back to top

Dreame Bot X40 VS Dreame Bot X50: який робот-пилосос кращий

🏠 Dreame Bot X50 чи Dreame Bot X40? Порівнюємо характеристики, потужність, автономність та функції, щоб вибрати найкращий робот-пилосос для вашого будинку! 🤖✨

Dreame — один із найкращих брендів роботів-пилососів. Техніка Dreame вирізняється справді топовими характеристиками, і це точно не лише на словах. Минулого року бренд представив свою новинку, розумний робот-пилосос Dreame Bot X40 з абсолютно новими можливостями, які змінили уявлення про техніку такого плану. І не встигли ми отямитися від нових функцій X40, як бренд представив новий робот-пилосос — Dreame Bot X50. На перший погляд здається, що обидві моделі майже не відрізняються, навіть у дизайні різниця практично непомітна. Але чи так це насправді? Давайте розбиратися разом.

Огляд Dreame Bot X50: дизайн, характеристики та комплектація

Dreame Bot X50

Щоб зрозуміти, чи справді Dreame Bot X50 став революцією, чи це лише невелике оновлення, давайте детально розглянемо його характеристики, дизайн та комплектацію. Іноді ключові відмінності ховаються в дрібницях, які можуть значно вплинути на зручність використання. Отже, розпочнемо.

Робот-пилосос Dreame Bot X50: дизайн і зовнішній вигляд

Dreame Bot X50 — миючий робот-пилосос із повним самообслуговуванням. Док-станція тут є в комплекті, а сам пилосос випускається у двох кольорах: чорному і білому. На перший погляд, зовні ні пилосос, ні станція не відрізняються від Dreame Bot X40, такий самий мінімалістичний та стильний дизайн. Єдина різниця помітна у станції Dreame Bot X50 у чорному кольорі — тут елемент корпусу, за яким ховається пилозбірник, не чорний, як у попередній версії, а трохи із золотистим відтінком. Але щоб це зрозуміти, потрібно придивлятися і порівнювати.

До речі, якщо ви раніше не користувалися роботом-пилососом зі станцією самообслуговування, майте на увазі, що сама база досит габаритна — 457 х 340 х 590 мм, важить 13 кг, а її встановлення та використання потребують ще й вільного простору в кімнаті, близько по півметра з кожного боку. Якщо місця небагато, базу можна встановити, наприклад, на кухні під столом — так вона і в очі не кидається, і простір оптимізовано.

Порівняння характеристик Dreame Bot X50 і Dreame Bot X40

ХарактеристикаDreame Bot X50Dreame Bot X40
Основна навігаційна системаLiDAR
Освітлення шляхуТакТак
Кількість збережених карт4 поверхи4 поверхи
Потужність всмоктування20 000 Па12 000 Па
Типи покриттяВінілова підлога, ворсистий килим, кахель, ковролін, ламінат, паркет, плиткаВінілова підлога, кахель, ковролін, ламінат, паркет, плитка
ФільтриHEPA, нейлоновий фільтр
Площа прибирання205 м.кв.243 м.кв.
Основна щіткаЦиклонний подвійний валик (прогумований)V-подібна щітка з лезами (система проти намотування волосся)
Час роботи на одному заряді220 хвилин260 хвилин
Місткість акумулятора6 400 мАг6 400 мАг
Висота подолання перешкодДо 6 смДо 2.2 см

Як бачимо, в деяких характеристиках, наприклад, автономності та площі роботи, попередня версія навіть перевершує Dreame Bot X50. 

Комплектація робота-пилососа Dreame Bot X50

До базового комплекту Dreame Bot X50 входить:

  • Миючий робот-пилосос Dreame Bot X50.
  • Станція самообслуговування.
  • Основна щітка.
  • Бічна трипроменева щітка.
  • Обертовий модуль для миття підлоги.
  • Насадки для миття підлоги (швабри).
  • Пилозбірник.
  • Два мішки для сміття.
  • Подовжувальна пластина рампи (відноситься до станції).
  • Інструмент для чищення пристрою.
  • Мийний засіб.
  • Інструкція.
  • Гарантійний талон.

А ще у Dreame Bot X50 є версія з повним комплектом витратних матеріалів, до якого входить 6 пар насадок для миття підлоги, 4 мішки для пилу і сміття, 3 змінні фільтри, дві бічні щітки та запасний циклонний валик (основна щітка). Такі роботи-пилососи, як Dreame — «довгожителі», користуватися ними будете довго, тож краще, звісно, одразу мати комплект запасних витратних матеріалів, ніж потім купувати окремо.

