи позбутися вовняних грудочок, можна просто дістати тример для одягу.

Ці пристрої з’явилися близько 70 років тому, коли в моду почали входити синтетичні тканини. Їх першим користувачам тоді здавалося, що це магія: металева сіточка, леза, які зрізають катишки, не пошкоджуючи саму тканину, і ємність, куди все це збирається. Згодом конструкція стала компактнішою і зручнішою, але суть залишилася оригінальною — ідеальне рішення для догляду за тканинами. Ну а крім цього є ще кілька топових фішок, які роблять цей невеликий прилад просто необхідним для кожного, хто стежить за зовнішнім виглядом:

  1. Машинка для видалення катишків працює набагато швидше, ніж будь-які ножиці, бритви і тим паче скотч. Для порівняння, з ножицями можна просидіти близько години, і привести до ладу половину шарфа. А тример впорається з тим самим завданням за дві хвилини, що особливо цінно вранці.
  2. Збереження тканини. Погодьтеся, прикро випадково порізати дороге кашемірове пальто, намагаючись його врятувати народними методами. Тример захищає тканину: його леза закриті металевою сіточкою, яка дозволяє прибрати катишки, не пошкоджуючи матеріал. Все залишається гладеньким та бездоганним.
  3. Якісний триммер для одягууніверсальний девайс, який може допомогти привести до ладу не тільки одяг, але навіть постільну білизну або домашній текстиль (наприклад, подушки або вовняні пледи).
  4. Машинка — простий пристрій, яким зручно користуватися вдома або у подорожах. До речі, завдяки своїй конструкції девайс безпечний навіть для дітей (шкільного віку).
  5. Продовжити життя улюбленим речам. Вам знайоме це почуття, коли улюблений старенький светр ще дуже непогано виглядає, але пішов катишками, і тепер його соромно вдягати на вихід? Така машинка допоможе повернути гідний вигляд, і светр прослужить ще стільки ж.

Одяг без катишків — це про доглянутість, увагу до себе та деталей. Навіть найстильніший образ може бути зіпсований дрібницями, на кшталт затертих ліктів або пухнастих катишків на пальті. Проте коли все ідеально, це автоматично додає впевненості в собі. Ви почуваєтеся доглянутими, зібраними та готовими підкорювати світ.

Як вибрати машинку для видалення катишків

машинка для видалення катишків

Ще один аргумент на користь 21 століття — великий вибір різних аксесуарів для дому. Але в цьому є й невелика проблема: важко зрозуміти, що тобі насправді потрібно, на які характеристики та функції звертати увагу. Тому ділимося рекомендаціями, які допоможуть вибрати та купити машинку для видалення катишків так, щоб вона не «зажовувала» тканину, не залишала пропущених зон і була просто зручним та практичним побутовим помічником:

  • Тип живлення — батарейки, акумулятор або шнур живлення. Перші два варіанти добре підходять для тих, хто часто буває у поїздках, у яких важливий зовнішній вигляд. Тримери для одягу на акумуляторах – більш сучасні та зручні, досить просто поставити на зарядку від телефону (зазвичай USB-C). Ну а мережеві більше підходять для тих, кому не важлива бездротова робота.
  • Чим більша робоча поверхня (металева сіточка), тим менше доведеться зробити рухів, щоб прибрати катишки.
  • Контейнер для катишків — може бути прозорий пластиковий або ховатися всередині конструкції за лезами, тут як вам зручно. Другий варіант виглядає більш стильно та лаконічно.
  • Дизайн та ергономіка – одна з важливих характеристик. Якщо прилад важкий, незручний або вислизає з рук, навряд чи ви ним користуватиметеся на постійній основі. Тому краще взяти девайс в руки до покупки, відчути вагу та наскільки комфортно тримати в руках.

До речі, у нашому шоурумі на вул. Воздвиженській 21-23 у Києві можна наживо протестувати машинку для видалення катишків Deerma.

