back to top

Бездротовий пилосос. Чистимо, міняємо фільтри та щітки правильно

Чи можливо подовжити життя вашому домашньому пилососу? Так, і це просто — своєчасне очищення та регулярне обслуговування. Кілька простих дій допоможуть довго підтримувати девайс у робочому стані. Тож розбираємось, як чистити акумуляторний пилосос правильно, коли треба міняти щітки та інші комплектуючі.

Зміст

  1. Як почистити акумуляторний пилосос: детальна інструкція
  • Вивчаємо керівництво з експлуатації
  • Подбаємо про безпеку
  • Чистимо пилозбірник та фільтри
    • Витрушуємо сміття з контейнера
    • Миємо контейнер (опціонально)
    • Чистимо HEPA- або сітчастий фільтр (залежить від моделі)
    • Збираємо всі елементи
  • Чистимо насадки
  • Протираємо корпус
  1. Як часто чистити пилосос?
  2. Що робити, коли зносились щітки чи батарея
  3. Чому важливо підтримувати чистоту техніки?

Як почистити акумуляторний пилосос: детальна інструкція

Вивчаємо керівництво з експлуатації

Знаєте, що дуже спрощує роботу будь-якої техніки? Інструкція з експлуатації. Виробники завжди докладно пояснюють, як збирати, розбирати, чистити та використовувати конкретну модель. Тому ми завжди рекомендуємо вивчати інструкцію, перш ніж щось робити. Зазвичай вона відповідає на більшість запитань користувачів.

Якщо документація до девайса була втрачена, спробуйте ознайомитись із нею онлайн. На сайті wo.ua, наприклад, у розділі «характеристики» часто можна знайти також інструкцію виробника.

Подбаємо про безпеку

Ви завершили чергове прибирання та вирішили добряче подбати про девайс. У цьому випадку не ставимо його на зарядку. А якщо вже встигли це зробити, обов’язково від’єднуємо від джерела живлення. Тільки потім знімаємо деталі.

Чистимо пилозбірник та фільтри

Аби підтримувати належну потужність всмоктування, дуже важливо регулярно очищати ці основні деталі. Звісно, регулярність залежить від рівня забруднень та частоти прибирань. Наприклад, власникам домашніх тварин доведеться робити це частіше. Але процес нескладний та займає небагато часу.

Витрушуємо сміття з контейнера

Цю процедуру доводиться виконувати найчастіше: бажано — після кожного прибирання. Частіше за все бездротові пилососи мають знімний контейнер для пилу, який легко виймається, варто лише натиснути кнопку. Витрушуємо зібране сміття у смітник — і готово. Сучасні моделі сконструйовані так, що пил при цьому не розлітається навколо.

Миємо контейнер (опціонально)

Якщо дозволяє посібник користувача, промиваємо бак під проточною водою. Зверніть увагу на будь-які закутки, щілини, інші важкодоступні місця, де може накопичуватися бруд. Потім протираємо сухою ганчіркою та даємо йому повністю висохнути перед збіркою.

Чистимо HEPA- або сітчастий фільтр (залежить від моделі)

Виймаємо фільтр зі смітника відповідно до інструкцій виробника. У більшості випадків його можна витрусити чи обережно почистити щіткою, аби видалити пил та сміття.

Збираємо всі елементи

Перед тим, як встановити всі складові системи фільтрації, перевіряємо, щоб всі вони були сухі. Тільки після цього кріпимо фільтр та пилозбірник на відповідні місця.

Чистимо насадки

Основна проблема щіток — намотані на них волосся та шерсть. Але хороші виробники мінімізують її за рахунок конструкції. На нашу думку, найзручніша основна електрощітка — виконана у формі ролика. Вони теж бувають різні. Наприклад Jimmy HW10 має щетинисто-пелюсткову електрощітку, а недорогий пилосос Deerma VC55 — м’який ролик. Очистити їх нескладно. Знімаємо ролик та рукою видаляємо з нього волосся легким рухом.

А от якщо в комплекті передбачена моторизована міні-щітка, знадобиться трохи більше зусиль. Вона менша за розміром і може намотувати шерсть. Тому беремо ножиці та акуратно відрізаємо зайве сміття. За необхідності можна помити та висушити аксесуари перед тим, як закріпити на місце.

Тим, хто має миючу модель, після кожного сеансу миття підлоги необхідно випрати та висушити текстильні серветки. Зберігати їх також варто у сухому стані, щоб не виникало зайвих запахів.