До речі, Dreame Bot X40 теж випускається у двох версіях — у базовій, і з додатковим комплектом витратних матеріалів. Що зручно — мішки для сміття Dreame Bot X50 сумісні з усіма моделями роботів-пилососів цього бренду із самообслуговуванням, починаючи з Dreame Bot L10 Ultra.

Огляд робота-пилососа Dreame Bot X50: всі фішки, цікаві функції та можливості

Dreame Bot X50

Давайте почнемо з найцікавіших функцій, які бренд реалізував у цій моделі. Саме у функціональній «начинці» унікальність нашої новинки.

Робот-пилосос, який може долати пороги

Спільна проблема всіх роботів-пилососів — складність із подоланням перешкод. Зазвичай пилосос може заїхати на невеликий поріжок заввишки до 2 см або на пухнастий килим із такою самою висотою ворсу. А ось якщо пороги вищі, або в будинку є меблі з санковою основою (стільці, сушарки для білизни), пристрій зазвичай об’їжджає їх стороною або може взагалі заплутатися.

Кілька років тому в США було анонсовано випуск робота-пилососа, який міг підніматися сходами, але в масове виробництво він так і не надійшов, і до європейського ринку, звісно ж, не дійшов.

Так ось Dreame Bot X50 — перший робот-пилосос, який може підніматися на спеціальному механізмі та долати перешкоди висотою до 6 см. Для цього використовуються два додаткових колеса. Пилосос «бачить» поріг, визначає його висоту, піднімається передньою частиною корпусу, а потім акуратно з’їжджає з висоти, не припиняючи при цьому прибирання.

Ті, хто вже встиг протестувати новий пилосос, діляться своїми враженнями про нову функцію:

  • Пилосос дійсно може піднятися на поріг і спокійно спуститися, навіть якщо підйом під прямим кутом до підлоги.
  • А ось із висотою перешкоди є нюанси. Виробник каже, що Dreame Bot X50 може піднятися на висоту до 6 см, але насправді, навіть якщо поріжок заввишки 5 см, і він вертикальний, пилосос буксує. Якщо є заїзд під кутом, то і 6 см не перешкода.
  • Якщо поріг вузький (1-3 см завширшки), пилосос «губиться» і не може його переїхати, навіть якщо висота оптимальна.
  • Виявилося, що це просто топова функція, якщо в приміщенні є меблі, які стоять на полозах. Робот спокійно об’їжджає стільці, сушарки для білизни, прасувальні дошки та інші предмети подібного формату. Наприклад, Dreame Bot X40 часто міг нормально прибирати, тільки якщо простір був чистий.
  • Пилосос може заїхати і на ступінчастий поріг.

Якщо підсумувати, функція дійсно корисна та практична, а не просто маркетинговий хід. Часто такі пороги є у ванній або при виході на лоджію/балкон, і заносити пилосос вручну — не дуже зручно. Ймовірно, конструкція буде вдосконалюватися і поліпшуватися, але початок покладено крутий.

Навігація

Dreame Bot X50

У продовження теми орієнтування та навігації поговоримо про ще одну нову фішку, яка з’явилася в цьому пилососі. Для навігації Dreame Bot X50 використовує лазерну систему LiDAR. Крім того, що лідар в принципі вважається однією з найточніших, Dreame її ще й удосконалювали, тож можна справедливо вважати, що у роботів-пилососів Dreame чи не найбільш топова навігація.

Але в Dreame Bot X50 розробники пішли ще далі. Лазер у роботів-пилососів розташований у спеціальній «башті», яка виступає над поверхнею корпусу на добрий сантиметр. І якщо сам пилосос за своєю висотою міг би заїхати під меблі, то «башта» зазвичай не поміщається. Тому в Dreame Bot X50 лідар може ховатися в корпус пилососа, якщо є така необхідність. При цьому працює допоміжна система навігації — датчики, камери та сенсори, тож робот не натикається на ніжки ліжка.

Також у Dreame Bot X50 розширили базу даних перешкод, які пилосос може визначити, і тепер це близько 200 об’єктів. Для порівняння, Dreame Bot X40 міг розпізнати близько 140 предметів. Тож можна не переживати за розкидані іграшки, шкарпетки або зарядний кабель. Хоча, звісно, такі дрібні об’єкти краще не залишати на підлозі: робот-пилосос їх, звісно, об’їде та прибере навколо, але все ж це буде не таке якісне прибирання, як якби поверхня була чистою.