Як правильно користуватися машинкою для видалення катишків?

машинка для видалення катишків

Здавалося б, простий девайс із мінімальним набором функцій, яка тут може бути інструкція? Але насправді ми працюємо з різними тканинами та матеріалами, тому важливо розуміти, що до чого, щоб не зіпсувати дорогу річ.

Суха та рівна поверхня

У жодному разі не намагаємося зрізати катишки з одягу відразу після прання: мокрі волокна будуть плутатися і гальмувати роботу девайсу. Тому беремо повністю суху річ, кладемо на будь-яку рівну поверхню: стіл, прасувальна дошка, підлога або диван, обов’язково розрівнюємо, щоб не було ніяких складок і заломів.

Дбайливо та обережно

Вмикаємо машинку для видалення катишків та прикладаємо металевою поверхнею до тканини. Досить просто акуратно водити пристроєм по тканині, сильно не натискаючи, але так, щоб відчувати, що катишки все ж таки зрізаються.

Декор та шви

Якщо на речі є декоративні елементи, блискавка та гудзики, краще ці ділянки триммером не чіпати, особливо якщо це вишивка. А ось шви вимагають до себе більшої уваги, тому що саме на цих ділянках часто утворюються катишки. Тому добре натягуємо тканину по шву (або просто ретельно розгладжуємо), і проходимося кілька разів машинкою по поверхні. Цього буде достатньо.

Регулярно прибирайте сміття

У деяких моделях машинок для видалення катишків передбачено спеціальний контейнер для вже зрізаних грудочок. Але така конструкція є не у всіх девайсів: іноді резервуар прихований всередині корпусу. У будь-якому випадку зібране сміття потрібно регулярно викидати, щоб не гальмувалась робота лез.

Спробуйте на непомітній ділянці

Якщо ви раніше ніколи не користувалися машинкою для видалення катишків, або збираєтеся випробувати її на новому матеріалі, спробуйте спочатку на непомітній ділянці. Можливо, тканина занадто делікатна, і тример може залишити на ній зачіпки.

Рекомендація від автора

А ще – порада для тих, хто взагалі не любить усі домашні справи. Я намагаюся сприймати такі завдання, як протирання пилу або прасування, як медитацію. Вмикаю собі музику або фільм, сюжет якого добре знаю. Так час проходить майже непомітно, а ще я не витрачаю занадто багато життєвої енергії на те, що мені не дуже цікаво. Наприклад, вирішити проблему з катишками я намагаюся одним махом одразу на всіх речах. Виділяю під цю справу близько години, збираю весь одяг, який потрібно привести до ладу, вмикаю фільм та насолоджуюся процесом. Будь-яку домашню рутинку можна зробити приємнішою та менш енерговитратною, якщо додати до неї крапельку Фелікс Феліцис🥳

Машинки для видалення катишків: топ-5 моделей від WO.UA

Ділимося з вами топовою добіркою машинок для стрижки катишків.

Машинки для видалення катишків: порівняння цін та характеристик

МодельЦіна, грн*Тип живленняНаявність окремого контейнеру для катишків
Deerma DEM-MQ813769Акумулятор (USB-C)Ні
Deerma DEM-MQ600499Акумулятор (USB-C)Ні
Tefal JB7002E01 280Акумулятор (USB-C)Так
Philips GC026/80669Батарейки (типу АА)Так
Ardesto LSH-Y1443Акумулятор (USB-C)Так

*Ціни вказані зі знижкою та діють на момент публікації.

Машинка для видалення катишків Deerma DEM-MQ813/MQ813W

машинка для видалення катишків

Отже, наша топова рекомендація — Deerma DEM-MQ813. Це невеликий девайс, за формою дуже схожий на фени того ж бренду — компактний, зручний і ергономічний пристрій з хорошими показниками продуктивності. Він дуже акуратно та ретельно зрізає всі катишки, а завдяки великому діаметру робочої поверхні процес проходить набагато швидше (і приємніше) у порівнянні з бюджетнішими аналогами. До речі, в якості матеріалу для захисної сіточки Deerma використовували нержавіючу сталь високої якості, вона не гнеться і не проламується, так що ви можете не переживати, що лезо поріже дорогу тканину.