Протираємо корпус

Тут знадобиться злегка волога ганчірка або серветка. Обережно проходимось нею по корпусу, приділяючи особливу увагу виступам та нижній частині — на них найчастіше осідає пил. Головне при цьому, щоб зайва волога не потрапила на дисплей та елементи управління.

Як часто чистити пилосос?

КомпонентКоли очищуватиКоли змінювати
ПилозбірникКожні 1-2 сеансів
HEPA-фільтрВідповідно до інструкції — після кожного або кількох сеансівКожні 3-6 місяців
Основна та додаткові електрощіткиВ міру забрудненьКожні 6-12 місяців

Що робити, коли зносились електрощітки, фільтри чи батарея?

Якщо ви вчасно дбаєте про девайс та дотримуєтесь порад виробника з експлуатації, він служитиме довго. А от насадки й акумулятор зношуються частіше.

Тому відповідальні виробники дбають про можливість замінити ці деталі. Коли акумулятор зносився природним чином, вам не потрібно шукати новий пристрій. Достатньо просто купити змінний акумулятор для пилососа, а старий — утилізувати у спеціальному пункті приймання.

Та й взагалі, зручно мати другу батарею в запасі. Наприклад, на випадок тривалого відключення світла чи коли треба прибрати великий будинок.

Так само міняємо щітки та елементи системи фільтрації. Стерті та побиті аксесуари утилізуємо, а купити насадки для пилососа — зовсім не проблема, головне, підібрати їх під свою модель.

Чому важливо підтримувати чистоту техніки?

Регулярне чищення бездротового пилососа має важливе значення для підтримки його ефективності та продовження терміну служби. Дотримуйтесь кроків, описаних у цій статті, — і ви переконаєтесь, що ваш девайс залишається в оптимальному стані, а в процесі прибирання не виникає жодних проблем.

Будь ласка, не забувайте й про інструкцію з експлуатації до вашого пилососа. Адже за умови належного догляду він залишатиметься надійним інструментом для підтримки чистоти та свіжості у вашому домі.

Марія Горбань
Марія Горбань
Привіт! Я Марія) Мені 35, я родом з Бессарабії та живу у Києві. Обожнюю творчість, рух та пригоди. З дитинства я захоплююсь в’язанням і мистецтвом. А коли хочеться переключитись — біжу. Біг та туризм завжди тримають мене в тонусі, а найбільше я люблю підкорювати гори разом із партнером та собакою. Природа — величезне джерело натхнення для мене. А ще я обожнюю рок та джаз. Ритм, енергія та глибина цих жанрів завжди нагадують мені, хто я є. Хай там як, я кайфую від життя і ціную речі, які роблять його кращим. Тому я тут і тому хочу ділитись всім, що знаю про гаджети та технології. Мені є, що розповісти з власного досвіду, впевнена, що і вам також) Тож приєднуйтесь до мене, щоб разом відкривати нове у цьому світі. Нумо ділитись один з одним враженнями, обговорювати нові девайси, надихатись та експериментувати🙂
Ще публікації цього автора:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Рекомендовані публікації
Останні публікації

Як почистити клавіатуру ноутбука і не зіпсувати її?...

💻🧹 Дізнайтесь, як почистити клавіатуру ноутбука від пилу та бруду різними...

Газонокосарка-робот Dreame A1: зручне рішення для догляду за...

🏡 Як косити газон швидко та правильно? Газонокосарка-робот Dreame A1 —...

Масаж і тепло 2 в 1! Огляд на...

💆‍♂️ Зустрічайте неймовірну новинку для вібраційного та теплового масажу! Читайте огляд...

Насадки для зубної щітки: як підібрати жорсткість та...

😁 🦷 Правильно підібрані насадки для зубної щітки допомагають відбілити зуби...

Чому варто купити техніку саме на WO.UA?

WO.UA — єдиний офіційний представник брендів Yunmai, Oclean, Dreame, Deerma, Jimmy та Cecotec в Україні. Купуючи техніку в офіційного продавця, ви можете бути впевненими, що вона пройшла процедуру розмитнення відповідно до законів України, зі сплатою всіх податків і зборів. Разом із технікою ви отримуєте якісне сервісне обслуговування та додаткові переваги. Як офіційний представник виробників ми гарантуємо прозору та зрозумілу процедуру обміну та повернення девайсів. Для окремих брендів на WO.UA діють спеціальні умови покупки — великі знижки, подовжена гарантія, подовжений строк повернення та безкоштовна доставка.