  • До речі, Dreame Bot X50 може прибирати за шторами, і це просто топова функція. Потрібно в застосунку вибрати режим «штори», і сенсори робота ігноруватимуть тканину, як потенційну перешкоду.

Щітки

Dreame Bot X50

У Dreame Bot X50 є апдейт і щодо щіток. Трипроменева бічна щітка тут так і залишилася без змін — вона і в Dreame Bot X40 відмінно справлялася з прибиранням, особливо в кутах. А ось основна V-подібна зазнала суттєвих змін:

  • Тепер це подвійний циклонний валик, який складається з двох прогумованих щіток, одна з яких — зі щетинками.
  • Прибрали леза, які були реалізовані в Dreame Bot X40 в якості системи проти намотування волосся.
  • З досвіду тих, хто вже протестував новинку, включно з новою функцією, волосся дійсно не намотується, а одразу всмоктується в отвір для збору пилу.

До речі, отвір для сміття в новій моделі теж зазнав змін, і тепер він зміщений у лівий бік, а не по центру, як було в Dreame Bot X40. Функціонально від цього нічого не змінилося, тож, найімовірніше, це була оптимізація конструкції загалом.

Потужність всмоктування

Dreame Bot X50

Мабуть, коронна фішка Dreame Bot X50, якщо не брати до уваги здатності до подолання порогів. Тут сила всмоктування — просто неймовірні 20 000 Па (Паскаль). Далеко не у всіх вертикальних пилососах є така потужність. Для порівняння, у Dreame Bot X40 максимальна сила всмоктування була 12 000 Па, і на момент випуску попередньої моделі це був фактично рекордний показник

На що розрахована така потужність? Насамперед, звичайно ж, на килими. Ті, у кого вдома лежать пухнасті килими з високим ворсом, оцінять цю функцію: сміття і пил з основи ворсу буде прибрано «під нуль», при цьому сам по собі ворс не заплутується і не блокує пилосос.

Дуже актуальним такий апдейт буде і для тих, у кого вдома тварини з довгою шерстю. Тонкі довгі волоски буває дуже непросто прибрати, а Dreame Bot X50 справляється з цим просто на «ура».

Автономність і акумулятор

В плані автономності у Dreame Bot X50, як не дивно, особливих змін немає — акумулятор ємністю ті ж самі 6 400 мАг, що і попередня модель. Хоча логічно було б припустити, що така потужність потребуватиме більшого ресурсу й оптимізації конструкції.

Але все ж є невелика поступка в плані автономності: Dreame Bot X50 на одному заряді працює неповних 4 години (220 хв), тоді як Dreame Bot X40 — майже 5 годин (260 хвилин). Хоча загалом ці цифри досить відносні, адже навіть для того, щоб прибрати будинок на 200 м.кв., пилососу навряд чи знадобиться більше трьох годин.

Робот-пилосос Dreame Bot X50: характеристики і можливості станції самоочищення

Dreame Bot X50

Dreame Bot X40 — один із перших роботів-пилососів, які, окрім практично повної автоматизації прибирання, можуть ще й самі себе обслуговувати, і не тільки на словах. Звичайно, деякі функції як у самого пилососа, так і в бази вимагали доопрацювань, і їх врахували виробники під час створення Dreame Bot X50.

  1. У Dreame Bot X40 для прання насадок після прибирання використовувалися спеціальні скребки. Система була однозначно недосконалою: після кожного чищення скребки доводилося мити вручну, тому в Dreame Bot X50 їх прибрали взагалі.
  2. Тепер для прання насадок використовується тільки вода під високим тиском, при чому вода нагрівається до температури 80℃.
  3. Після прання швабр використана вода з піддону під тиском перетікає в резервуар із брудною водою.
  4. І на завершення насадки сушаться теплим повітрям.

Але і це ще не все. Наприклад, піддон, де перуться ганчірки, стерилізується ультрафіолетом, а в бачку з брудною водою є спеціальний дезодоруючий модуль, який нейтралізує бактерії та запахи. Крім цього, є ще спеціальний модуль електролізу, який насичує брудну воду іонами хлориду і гідроксиду, щоб максимально знезаразити, оскільки в баку вона залишається досить довго. 