А ще — абсолютно геніальне рішення — додати в корпус моток з клейкою стрічкою. Така фішка є просто незамінною для власників хатніх тварин: світла шерсть на темному пальті разом з катишками виглядає не дуже охайно. До речі, навіть про таку дрібницю, як запасна клейка стрічка Deerma подбали: у комплекті є цілих 4 запасні моточки.

Тример для одягу заряджається від мережі або павербанка за допомогою кабелю USB-C — зручно брати з собою в дорогу.

Машинка для видалення катишків Deerma DEM-MQ600

машинка для видалення катишків

Ще одна топова модель бренду, тільки цього вже набагато компактніша. Я б сказала, що це швидше дорожній варіант. Якщо ви часто подорожуєте, а виглядати після дороги потрібно бездоганно, Deerma DEM-MQ600 — саме те, що вам потрібно. Вміститься в дамську сумочку або невеликий рюкзачок, дуже «чисто» зрізає не тільки великі катишки, але і всі нитки, що стирчать. (Така проблема часто буває, наприклад, на рукавичках з ангори, через постійне тертя).

А для вирішення проблеми світлих волосків, ниток і сміття тут використано іншу конструкцію — спеціальна щіточка під ковпачком. Навіть ніжну тканину вона приводить до ладу дбайливо, а сміття прибирає дуже ретельно.

Ну і вже класично — бездротова робота.

Тример для тканини Tefal JB7002E0

машинка для видалення катишків

Дуже стильний девайс глибокого синього кольору. На відміну від попередніх двох моделей, тут є невеликий напівпрозорий пластиковий контейнер для сміття — відразу видно заповненість. В якості захисного екрану тут також використовується сіточка із нержавіючої сталі, але на мій погляд, з одним мінусом. Справа в тому, що сіточка трохи «втоплена» у пластиковий корпус, і тонкі нитки можуть застрягти під час роботи.

Tefal JB7002E0 має компактні розміри, а кнопка зручно знаходиться на корпусі так, щоб під час роботи не доводилося викручувати руки.

Міні-клінер для одягу Philips GC026/80

машинка для видалення катишків

Philips, так би мовити, класика будь-яких побутових приладів – вічна та якісна. Philips GC026/80 трохи більш компактний за попередню модель, але працює від двох батарейок типу АА.

Тут є цікава фішка в конструкції самої металевої сіточки. Отвори для катишків спеціально зроблені різних розмірів, щоб точно прибрати всі грудочки. А щоб випадково не пошкодити делікатну тканину, можна використовувати пластиковий ковпачок, який є в комплекті — так ви точно не зробите затяжки навіть на найтоншому шовку.

Машинка для чищення одягу Ardesto LSH-Y1

машинка для видалення катишків

На мій погляд, Ardesto LSH-Y1 може скласти конкуренцію нашої першої моделі з добірки: така ж форма і конструкція лез, при цьому є прозорий контейнер для сміття. Кнопка живлення — із вбудованою LED-індикацією, а ще функція блокування для безпеки.

Також працює від акумулятора, а зарядку тримає цілих 90 хвилин. Щоправда, думаю, що сюди можна було б додати і якусь фішку для видалення сміття та волосся з поверхні тканини – тоді девайс, мабуть, був би ідеальним.

Як доглядати одяг, щоб він не кошлатився?