  • Крім цього, мішки для сміття в комплекті Dreame Bot X50 (і в базовому, і в розширеному), мають спеціальне антибактеріальне вугільне напилення, що не дає змоги навіть намоклому пилу видавати неприємний запах. Що зручно — ці мішки підходять і на попередні моделі роботів-пилососів Dreame із самообслуговуванням.
  • У баку з чистою водою на станції крім модуля з іонами срібла, який був у Dreame Bot X40, встановили ще модуль видалення накипу. І це просто топове оновлення, тому що навіть кип’ячена вода часто залишає наліт.

Підключення до системи водопостачання

Ну і «короночка» станції Dreame Bot X50 — можливість підключити базу до водопостачальної системи будинку. Про цю функцію говорили вже давно і не тільки Dreame, але з коректною реалізацією були проблеми. 

Для того, щоб під’єднати док-станцію до водопостачання, потрібен спеціальний комплект кріплень, який випускається окремо. Але загалом, така функція — величезний плюс у скарбничку автономності: не потрібно постійно стежити за рівнем води. Поки що є два нюанси:

  • І станцію, і ємності все одно час від часу потрібно буде мити вручну від осаду та брудної води.
  • Мішки зі сміттям теж треба буде знімати вручну, хоч і раз на два місяці.

Варто також враховувати, що технічна вода рідко вирізняється чистотою та відсутністю домішок, і чи впорається з її очищенням модуль від накипу, поки незрозуміло. Можливо, заливати чисту воду для прибирання все ж краще буде вручну. 

Що ще є цікавого у Dreame Bot X50

Dreame Bot X50

З кожною новою моделлю Dreame додають нові цікаві технології, які спрощують процес прибирання і контролю за ним. Ті, у кого є домашні тварини, оцінять Pet Zone Cleaning Customization. Вона дає змогу налаштовувати спеціальні зони прибирання, враховуючи місця, де найчастіше буває улюбленець. Основні можливості:

  • Інтенсивне прибирання — робот збільшує потужність всмоктування та частоту проходів у цій зоні, щоб прибрати шерсть, залишки корму та інше сміття.
  • Налаштування заборонених зон — можна виключити певні місця, наприклад, миски з водою і кормом, щоб робот їх не штовхав.
  • Гнучкий графік — можна задати окремий розклад прибирання в зоні, де найчастіше перебуває пухнастик.

А ще робот-пилосос Dreame Bot X50 підтримує протокол Matter. Це технологія підключення гаджетів до системи «розумного будинку», яка, як підкреслюють розробники (Amazon, Google і Apple), сумісна з усіма смарт-екосистемами. Головний плюс Matter — хоча пристрої в системі підтримують роботу через інтернет, ними можна керувати повністю локально без підключення до мережі або хмарних сховищ постачальника.

Висновок

Робот-пилосос Dreame Bot X50 — дійсно нова модель з усіх боків. Дуже приємно, що бренд зробив акцент не лише на нових та ексклюзивних функціях, а й опрацював деякі помилки і недоліки, які були в попередньому Dreame Bot X40. Це і навігація, і щітки, і самообслуговування та багато іншого. Чи варто купувати Dreame Bot X50? Однозначно так: це справді функціональний помічник, який буде актуальним і в квартирі, і у великому будинку з тваринами. Зараз на новий робот-пилосос можна оформити передзамовлення з приємною знижкою — за 59 999 грн (звичайна ціна 66 999 грн).

Залишити відгук

Будь ласка, введіть коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Більше на цю тему

Електрощітка Oclean

Чому електрощітка Oclean може швидко розряджатися?

⚡🪥 Чому електричні зубні щітки недовго тримають заряд батареї? Дізнайтеся основні причини та корисні поради — і нехай ваша...

навушники JBL

Навушники JBL: що вибрати для активного життя

🎧 Обираєте навушники JBL? Розповідаємо про серії, фішки та який варіант підходить саме вам. Дізнайтеся, які моделі варті уваги!...

Зарядна станція

Портативна зарядна станція: переваги та особливості вибору

⚡ Потрібно зарядити техніку? Дізнайтеся, чим відрізняється портативна зарядна станція від інших джерел живлення, як вибрати та які в...

Ідеї подарунків на 14 лютого

Ідеї подарунків на День закоханих від WO.UA

🎁 Шукаєте ідеальний подарунок на Валентина? 💖 Від гаджетів до милих сюрпризів — ви знайдете найкращі ідеї подарунків на...