машинка для видалення катишків

Я завжди вважала, що вивертати річ перед пранням навиворіт потрібно для того, щоб машинка її не впізнала і не спробувала запхати всередину 10 пар шкарпеток😈. Насправді, це — топова порада, завдяки якій можна зменшити ймовірність появи катишків на 50%. А ось ще декілька рекомендацій, які допоможуть довше зберегти свіжий вид одягу:

  • Вовняні або акрилові речі краще прати саме в машинці, навиворіт і в спеціальному мішку. Бруд точно випрається, проте тертя буде мінімальним.
  • Якщо ви бачите, що худі або светр починають кошлатитится, краще відразу акуратно прибрати катишки машинкою, поки вони невеликі, і їх можна легко зняти.
  • Виробники одягу пишуть рекомендації щодо догляду за річчю не просто так. Різні матеріали і навіть різна в’язка вимагають окремого підходу, і якщо ви дотримуватиметеся порад на бирці, новий одяг проживе довше. А розшифровку «єгипетських ієрогліфів» (текстильних ікон для прання) можна легко знайти в інтернеті.
  • Користуємося кондиціонерами для прання. Так ви одразу вирішите два питання: «смачний» свіжий запах чистої речі, і більш гладка та м’яка структура волокон. Кондиціонер для білизни працює так само, як і для волосся: розплутує та розгладжує нитки та ворс, перешкоджає заплутуванню. (Сподіваюся, що виробники парфумів колись випускатимуть щось з побутової хімії. Уявіть: кондиціонер для прання Chanel або ополіскувач для білизни Versace🤪).
  • Свіжу пляму краще не зачищати вручну, а скористатися точковим засобом для виведення плям.
  • Найпоширеніша причина появи катишків – тертя. Під рукавами, навколо кишень, під ременем сумки чи рюкзака. Ми не можемо не носити сумку зовсім, але краще вибирати моделі з широкими гладкими ремінцями. Так ви збережете презентабельний вигляд кашемірового пальта навіть через кілька років носіння.

Ну і просто побажання від автора: речі з якісних тканин носяться набагато краще та довше зберігають презентабельний вигляд. Так, це дорожче, проте і почуваєшся набагато впевненіше, і шкірі комфортніше, і кошлатиться в рази менше.

Висновок

Поява катишків на одязі — часто неминуча ситуація. Головне знати, як правильно з ними боротися. І машинка для видалення катишків — це саме те, що потрібно: ніяких затяжок, грудочки прибираються дуже якісно, ​​і весь одяг виглядає бездоганно. Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам не тільки вибрати відповідний девайс, але й підібрати правильну систему догляду за одягом, щоб він краще носився і не виглядав після першого прання так, ніби пережив Всесвітній потоп. До речі, з промокодом blog на тример для одягу буде ще й приємна знижка.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Більше на цю тему

ручний пилосос Jimmy

Як вибрати ручний пилосос Jimmy? Секрети та лайфхаки чистоти

Глибоке очищення поверхонь чи профілактичне прибирання? 💦 Легко, якщо вдома є ручний пилосос Jimmy! 🧹 У статті — поради...

Масажери Yunmai

Масажери Yunmai для відновлення після тренувань: як вибрати

🏋️‍♂️✨Масажери Yunmai  — зручне рішення для відновлення після тренувань 💪 Як вибрати найкращу модель? Дізнайтеся про характеристики та функції...

Фітнес-трекери Garmin

Фітнес-трекери Garmin для спортсменів-початківців і професіоналів

🏃‍♂️🚴‍♀️🏋️‍♀️ Тренуйтеся ефективно та досягайте цілей  з точними показниками! ⌚✨ Порівнюємо фітнес-трекери Garmin для новачків і досвічених спортсменів 💪Фітнес-трекери...

Електричні обігрівачі

Найкращі електричні обігрівачі для квартири та будинку

🔥 Вибираємо найкращі електричні обігрівачі 2024 для затишку вдома 🏠 Дізнайтесь у статті про технічні характеристики та енергоефективність для...

Зубні щітки Oclean

Білі зуби без клопоту! Зубні щітки Oclean для відбілювання

😁✨ Хай ваша усмішка сяє! Дізнайтесь, як електричні зубні щітки Oclean  забезпечують білизну зубів і дбайливий догляд, та як...